Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 15 Jul 2020, 13:48

ftj je napisao:Samo privatnici o tome nista ne znaju.
Naletih malopre...

Slika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 15 Jul 2020, 14:27

U pitanju je test na antitela .

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 15 Jul 2020, 14:45

Onaj sto je 60% nepouzdan :)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 15 Jul 2020, 15:57

antivenom je napisao:
Grujic je napisao:Axaxaxa koje bre dokaze?
Samo si nabacao pricu, a nista konkretno nisi rekao.
Ja najmanje gledam zvanicne podatke, ne trebaju mi.

Evo da te pitam sada konkretno, da li hoces da kazes da je korona kruzila narodom u Srbiji u januaru, i da je tada bilo ljudi obolelih od kovida?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Prvi deo ne bih komentarisao, bespotrebno je jel je glupost to sto si izrekao.

Sto se tice drugog dela i konkretnog pitanja, DA.
To cu ti dokazati testovima na AT jer jedino neobjasnjivo pogorsanje zdravlja cele moje porodice je bilo krajem januara i pocetkom februara, a sam nas "nulti pacijent" je rekao da je simptome prve osetio 20.02 dakle nekih 10-15 dana posle nas a tada niko nije mogao da mu dokaze da je korona jer testove u februaru nismo imali.
Kako neko da ti kaze da imas koronu zvanicno potvrdjenu ako nema testa koji to potvrdjuje.
Onda kada su dobili prve testove tada su i potvrdjivali.
Po tebi do 6.3 niko nije imao u sebi virus korone i onda je od 6.3 svi imaju.
Ako je on uneo koronu a iz SU je kako su se vec 7-8.6 javili zvanicni(naravno da je bilo i ranije samo nije se moglo potvrditi zbog pisao sam cega) na jugu zemlje pa nije on bio ni sakim u kontaktu sa juga.
Neka veruj u zvanicnu verziju samo da mi kasnije kad postavim ovde rezultate na AT koja budem imao da mi kazes kad sam "prelezao" virus kad je malo falilo da umrem ili kad sam bio apsolutno zdrav kao sad.
Opet kazem mozda nisi pratio moje pisanje sa razumevanjem, u zadnjih uzecu 20 god a imam preko 40, nikada, ali nikada nisam imao temperaturu, hipertenziju, ne pijem ni jedan lek, bivsi profesionalni sportista(fudbaler), bez ikakve dijagnoze u z.kartonu, bez ikakvih autoimunih bolesti, dijabetes ili bilo sta slicno, svake god idem na preglede redovno 1 godisnje jel mi to ostalo iz vremena kad sam se aktivno bavio sportom i po defaultu smo isli i vise puta na preglede godisnje i samo tih 14 dana od zadnjih 40 god mi zaista nije bilo dobro da sam i zavrsio u bolnici i zvao 94 koliko mi nije bilo dobro bukvalno 14 dana bola u glavi, pritisak koji je preko 200 gornji i preko 100 donji a ja zdrav ceo zivot, nepusac, ne pijem alkohol plus dijareja.
Ok vazi u pravu siSlikaSlikaSlika
Pola stvari koje nisam rekao mi ti nalepis kao moju tvrdnju, i onda poentiras, dobro si naucen.

P.s. ako ces test na antitela da koristis kao dokaz, malo nauci i samom testu, antitelima, trajanju istih, itd.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk



lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 15 Jul 2020, 16:22



Red za testiranje

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 15 Jul 2020, 17:15

aqualab kaze da su obustavili testiranje.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Corona virus

Post od schonenk » 15 Jul 2020, 17:23

steva_anya je napisao:
15 Jul 2020, 11:55

A Coronu ne mozemo izbeci osim apsolutno panicno-hipohondra izolacijom bez ikakvih socijalnih kontakata. :)

Mozemo se bolje ili losije cuvati, ali ne mozemo 100%.

Ko to pre shvati bice mu lakse, i znace kako da cuva rizicne oko sebe.
Ovo sve cesce cujem, ali ne razumem kako da sacuvam rizicne oko mene do nekog trenutka kada ce imati vecu verovatnocu da dobiju kakvu takvu medicinsku pomoc?

Prijateljici je otac zavrsio na respiratoru i kriticno je trenutno. Culi smo se 3. jula i evo do danas se komplet porodica razbolela, dede, babe, sestra, zet, deca... Razliciti su simptomi, deca dva dana temperatura, ostali temeperatura i uglavnom upala pluca.

Kolega, moje godiste, na pragu pete decenije, zavrsio u zemunskoj bolnici. Vratili ga prvo kuci, 4 do 5 dana se borio sa bolom u plucima i na kraju ga primili.

Ne znam kome moze biti svejedno ili bar gledati ravnodusno na situaciju, kao jebg svi cemo proci kroz to. Ocigledno da necemo biti svi u mogucnosti da "prodjemo" kroz to i ta cinjenica mi nije nimalo utesna.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 15 Jul 2020, 20:51

1. SAN
To je najdragocenija i najpotcenjenija stvar.

2. Pravilna ishrana, vitamini kroz ishranu pre svega, setnja, boravak na suncu.

3. Licne mere zastite kroz posao i socijalnu komunikaciju kako bi Vi smanjili rizik.

4. U periodu "jace epidemije" izolazcija roditelja i distanca.

5. Komunikacija svakodnevna i iskljucivanje otrova dnevnih vesti.


Ovo sam ja uradio za rizicnog caleta.
I on i ja smo svesni da od Corone pobeci ne mozemo. Ali se ili kontakt moze odloziti ili infektivna doza smanjiti. Posto je cale imao operaciju pocetkom marta posle mozdanog prvi period rizika smo prosli, sad je dobro, i nemam bojazan kao u martu.

U sustini, ovakve stvari bi trebalo da radimo stalno kad je grip, nekad vise nekad manje postujemo ovo, pa neke zime ostanemo zdravi u kuci, neke samo neko zakaci, a recimo kao prosle - svi smo bili dan-dva pod temp.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 15 Jul 2020, 21:10

Grujic je napisao:
antivenom je napisao:
Grujic je napisao:Axaxaxa koje bre dokaze?
Samo si nabacao pricu, a nista konkretno nisi rekao.
Ja najmanje gledam zvanicne podatke, ne trebaju mi.

Evo da te pitam sada konkretno, da li hoces da kazes da je korona kruzila narodom u Srbiji u januaru, i da je tada bilo ljudi obolelih od kovida?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Prvi deo ne bih komentarisao, bespotrebno je jel je glupost to sto si izrekao.

Sto se tice drugog dela i konkretnog pitanja, DA.
To cu ti dokazati testovima na AT jer jedino neobjasnjivo pogorsanje zdravlja cele moje porodice je bilo krajem januara i pocetkom februara, a sam nas "nulti pacijent" je rekao da je simptome prve osetio 20.02 dakle nekih 10-15 dana posle nas a tada niko nije mogao da mu dokaze da je korona jer testove u februaru nismo imali.
Kako neko da ti kaze da imas koronu zvanicno potvrdjenu ako nema testa koji to potvrdjuje.
Onda kada su dobili prve testove tada su i potvrdjivali.
Po tebi do 6.3 niko nije imao u sebi virus korone i onda je od 6.3 svi imaju.
Ako je on uneo koronu a iz SU je kako su se vec 7-8.6 javili zvanicni(naravno da je bilo i ranije samo nije se moglo potvrditi zbog pisao sam cega) na jugu zemlje pa nije on bio ni sakim u kontaktu sa juga.
Neka veruj u zvanicnu verziju samo da mi kasnije kad postavim ovde rezultate na AT koja budem imao da mi kazes kad sam "prelezao" virus kad je malo falilo da umrem ili kad sam bio apsolutno zdrav kao sad.
Opet kazem mozda nisi pratio moje pisanje sa razumevanjem, u zadnjih uzecu 20 god a imam preko 40, nikada, ali nikada nisam imao temperaturu, hipertenziju, ne pijem ni jedan lek, bivsi profesionalni sportista(fudbaler), bez ikakve dijagnoze u z.kartonu, bez ikakvih autoimunih bolesti, dijabetes ili bilo sta slicno, svake god idem na preglede redovno 1 godisnje jel mi to ostalo iz vremena kad sam se aktivno bavio sportom i po defaultu smo isli i vise puta na preglede godisnje i samo tih 14 dana od zadnjih 40 god mi zaista nije bilo dobro da sam i zavrsio u bolnici i zvao 94 koliko mi nije bilo dobro bukvalno 14 dana bola u glavi, pritisak koji je preko 200 gornji i preko 100 donji a ja zdrav ceo zivot, nepusac, ne pijem alkohol plus dijareja.
Ok vazi u pravu siSlikaSlikaSlika
Pola stvari koje nisam rekao mi ti nalepis kao moju tvrdnju, i onda poentiras, dobro si naucen.

P.s. ako ces test na antitela da koristis kao dokaz, malo nauci i samom testu, antitelima, trajanju istih, itd.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Sta pametno nakon ovoga reci?
Narocito posle PS.
Uzdravlje.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 15 Jul 2020, 21:29

Treba vam zatvoriti ovu temu do pronalazenja vakcine sa cipom pa da onda diskutujete. :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 15 Jul 2020, 22:07

Prvo će biti apokaliptična situacija, pa ćemo kad dođe vakcina raspravljati ko je čipovan i kako se ko oseća posle iste :kezo:

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 15 Jul 2020, 22:23

Struka govori, mediji prenose, mreze gore, a narod panici od info: umiru mladi!

Koliko ih je tacno umrlo?
Koliko ih je tacno obolelo?
Koliki je to % u odnosu na mart i april?

Toliko ima losih, zlonamernih i pogresnih informacija, da uz ono sto se zna o Kriznom stabu i nakon BIRNovog istrazivanja, ja njima nista ne verujem.

Od sestre koja radu u NS kao med sestra imam ponovljenu info od pre: imaju stalni prijem, nista znacajno drugaciji profil pacijenata, nema podatak da li su neki bili na finalu Kupa Vosa vs Partizan.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 15 Jul 2020, 23:10

Na ta pitanja nećeš dobiti odgovor, niti je moguće to odredi jer se ne testiraju svi.

Jeste činjenica da ima mladih (i umrlih i obolelih), više nego prošli put, ali to se tumači (i ja tako tumačim) mnogo većim brojem ukupno zaraženih, tako da % ostaje isti.

April je bio mala maca za ovo sada. Uz jedan paradoks - pre je bila frka, strah, osećalo se da postoji problem, sada kada je opšti haos, to se uopšte ne primećuje, tj ljudi ne kapiraju, iako se da zaključiti iz izjava.


Inače, jako realan tekst

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/umro- ... je/sbyqxq1
- Glavna razlika je to što je sada mnogo više zaraženih, a samim tim značajno više ljudi sa teškom kliničkom slikom. Kada imate 10 zaraženih u celoj Srbiji, jedan će imati teške simptome. Ako ih imate 15.000 ili 20.000, računajte sami koliko njih je za hospitalizaciju. Zbog toga je u ovom trenutku stanje alarmantnije u odnosu na april - objašnjava dr Stevnović.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 15 Jul 2020, 23:11

I Bugarska zatvara granice u ponoc.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Corona virus

Post od milospinkfloyd » 15 Jul 2020, 23:41

zna li se nesto za pcr testove? Kada ce biti dostupni

Zaključana tema