Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od carov2 » 27 Jul 2020, 16:34

Kada ste već kod ovoga, pre par meseci sam od kineza poručio neku ambalažu, za koju sam im platio transport do Beograda 950$, pre mesec dana me kontaktira firma iz Slovenija, treba da se plate lokalni troškovi u luci Kopar, 1850e, uz natezanje, spuste nam na 1650e...,jbg roba nam treba i oni to znaju...a onda prošle nedelje stiže mejl, izvinite stigla je uplata, ali kolege su zaboravile da vam fakturišu i ležarinu, ona je još 500e....i tako, ode preko 3000$ samo za transport, a robu smo platili 4000$.
Manje od toga plate ljudi transport za ceo kontejner.
Naručivao sam ovih meseci i neke stvari kao fizičko lice i mogu da kažem da je u pravu Vlada.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ikac2000 » 27 Jul 2020, 23:18

Ja sam pre mesec dana ovde na Aliju narucio neki USB 3 multimer, oko 15 USD, paket velicine paklice. Pise tok isporuke oko avgusta, ali je dosao za manje od 2 nedelje, obicna posta.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od Sloba » 30 Jul 2020, 11:14

Slika

Sent from my MI 9 using Tapatalk



Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od pigeon » 04 Avg 2020, 10:02

Ja imam 2 ili 3 paketa koji su naručeni pre marta i koji još nisu stigli. Na Aliju stoji status da je isporučeno, a ja nisam primio pakete niti sam potvrdio da sam primio. Prodavci kažu da se strpim i da će to stići, da je u tranzitu...

Inače u poslednjih 10 dana stiglo mi je dosta paketa koje sam naručio pre 3-4 nedelje. Veoma brzo! Definitivno su postali ažurniji...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ljuba » 04 Avg 2020, 10:36

Evo bas htedoh reci, zadnjih par narudzbenica (Aliexpress - NL) mi stiglo za 10 dana, to mi se jos nije desilo uovoj godini :) Plus vidim da su opet poceli da smanjuju troskove prevoza, opet ima za dzabe...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ljuba » 14 Avg 2020, 08:41

Inace zadnjih dana narucivao par delova sa Holandskog Amazona. Bas su se nameracili da razbiju sve webshopove, imaju cene za 30% manje a isporuka za par sati (plus isporuka dzabe ako imas prime ili preko 20Eur).. Znaci za Nemacke komsije Amazon.de za za nas Amazon.nl :) Bas sam se iznenadio kako imaju tako veliki asortiman delova za automobile... Inace bas se zalecu, kada su dosli pre par meseci stidljivo, a sada udarili bas ozbiljno...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ikac2000 » 14 Avg 2020, 09:07

I ja sam juce porucivao sa Amazon.de, i uglavnom imaju nize cene.

Apropo cene isporuke, za maltene sve sto ide iz njihovog magacina, nevezano za iznos, postoji opcija za besplatnu isporuku u DHL Packetstation kojih ima bukvalno svugde oko mene.

Tako sam narucio tehnicku olovku za 2 evra bez cene dostave, a ta ista po prodavnicama je bila 5 evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ljuba » 14 Avg 2020, 09:31

Nego kada smo vec kod toga, koliko je kod vas (DE) limit za uvoz iz Kine bez placanja carine? Kod nas je tacno 22Eur :) (ukljucujuci i postarinu) Da li je to na nivou cele EU?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ikac2000 » 14 Avg 2020, 10:51

22 evra

Slika



Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od snork » 14 Avg 2020, 14:24

ljuba je napisao:
14 Avg 2020, 09:31
Nego kada smo vec kod toga, koliko je kod vas (DE) limit za uvoz iz Kine bez placanja carine? Kod nas je tacno 22Eur :) (ukljucujuci i postarinu) Da li je to na nivou cele EU?
U stvari 22 evra bez PDV-a, a od 22-150 samo PDV bez carine. Preko 150, ide i carina. Moralo bi biti isto na nivou cele EU, to i jeste bila suština njenog osnivanja. :) Ako sam dobro razumeo, VSt je zabranjena roba (alholol, duvan).
Ђенерал Јанковић

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ljubitelj » 14 Avg 2020, 14:35

Zašto bi bilo isto u celoj EU kada PDV nije isti, tj različit je od zemlje do zemlje.

Na primer, Nemačka je nedavno samostalno smanjila stopu PDV.

Slično je bilo i u SFRJ, porez na promet nije bio isti po republikama i opštinama.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od snork » 14 Avg 2020, 14:41

Da, u pravu si, prevideo sam da se PDV ipak razlikuje među EU članicama. Samo su carine harmonizovane, tj. zajednički se nastupa prema trećim zemljama.

A porez na promet u Jugoslaviji nikada nisam shvatio šta je. :) Svi kažu da je koncept PDV-a mnogo bolji, a niko šta je bio porez na promet i kako se obračunavao.
Ђенерал Јанковић

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ljubitelj » 14 Avg 2020, 15:10

Porez ko porez, nije šija nego vrat :)

Pa u Jugoslaviji je bilo jednostavno, porez na promet savezni, porez na promet republički i porez na promet opštinski.
Onda na carini imaš taksu za uvoz, i imaš carinu.

Sve ti lepo obračunaju, izmnože jedno na drugo a u osnovicu za porez uračunaju i vozarinu/poštarinu i još ljubazno prilože uplatnicu...samo da ubereš pare sa nekog drveta i uplatiš 40-200 posto poreza na (neto cenu) na ono što bi uvezao od robe široke potrošnje.
Na granici je bilo jednostavnije, carinik ošacuje tebe i auto, odvali neku cifru i bez pregledanja robe pa kako ti ispadne. Tu je i registarska tablica bila bitna za šac metodu.
Ako si na primer ulazio na Šentilju a imao si npr MB tablice samo ti mahnu rukom i pozdrave, naravno bez naplate ičega. A dodješ sa BG tablicom i lepo te od glave do pete "premere"....i platiš odmah na licu mesta u kešu. To je taj takozvani unos (nije uvoz) kada nešto sa sobom imaš da prijaviš na granici.

Ako uvoziš na neki drugi način a ne nosiš sa sobom lično prosto, jedan proizvod kupiš sebi drugi proizvod kupiš državi.

I naravno služba (SDK) preko koje idu sva plaćanja.

PDV ne postoji, banke ne postoje, pošte ne postoje (u današnjem smislu).

SFRJ je jedan ekonomski izum koji ni pre ni posle toga nije poznat civilizaciji...

Porez na promet je postojao i u SRJ dugo, vodile su se knjige takozvane izjave o porezu koje si sam popunjavao i lupio svoj pečat a to je bilo polje utaje poreza samo tako pošto je kontrola bila nikakva a i ako je bude korupcija inspektora je bila nešto što svi znaju i vide. Uostalom to je vreme kada se pravi prvi milion i ne pita se kako...ili u prevodu utaja poreza, utaja carine i šverc je razvijen sport u saradnji (privilegovanih) pojedinaca sa državom. Čuvene 90te.

Bilo je i onih firmi koje su legalno radile i plaćale zaista porez, ali ti se nisu obogatili.

Te izjave su se kupovale u knjižari, kao blokče.

Otkad je sveta i veka države uzimaju na ime poreza ali to je postalo prosto otimačina jer na sve živo moguće i nemoguće ima nekakav porez. Evo i na samo 22 eura.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od ljuba » 14 Avg 2020, 16:07

Plus u NL je zeznuto sto preko 22 Eur udaraju odmah ma kolika suma bila 17 eur administrativnih troskova za obradu poreza i carina :)

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1054
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Naručivanje (delova) sa interneta, Aliexpress, Ebay, Amazon....

Post od meidling » 14 Avg 2020, 16:15

U AT je isto do vrednosti od 22 € bez carine.Medjutim od 01.07 .2021 se menja zakon i bice ocarinjena roba vec od vrednosti od 0.01 €.Uz to dolazi neki fiksni iznos od oko 10 € za obradu tako da se ne isplati više porucivati

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Odgovori