Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Saša » 14 Jul 2020, 11:53

Nažalost, ali tako stvari funkcionišu kod nas. Ili se niko ne javlja na telefone, ili naletiš na zatvorena vrata, ili te dočekaju ogromni redovi... ili ti zakažu nešto za 3 ili više meseci. Bez puno sreće ili nekog poznanstva retko šta može da se uradi na vreme i kada ti treba.

TT



Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 14 Jul 2020, 12:08

Bilo bi zanimljivo, kao eksperiment makar, da se proba kako bi sve funkcionisali bez veze.
Paradoks dugog cekanja je delimicno i zbog veza.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Saša » 14 Jul 2020, 12:16

Bilo bi isto - ako je broj pacijenata isti/konstantan, samo je tu pitanje koji ćeš doći na red odnosno kada. A sve to uzrokuje mali kapacitet, neadekvatna oprema/mali broj dijagnostičkih uređaja, mali broj lekara i ostalo. Evo, sada konkretno, da je više tih testova i da mogu sve ustanove to da rade, ne bi trebale nikakve veze, zar ne?

TT




Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 14 Jul 2020, 12:25

nikaragva je napisao:Nije iskljuceno da je i neki drugi virus.

Moji su isto imali tempraturu u februaru/martu, obojica. Trajala po nekoliko dana. Stariji u pocetku neka mala temperatura, pa proslo 2 dana, pa ga onda sastavilo 40.
I prilicno dugo je drzalo tako visoku temperaturu, preko 39, nekoliko dana. Nikad to nisu imali.

Obojica su imali neki sum na plucima, mladji odmah u pocetku, stariji kasnije. Zavrsili na terapiji antibioticima. Ali cak i kada su poceli da ih piju, nije kao pre da posle 12h svi simptomi prosli, nego je potrajalo. Stariji je do kraja terapije imao temperaturu do 38.

Imali su i stomacne probleme cini mi se, povracanje jednom dva puta.

Ne verujem da je bila korona, jos je tada nije bilo kod nas. Ali eto da ih je sada to zadesilo, ne bi me niko ubedio da nije korona.
Nego sta nego je bilo, nego nismo imali testove da se to i potvrdi.
Ljudi bre korona je jos u decembru prosle god usla u Srbiju, ali vam to niko nikada nece reci.
6.3 je potvrdjeno da je imamo a slusao sam tog "prvog" zvanicno obolelog da mu sredinom februara pocelo sve pricao covek ja licno slusao ne pricao mi neko.
I pazi sad odmah od 6.3 svi korona nema druge bolesti.
Jel ste realni da stvarno verujete da nam je korona usla u zemlju u Martu? Jedino ako verujete u 200+ pozitivnih na teritoriji cele zemlje.
Steluje se, cuti o svemu, zbog panike(a zaista nema mesta panici) ne verujte bas svemu sto procitate.
Pisao sam vec krajem Januara zena i klinac su imali nevidjene temperature, klinac 10 dana 39-40 ne postoji nista sto smo radili a da mu spusti temp.
Dakle nista do sada vidjeno nije toliko drzalo temp ja to u zivotu nisam ni video ni cuo do tada klinec nije mogao da jede, kaze ne mogu da jedem muka mi je od hrane kad je pogledam i neosecam nista(imao je tada 5.5 god pa bas nije mogao da nam objasni da nema ni miris ni ukus to sam ga kasnije pitao da mi objasni kad se pojavila informacija da se gubi miris i ukus), zena posle 3 dana od klinca 5 dana nije mogla da ustane iz kreveta isto temp preko 38 tu oko 39 par dana ali izlomljena kao nikad kaze, ja jedini nista od toga, ali zato ludacki pritisak, bol u grudima, glavobolja po 2 nedeljd nista nije pomagalo od lekova, ne malaksao ali umoran ali sredinom februara kad su oni ozdravili.
Isao na VMA posto mi zena tamo radi nisu nicim mogli da mi skinu pritisak pa sam neke jos injekcije silne primao i tek nakon 6 sati su me pustili kuci sa pritiskom 140/90, napominjem da nikad u zivotu nisam imao visok pritisak i da nikakve tablete nisam pio, odlicnog sam zdravstvenog stanja bio ceo zivot tako i sad.
Pritisak mi je konstantno bio povisen, tog dana kad sam zavrsio na vma uzasno me bolela glava a pritisak mi je bio kako doktor rece 220/110, nesto neverovatno tih dana mi se desavalo i trajalo bar 2 nedelje sa konstantnim pritiskom.
Nakon tih dana i sad sve normalno bez glavobolja i pritiska sad mi je nonstantno 118-120/67-70 to mi je normalan pritisak pa vi vidite kako mi je bilo tih dana.
Da imao sam i dijareju ali nisam gubio ukus i miris.
Sad ce mene AV da ubedi da mi nismo prelezali koronu tada i da ista nije bila tada ovde.
Inace zena posto radi tu gde radi sad imaju testiranja na antitela da znaju ko ih i u kolikoj meri su ljudi na vma prelezali koronu, mislim da ona radi sl nedelje te ako bude imala AT na koronu znaci da smo i klinac i ja prelezali tada svako sa svojim simptomima.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 14 Jul 2020, 12:33

Direktno i indirektno sada vec poznajem 4 osobe preminule od korone. To je samo za ovih par meseci. Za ceo zivot poznavao sam samo jednu mladju osobu koja je preminula od H1N1 (kolega koji je imao srcanu insuficijenciju). Tako da je srmtnost drasticno veca nego kod bilo kog gripa.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 14 Jul 2020, 12:38

^^^ ja sam za to da se maksimalno koriste veze, jer samo tako se opstaje u zemlji fioka i fascikli. Nemas vezu? Ko te jebe, vrati se odakle si dosao i tamo radi test za 170 evra, nemoj da pokusavas da uredjujes moju lepu Srbiju!

Samo je bezveze kad neko tezi nekom redu i normali, a onda trazi vezu gde god stigne. Tako ne ide.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Saša » 14 Jul 2020, 12:44

Svi bi mi trebali da težimo nekom redu ili normali, no nažalost načekaćemo se još puno dok dođe do toga (ako ikad i dođe). Ja se inače ne bih išao ni testirati već sam otišao na insistiranje kolega iz firme jer se nekoliko njih bukvalno usralo od straha kada su čuli jer ako sam ja zaražen - svi smo, pa nije bilo u redu zbog njih da ne odem (kada su mi već eto našli "vezu" i iscimali se oko toga). Ja kod lekara inače idem samo sa nogama napred, pre bih crkao nego otišao, takav sam. Ja i ovakvi slični meni sigurno ne pravimo gužve i redove po domovima zdravlja i bolnicama. :)

TT




Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 14 Jul 2020, 12:53

cozmo je napisao:
14 Jul 2020, 12:33
Direktno i indirektno sada vec poznajem 4 osobe preminule od korone. To je samo za ovih par meseci. Za ceo zivot poznavao sam samo jednu mladju osobu koja je preminula od H1N1 (kolega koji je imao srcanu insuficijenciju). Tako da je srmtnost drasticno veca nego kod bilo kog gripa.
Zakljucio si % smrtnosti na osnovu toga sto si poznavao ljude koji su umrli od neke bolesti :D
Kakva nauka, kakvi bakraci :D
antivenom je napisao:
14 Jul 2020, 12:25
nikaragva je napisao:Nije iskljuceno da je i neki drugi virus.

Moji su isto imali tempraturu u februaru/martu, obojica. Trajala po nekoliko dana. Stariji u pocetku neka mala temperatura, pa proslo 2 dana, pa ga onda sastavilo 40.
I prilicno dugo je drzalo tako visoku temperaturu, preko 39, nekoliko dana. Nikad to nisu imali.

Obojica su imali neki sum na plucima, mladji odmah u pocetku, stariji kasnije. Zavrsili na terapiji antibioticima. Ali cak i kada su poceli da ih piju, nije kao pre da posle 12h svi simptomi prosli, nego je potrajalo. Stariji je do kraja terapije imao temperaturu do 38.

Imali su i stomacne probleme cini mi se, povracanje jednom dva puta.

Ne verujem da je bila korona, jos je tada nije bilo kod nas. Ali eto da ih je sada to zadesilo, ne bi me niko ubedio da nije korona.
Nego sta nego je bilo, nego nismo imali testove da se to i potvrdi.
Ljudi bre korona je jos u decembru prosle god usla u Srbiju, ali vam to niko nikada nece reci.
Ne znam, niko je tada nije ni spominjao niti sumnjao na tako nesto. Da je zaista bilo, valjda bi se vise rasirila, s obzirom na zaraznost i na cinjenicu da se niko nije pazio.
Poslednja izmena od nikaragva u 14 Jul 2020, 12:55, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 14 Jul 2020, 13:02

nikaragva je napisao:
14 Jul 2020, 12:53
Zakljucio si % smrtnosti na osnovu toga sto si poznavao ljude koji su umrli od neke bolesti :D
Kakva nauka, kakvi bakraci :D

https://www.hopkinsmedicine.org/health/ ... vs-the-flu

In the U.S, 135,205 people have died of COVID-19, as of July 13, 2020. There have been 3,304,942 cases in the U.S. as of July 13, 2020.

In the U.S., from Oct. 1, 2019 – Apr. 4, 2020, the CDC estimates that 24,000 to 62,000 people died from the flu. In the U.S., for Oct. 1, 2019 – Apr. 4, 2020, the CDC estimates that there were 39 million to 56 million cases of flu.

Dakle - 3.304.942 slucaja COVID 19 u SAD i 135.205 mrtvih. Grip ima 10 puta vise obolelih, ako ne i 15 puta a mnogo manju smrtnost. Prosta racunica.

Uzmimo najjacu brojku za grip, smrtnost je 0.11071428571428571
Uzmimo dosadasnje brojke za koronu - 4.090994637727379
Poslednja izmena od cozmo u 14 Jul 2020, 13:04, izmenjeno 1 put ukupno.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 14 Jul 2020, 13:02

Tesko da je tada bilo korone, mnogi misle da su imali, ja se i dalje ne slazem. Nesto pre nultog pacijenta da, al mnogo ranije ne bih rekao...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 14 Jul 2020, 13:13

S obzirom kako se lako i brzo širi, nema šanse da je bila prisutna cela dva meseca ranije. Da je tako, već bi u februaru imali značajan broj težih slučajeva i ljudi na respiratorima i znalo bi se da nešto nije u redu.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 14 Jul 2020, 14:24

nikaragva je napisao:
cozmo je napisao:
14 Jul 2020, 12:33
Direktno i indirektno sada vec poznajem 4 osobe preminule od korone. To je samo za ovih par meseci. Za ceo zivot poznavao sam samo jednu mladju osobu koja je preminula od H1N1 (kolega koji je imao srcanu insuficijenciju). Tako da je srmtnost drasticno veca nego kod bilo kog gripa.
nikaragva je napisao:Nije iskljuceno da je i neki drugi virus.

Moji su isto imali tempraturu u februaru/martu, obojica. Trajala po nekoliko dana. Stariji u pocetku neka mala temperatura, pa proslo 2 dana, pa ga onda sastavilo 40.
I prilicno dugo je drzalo tako visoku temperaturu, preko 39, nekoliko dana. Nikad to nisu imali.

Obojica su imali neki sum na plucima, mladji odmah u pocetku, stariji kasnije. Zavrsili na terapiji antibioticima. Ali cak i kada su poceli da ih piju, nije kao pre da posle 12h svi simptomi prosli, nego je potrajalo. Stariji je do kraja terapije imao temperaturu do 38.

Imali su i stomacne probleme cini mi se, povracanje jednom dva puta.

Ne verujem da je bila korona, jos je tada nije bilo kod nas. Ali eto da ih je sada to zadesilo, ne bi me niko ubedio da nije korona.
Nego sta nego je bilo, nego nismo imali testove da se to i potvrdi.
Ljudi bre korona je jos u decembru prosle god usla u Srbiju, ali vam to niko nikada nece reci.
Ne znam, niko je tada nije ni spominjao niti sumnjao na tako nesto. Da je zaista bilo, valjda bi se vise rasirila, s obzirom na zaraznost i na cinjenicu da se niko nije pazio.[/quote]Naravno da je niko nije spominjao kad "nije stiglo kod nas" a to znamo jer smo imali 0(slovima) nula zarazenih jelte i umrlih od covida19, a testiranih odkud to pa 0(nula).
Pa naravno kad netestiras nikog znaci da toga ni nema.
Ali ono sto se desavalo je da su umirali(od gripa) kako su svi verovali jer podseticu Kinezi su tek 31.12 zvanicno potvrdili da je "novi" virus u pitanju a do tada su ljudi umirali a nisu znali sta i kako je.
"Nasi" Kinezi su putovali u januaru u Kinu i svi dosli ovde "kuci" i doneli virus a kako tada nismo ni imali testove nismo mogli ni da znamo da isti cirkulise medju nama, a kako znamo da je kod mnogih u "prvom talasu" bio brdo asimptomatskih slucajeva samim tim su mnogiiiii sirili virus a da nisu ni znali da imaju virus.
Jos nesto, onaj Suboticanin prvi je testiran nakon 20 dana i to samo sto je bio u HU jer se tad verovalo da isti nije usao u nasu zemlju sto se vidi sad da je netacno ali ima puno ljudi kao ti sto misle da nije pre Marta usao a ja tvrdim da mi je i matori umro od toga sredinom decembra prosle godine, navodno od upale pluca, visok pritisak bio na respiratoru 14 dana i u B.Kosi i umro, a pre toga bio na kiseoniku.
Vidi, ne mogu bas sve ni da pisem ali necu nikog da ubedjujem, ja vam kazem jer je to tako a ti veruj da je usao 6.3Slika izvini ne mogu bolje da objasnim ako me razumes.
Kako god ja pre toga kao ni posle toga nikada nikakvih simptoma kao i moja porodica nismo imali, svi smo zdravi ne pijemo lekove nizasta a to cu sve potvrditi cim supruga dobije nalaz na AT da je pozitivan.
Da je cale kojim slucajem umro u martu/aprilu 100% bi bio vodjen da je umro od korone jer bi tako i test pokazivao tad testovi nisu ni postojali pa nije moglo ni da se napise da je od kovida umro.
Pazi sad on umro i brdo njih tada od gripa i upale pluca, a 3 meseca kasnije i na dalje svi umiru od korone niko od gripa, raka itd jer i te od raka tretiraju da su umrli od korone ako su pozitivni, a u decembru iako su verovatno bili pozitivni(samo sto nisu postojali testovi da se dokaze) su registrovani da su umrli od raka ili gripa itd.
Velika prevara je sad u vezi svega ovoga ali da se neko ne uvredi necu dalje o tome.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 14 Jul 2020, 14:31

grujicd je napisao:S obzirom kako se lako i brzo širi, nema šanse da je bila prisutna cela dva meseca ranije. Da je tako, već bi u februaru imali značajan broj težih slučajeva i ljudi na respiratorima i znalo bi se da nešto nije u redu.
Ohoooo da ti znas koliko ih je bilo na respiratoru.
Evo moj cale prvi.
Ali ne mogu vise, imas pravo da verujes u sta hoces ja ih vise izvora znam istinu.
Ali necu te ubedjivati veruj u AV verziju virusa, sve ok.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 14 Jul 2020, 14:34

Pa ne verujem AV već onome što je javljano u drugim zemljama, i to dok se pandemija tek zahuktavala. Ne znam ni šta ti znači to "veruj AV"? Pokušaj uvrede?

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 14 Jul 2020, 14:38

Sto uvrede, samo kazem verujes da je korona dosla 6.3 ili malo ranije a to tvrdi AV i struka, samo to sam time hteo reci, a posto mu ja ne verujem jer znam da nije istina kao sto je i istina da ovih dana nemamo 200+ obolelih nego je neka druga cifra u pitanju.
Pozdrav.

Zaključana tema