Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Krojf » 05 Jul 2020, 15:11

Ja nisam imao problem sa kilažom do neke 26 godine... Onda je krenulo da mi se lepi šta god pojedem, opustio sam se i došao na 110 kg i onda preko noći izbacio hleb, sokove, slatko. I iskreno to mi nije neko mučenje, sve ostalo jedem, popijem i sok po nekad, uzmem i neki kolač s vremena na vreme, krompir jedem od povrća. Još kod mene je veliki problem što ne volim povrće, bukvalno jedem dve, tri vrste povrća, voća isto nisam neki ljubitelj ali samo izbacivanjem hleba, soka i industrijskog šećera ja sam došao na neku normalnu kilažu i nemam masti, naslaga... A i pre i sada sam trčao dosta svakodnevno tako da moguće da je i to uticalo ali dok ovo nisam izbacio moja fizička aktivnost nije imala bilo kakav uticaj na kilažu.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jul 2020, 16:39

Moj sud je nebitan. Ali brate, s tobom ne vredi.
Osnova, temelj, pristup....ti je potpuno pogrešan i onda nema smisla bilo šta dalje objašnjavati.
A ti kad zapneš ne bi popustio pa taman crko. :)
I eto, jebiga.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 17:31

Vredi, kad imaš neke argumente. Paušalno naravno da ne vredi, pogotovo zato što nikada ne polemišem niti zastupam tvrdr stavove o onome o čemu nemam pojma, što nisam dobro analizirao i po mogućstvu lično proverio.
Koji je uopšte tvoj stav, kako se boriti sa gojaznošću i lošom krvnom slikom? Vežbanje do besvesti, sam znaš šta ti treba i šta valja, vudu ili neka druga magija, šta?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od rade74 » 05 Jul 2020, 17:33

Ljubavnica

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 17:38

Realno dakle, i tu otpadam.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jul 2020, 17:57

Pa dao sam ti smernicu još u prvom postu....




A da se rešiš IR uz pomoć Milka čokolade - E jbg. to neće moći.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 18:19

Ne umeš da razumeš ni ono što pročitaš, a nabacuješ mi kao rešenje likove sa Instagrama o kojima ne znaš bukvalno ništa.

Napisao sam u prvom postu da sam potpuno i trajno izbacio sve slatkiše, ti već par puta nabacuješ čokoladu i IR, kako se ubijam itd... Kakvu onda polemiku da vodimo?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jul 2020, 18:31

Ali bukvalno si sve u pravu. ;)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 18:33

Vidi na Instagramu, možda i nisam
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Grujic » 05 Jul 2020, 18:53

Vlado, ne treba potcenjivati to sto ti meber predlaze, ozbiljnije je to od likova sa instagrama, neuporedivo je za tebe bolja varijanta ako je moguce da problem resis ishranom i vezbama i da dugorocno odrzavas takvo stanje.

Sto se mog iskustva tice...
Evo ovako, ja sam se postepeo od pocetka studija gojio sa dotadasnjih max 85kg na 105kg do januara prosle godine. Tada sam otisao kod nutrucioniste gde sam odlicno smrsao na nekih 93kg za recimo 3 meseca cini mi se, ali sam se malo zamorio spremanjem, batalio sam i vratio koje kilo, al se nisam vise nikad vratio na 100kg.

Taj rezultat mi nije bio dovoljan i falio mi je trening tako da sam resio probam drugi sistem, odlucio sam se za tu online varijantu i odabrao sam Marka. Ima i program za parove koji je isti (svak svoj dobije) samo povoljnija cena, uzeo sam za mene i devojku, prvo mesec dana, potom 3 meseca.

Funkcionise tako sto se popuni upitnik i dobije se nalog na njegovom portalu gde je program ishrane, plam treninga sa video snimcima vezbi i chat sa njim za pitanja. Snimci izvodjenja vezbi se njemu salju na viber pa on koriguje. Takodje se salju slike i prati napredak. Sam program mu je generalno dobar, i vezbe i ishrana, al imam par zamerki na to kako se sve realizuje. Sama komunikacija mi je malo inertna, na pitanja nekad kasno odgovori, ili ne odgovori, pa odgovori sa zakasnjenjem nakon sto ga ponovo pitas itd. I za taj drugi put nije uneo u portal neke izmene koje je devojka trazila, nije joj prijala neka hrana i neke vezbe i za to je nesto odgovorio na chat, al nije uneo izmene u taj portal.
Takodje, za ta 3 meseca nismo dobili nikakve izmene nicega, ok, kapiram da se izmene ne rade kad ja hocu nego kada je potrebno, al bas nikakva korekcija za taj period mi je malo cudno (tom logikom se vise isplati da uzmem 1 mesec pa ga vozim naredna 3). I mislim da nisam postigao dovoljno dobar rezultat u smislu mrsavljenja, ocekivao sam vise iskreno, iako jesam imao napretka sto se misica tice. Oboje smo bez zdravstvenog problema da napomenem.

Sad posle vanrednog stanja sam presekao i krenuo u Morphosis, tu se isto popuni upitnik, rade se merenja kaliperom, dobije se plan ishrane i tabela koja je dnevnik ishrane koji se redovno popunjava, rade se 4 treninga nedeljno u trajanju od 45-60min zavisno od treninga, sa trenerom naravno.
Uskoro krece sa radom i aplikacija, ne znam sta ce sve tu biti ukljuceno.

Sto se tice treninga, ja sam mislio da imam neko iskustvo u teretani (u sklopu veslanja, posle sam periodicno bio po teretanama gde uvek ima neko da pokaze i sugerise... Elem, ovo mi je prvi put da imam treninge sa trenerom i samo mogu da kazem da je sve sto sam pre radio bilo pipanje u mraku :) Potpuno druga dimenzija treninga, a sem toga je daleko i efikasnije, sam kad sam radio treba mi dosta vise vremena... Generalno posle ovog iskustva svako ko planira da vezba a nema iskustva treba da odradi neki period sa trenerom da bi stekao osnove. Ja sam mislio da ih imam, al sad tek vidim koliko mi je falilo :)

Sto se ishrane tice, generalno je slicno ali ima i razlika, licno sadasnji rezim mi ipak vise prija, krize za slatkim su redje i blaze, manje, bolje se osecam, itd...

Sem toga, motivacija mi je sada bolja, trening efikasniji... Cak mi je i spremanje lakse, al to je vrv cisto psihicki jer je jako slicno, samo mi sada sam trening manje vremena oduzima.

Iako je skuplje, za mene definitivno bolja opcija i ne zalim para.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 05 Jul 2020, 18:56

Jedi hranu sa manjim GI, glikemijskim indeksom.
Kalorije nisu bitne, bitno je da GI ne prelazi 50 ni za sta sto jedes ili barem za sto manje stvari.
Naravno, ne mogu ni kcal ici na 4 i 5k dnevno ako nemas 110kg misica i treniras :)

Proteini i masti se vode kao 0 GI, jer jalo sporo podizu secer, posto se razlazu na mnogo sati.
UH se razlazu 0.5-2 sata, imaju visok GI (beli secer ima 100 i uzima se kao referentna vrednost, a samo par nekih secera ima i vise od toga) i treba ih pazljivo rasporedjivati i naravno, istraziti koje UH treba jesti, a koje ne.

GI je brzina razlaganja, to jest brzina dizanja secera, sto je povezano jedno sa drugim(svaka namirnica se razlaze na secer u krvi), pa da telo nikada ne bi moralo da proizvodi mnogo insulina odjednom i da ne bi visak talozilo u masti(insulin je taj koji pravi masne naslage), fora je jesti tako da se sve(ili sto vise) sto jedes razlaze 6 ili vise sati.
Proteini ti se razlazu 6-8 sati, masti 8-10.

Upravo zbog ovog su razne dijete sa malo UH i dosta proteina ili masti, jako efikasne za skidanje kilaze.
Naravno, za sve treba naci optimum i zavisno od rezultata koji se trenutno jure(da se smanjujes, odrzavas ili rastes) se i odnos makro i mikro nutrijenata, a kalorijski deficit ljudi cesto preuvelicavaju, kao sto i podcenjuju potrosnju bazalnog metabolizma, pa misle da ako ne vezbaju, moraju da unose max 1.500kcal dnevno.

To je cesta greska kojom se uspori metabolizam i posle bude jos gore.

Moja prva preporuka je da se 70% UH unese ujutru, 30% popodne i uvece 0, pojedes meso i salatu.

Onda moze da se jede max 8 sati dnevno, da bi posle toga bili barem 8 sati bez viska seceranu krvi i bez lucenja insulina, za koje vreme telu ostaje da radi na zalihe ili ti masne naslage.

Ja sam trenutno na fastingu gde 1h jedem, 23h ne jedem, ekstrem koji meni odgovara zbog dijabetesa, sto ne bih preporucio svakome.
Posle se i ja prebacujem na 16/8.

Istrazite malo te stvari i sami mozete naci sta vam odgovara. Uvek cete bolje rezultate imati kada se sami posvetite i istrazite, nego te genericke, koliko god bili dobri.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk






Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od pedja » 05 Jul 2020, 22:23


Grujic je napisao: Iako je skuplje, za mene definitivno bolja opcija i ne zalim para.

Koja je cifra u pitanju? Možeš i na pp.


T-T


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 05 Jul 2020, 22:46

steva_anya je napisao:
31 Jan 2020, 15:49
Za Bozic 109.9kg
Danas 101.4kg, 8.5kg manje (osecam i vidim da gubim svugde: podbradak, ledja, stomak)

3 obroka (7-8 ujutru, pa na svalih 5-6 sati). Pijem vodu. Ovo je kao neka hrono dijeta ali ima i mesa :)

Sad na 93.5kg, posle hrono januar-feb, malo vratio tokom Corone u martu-aprilu, u maju-junu nastavio hrono i keto.

Od 95-96kg ubacio sutiranje na kos u sali po 30-45min na pocetku, sad sam na 45-60min.

Cilj je pre bio 95, sad sam pomerio na 90, a verovatno cu i spustiti na 88-89.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1341
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Momčilo » 06 Jul 2020, 00:38

S obzirom sa je sutra ponedeljak, mozda je idealno da od sutra krenem da pazim na ishranu. Nemam neki veliki problem, tu sam na 97, 98kg, pa bi mi odgovaralo kada bih spustio 10ak kg, sto mi i nije jos uvek problem. Valjda zato sto "lako" spustam kg, lako se i opustim pa krenem da jedem sve i svasta.
Kod mene je kljuc u aktivnosti, jer se onda i zdravije hranim, izbegavam slatkise, slanise, sokove i testa, i uz svakodnevni bajs/basket/setnju istopi se to relativno brzo..


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 06 Jul 2020, 07:12

Ja sam ujebo stvar i sad nikako da presečem i vratim se na režim za skidanje kilaže. Korona i sedenje kući me uništi.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori