Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Registracija vozila

Post od Darko » 02 Okt 2020, 09:18

Prelazak na povoljniji premijski stepen se automatski pomera ili mora da se nesto trazi prilikom registracije?

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od Puzo81 » 02 Okt 2020, 09:40

Automatski ali za svaki slučaj sam vidi koji je premijski bio na staroj polisi.

Mislim da oni svakako kontaktiraju društvo osiguravajućih kuća ili kako već koji vide u evidenciji da li si za prošlu god imao štetu ili ne. Tako su i meni videli čukanje supruge.


Ono što me zanima a moram proveriti sa njima je šta biva sa malusom na drugom autu istog vlasnika pošto se malus vezuje za vlasnika a ne vozilo koliko sam čitao.

I corsu je supruga zveknula mesec dana posle alfe, ja vlasnik oba vozila ali corsa je otišla u gvožđe u junu i odjavio i vratio tablice.
Pošto je u planu kupovina drugog većeg vozila da li ću kod njega sa novi m tablicama krenuti od 4 premijskog kao i svi ili ću zbog corsinog malusa krenuti od 7 stepena što će mi prvu regu na 110-120kw koliko će auto imati dići u nebesa :glavomuzid:

Ako bude slučajno tako regaću auto na mamu, taštu...

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Registracija vozila

Post od lami » 02 Okt 2020, 10:16

Pisalo se vise puta i uvek ima razlicitih misljenja
Kad kupis novo vozilo kreces od tog 4 stepena, pa vremenom snizavas.
Da bi ti priznali bonus prethodnog automobila, ti taj automobil moras da odjavis.
Sad, ako bonus ne mozes da preneses na dva vozila, onda ni malus, vec je on iskljucivo na tom vozilu na kojem si napravio malus.
Samo da dodam da nisam cuo da je iko dobio malus na novoregistrovanom vozilu. Mozda jeste tako u propisima da se vodi po vlasniku, ali u praksi nisam cuo da je malus prenet na drugo vozilo.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Registracija vozila

Post od OMP » 08 Okt 2020, 12:24

prodao sam skoro auto i covek danas otisao u MUP u svom gradu dao moje tablice i uzeo druge, kazu ne mora da se vracaju za krusevac i da stari vlasnik odjavljuje? o cemu se tu radi jel to nesto novo , nisam upucen :zbunjen:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Registracija vozila

Post od Geza » 08 Okt 2020, 14:01

IZ SRBIJE U BIH BEZ "ZELENOG KARTONA" OD 19. OKTOBRA 2020. GODINE
https://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/od-19 ... 67276.html

Za vozače iz Srbije od ponedeljka 19. oktobra prestaje da važi obaveza posedovanja "zelenog kartona" prilikom ulaska motornim vozilom u Bosnu i Hercegovinu, saopštilo je Udruženje osiguravača Srbije.

Isti princip, navodi Udruženje, važiće i za vozila sa tablicama Bosne i Hercegovine koja ulaze u Srbiju.

Za prelazak granice, u oba smera, biće dovoljna tablica s registarskim oznakama države u kojoj je automobil registrovan, napominje Udruženje.

U Udruženju objašnjavaju da to znači da je BiH primljena u Multilateralni sporazum, a da je objavom u Službenom glasniku Evropske unije, Savet Evrope definisao 19. oktobar kao datum početka primene novog sistema prelaska granice motornim vozilom bez potrebe posedovanja "zelenog kartona", jer je registarska oznaka dovoljan dokaz da vozilo poseduje osiguravajuće pokriće.

Ističu da je radom tog Udruženja, Srbija postala član Multilateralnog sporazuma od 2012. godine.

Time je, navode, vlasnicima ili korisnicima motornih vozila srpskih registracionih oznaka omogućeno da bez ikakve dodatne dokumentacije, troškova ili kontrola, svojim vozilima putuju u najveći deo Sistema "zelene karte", koji sada broji 34 zemlje.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 703
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Registracija vozila

Post od pankoz » 17 Okt 2020, 16:27

Gde je najjeftiniji tehnički pregled u N.Sadu?

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока


tadic
Postovi: 41
Pridružio se: 17 Okt 2019, 11:19

Re: Registracija vozila

Post od tadic » 17 Okt 2020, 17:02

Ako ti nije daleko, u Srbobranu je 3000 , na ulazu iz pravca Siriga sa leve strane pre mosta

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od nuk » 17 Okt 2020, 20:29

Ja kod njih radim jer me jedini puštaju sa kukom a drugi auto u WBS tehnički u NS jer su mi blizu, 3500 regularna a 2500 akcijska cena, ja svaki put dobijem tu akcijsku cenu tako da je to možda fora.
Imao sam nekih problema sa njima tako da ne mogu baš da ih preporučim mada, sad smo to izgladili pa eto, ili mi izlaze u susret sa tom cenom možda i ne. Jedini razlog zašto idem tamo i dalje nije cene nego zato što su mi blizu i lakše je kad moram da uzimam ili menjam tablice

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Registracija vozila

Post od NemanjaOOOO » 21 Okt 2020, 20:26

Danas produzio registracijh, bio na 3 stepenu, presao na drugi, popust svega nepunih 1300 din, jel to normalno? Nisam nikada obracao paznju na to.

Inace 2006, 2.0, 125kw, 35300 sa tehnickim (4500).

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Registracija vozila

Post od Zokili » 22 Okt 2020, 13:48

Pozdav svima :rofl: :rofl: Ponovo imam pitanje vezano za registraciju.

Naime, firma je kupila vozilo, prodavac je registrovan kao preduzetnik (ako je to bitno za celu priču). Vozilo je registrovano i registracija važi do naredne godine. Isto registraciono područje je i za kupca i za prodavca. Dakle, samo bismo uzeli novu saobracajnu dozvolu na ime firme (ništa menjanje ttablica, pretpostavljam da ne treba).

E sad. Pitanja, Polisa osiguranja važi takođe do naredne godine, glasi na ime prodavca. Da li sada mora da se vadi nova polisa osiguranja na ime firme koja je kupac. Pretpostavljam da da . I da li stari vlasnik treba da radi odjavu vozila ili ne. :-| Kontam da. ne treba

imam tu staru dozvolu kod sebe nije bušena i to.

Živi bili :mrgreen:

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od ljubitelj » 22 Okt 2020, 15:43

Najčistije je za obe strane da se sve završi tj obavi prenos.
Odjavi se vozilo i/ili promeni se vlasnik u papirima, plati porez, i promeni polisa (prijavi promena osiguranju a onda oni elektronski ubace u bazu podataka, centralni registar).

I da, mandatne kazne su različite zavisno od toga da li je vlasnik vozila pravno lice (firma/ privredno društvo) ili fizičko lice (preduzetnik).
Za nepropisno parkiranje je recimo 50,000 obična (sitan prekršaj parkiranja) kazna ako je firmin auto.

Zokili
Postovi: 20
Pridružio se: 31 Dec 2018, 22:51

Re: Registracija vozila

Post od Zokili » 22 Okt 2020, 16:54

Znači da ipak uzmem novu polisu iz osiguranja iako stara važi do naredne godine ... :-| :-| :-|

Gospođa iz mup-a mi danas kaže da ne treba nova polisa ..... :dobarvic: :-| :-| :-|

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Registracija vozila

Post od Markoni » 22 Okt 2020, 16:56

Mozes samo otici do osiguravajuce kuce i uzeti prepis polise na svoje ime kada prebacis auto. To mislim da ne košta ništa.
Niko nije mislio da uplatis novu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Registracija vozila

Post od Ji 4Tze » 22 Okt 2020, 18:12

Kako ide s potvrdama ovih dana, porez plaćen pre mesec i kusur dana, nema nikakvog obaveštenja od poreske na adresi prodavca ili sl...
Jesmo nešto pobrkali u procesu?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Registracija vozila

Post od Markoni » 22 Okt 2020, 18:42

Pa moje je iskustvo da u Poreskoj uvek kažu, kada daju onu odluku na kojoj piše iznos poreza, kada da se dođe po potvrdu - datum i vreme.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Odgovori