Rekvijem za Toyota Centar

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od half man » 16 Okt 2020, 10:49

Ja imam kameru koja snima i video i zvuk i pretposlednji put kad je auto bio u ovlascenom porsche servis Novi Sad,uzmem posle da pogledam snimke kad ono samo snimaka iz servisa NEMA ! Dakle svi ostali su bili tu . Debili iz servisa iskljucili kameru za vreme trajanja servisa. Sledeci put sam im naglasio da ne diraju kameru ,tako je i bilo . Tako da i ako imate kameru ,morate im jasno i glasno naglasiti da ne diraju jer su spremni na sve .

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od nidza » 16 Okt 2020, 11:03

ljubitelj je napisao:
16 Okt 2020, 00:13
Ne znam šta pričaju kupcima kada prodaju novi auto u salonu
Nikako, mene nisu ni pogledali kad sam gledao Superba i planirao da kupim RS. Motao sam se po salonu pola sata i otišao kući. Logično sam prvo otišao tamo jer sam im u kraju. Održavam belu tamo gde je i kupljena, u Alprosu.

Sa druge strane, održavaju sivu Octu kako bi trebalo i tu nema nikakvih problema. Stvarno nemamo zamerki.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Heinz » 16 Okt 2020, 11:05

half man je napisao:
16 Okt 2020, 10:49
Ja imam kameru koja snima i video i zvuk i pretposlednji put kad je auto bio u ovlascenom porsche servis Novi Sad,uzmem posle da pogledam snimke kad ono samo snimaka iz servisa NEMA ! Dakle svi ostali su bili tu . Debili iz servisa iskljucili kameru za vreme trajanja servisa. Sledeci put sam im naglasio da ne diraju kameru ,tako je i bilo . Tako da i ako imate kameru ,morate im jasno i glasno naglasiti da ne diraju jer su spremni na sve .
Da li ti njima moraš da prijaviš snimanje?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od nikaragva » 16 Okt 2020, 11:16

Nisam siguran da mozes tek tako da snimas "u tudjem dvoristu" bez ovlascenja vlasnika.
Ali ne poznajem pravo toliko detaljno.

Mada mislim da je dovoljno da kamera radi dok je vozilo u pokretu.

U vezi spomenute stvari sa proverom da li su promenjeni filteri i ulje ili ne, kako da znas da je zamenjen filter i filter ulja npr.?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Bax » 16 Okt 2020, 11:29

lupis tackice markerom....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od nikaragva » 16 Okt 2020, 14:24

Za ulje nisam povezao tackice, jedino neku plombu na cep kartera, pa ako je pokiadana, znaci ispustali su ili su samo pokidali plombu :)
A za filter to zahteva rastavljanje kucista, a onda ih mozes i sam zameniti :)
Ako vlada nepoverenje, mislim da je po obe strane bolje onda ne saradjivati :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Heinz » 16 Okt 2020, 14:25

Koje kućište?

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od half man » 16 Okt 2020, 14:38

Meni kamera snima kad se auto startuje ,tako da ...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od nikaragva » 16 Okt 2020, 16:55

Heinz je napisao:
16 Okt 2020, 14:25
Koje kućište?
Pa kuciste filtera.

Morse
Postovi: 178
Pridružio se: 28 Jul 2020, 10:06
Garaža: Lancer 2009. 1.5

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Morse » 16 Okt 2020, 18:11

Meni su menjali filter ulja u zvaničnom servisu kad sam bio u žurbi - bolje da nisu, kad sam podigao auto za sledeću zamenu filter je bio bukvalno oglodan od zatezanja klještima, nista specijalan ključ za filter (od tri evra), ništa moment ključ, samo divljačko zavrtanje. Čep kartera takođe zategnut krvnički, morao sam macolom da udaram po ključu da popusti, da je karter bio od plastike ili aluminijuma, bilo bi ćao-zdravo. Da ne spominjem da su iz nekog razloga stavili dve podloške na čep. Naravno, cene filtera i ulja duplo do tri puta veće, cena rada besmislena - ok, to je njihovo pravo, i to sam progutao, ali za loše urađen posao nema opravdanja.

Dvojica drugova koje igrom slučaja znam iz auto prodaje su mi pričali šta kolege iz servisa rade, nezamenjeni a fakturisani filteri, ulja i ostale tečnosti, dosipavanje litra vetrobranske tečnosti a fakturisanje full zamene sa flush-ovanjem itd.

S moje strane definitvno vlada nepoverenje pa sam prekinuo saradnju davno, ako već neko zayebe stvar na kolima, bolje ja nego neko drugi (makar za ono što mogu sam da uradim). Za ostatak se informišem gde da radim servis i trudim se da ispratim što je više moguće šta i kako rade.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Joker » 17 Okt 2020, 11:12

Dosta dugo nisam u nekoj materiji oko servisa, ali ranije znam da je bilo pravilo da se uljni filter samo rukom steže. Moguće da na oviim novim vozilima nije tako.
Možda nisu mogli stari da skinu pa je ostao?

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od ljubitelj » 17 Okt 2020, 13:39

Tako je, rukom se steže. I najviše oko 1 kilo /10Nm/. Kod novijih još opreznije treba zatezati pogotovu ako je hladno pa je krta plastika.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Bax » 17 Okt 2020, 14:26

Toyote imaju onaj ulozak filter ulja, steze se poklopac uloska.
Za njega postoji alat, ali nasi strucnjaci nemaju alat pa taj poklopac stezu kljestima....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Morse
Postovi: 178
Pridružio se: 28 Jul 2020, 10:06
Garaža: Lancer 2009. 1.5

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od Morse » 17 Okt 2020, 15:19

Joker je napisao:
17 Okt 2020, 11:12
Dosta dugo nisam u nekoj materiji oko servisa, ali ranije znam da je bilo pravilo da se uljni filter samo rukom steže. Moguće da na oviim novim vozilima nije tako.
Možda nisu mogli stari da skinu pa je ostao?
Zamenili su filter, bio mi je Mann-ov, stavili su Purflux. Prethodni filter je bio zategnut rukom, kao i svaki put. Ovaj njihov sam jedva skinuo, morao sam da uzmem ona vodoinstalaterska klješta na kraju jer je i onaj uložak za gedora ključ oblajznuo, tj. sam filter je oblajznuo jer su klještima hvatali i zatezali tamo gde inače naleže alat. "Klasični" filter je u pitanju, nije onaj tip gde se skida kućište pa se menja sam papir/filter materijal.

Ima tu nebrojeno bisera, anti-seize pasta i moment ključevi kao da su od suvog zlata pa serviseri retko koriste, ako uopšte i koriste, ulja i ostale tečnosti su isto upitna kategorija, rutinski se samo doliva sve ako fali, a naplaćuje se zamena. Srećom nisam imao nikakav kvar ili veću intervenciju, ko zna šta bi tek tu bilo. U pravu je Dino što sve te manje stvari radi sam :)

millos
Postovi: 15
Pridružio se: 25 Avg 2017, 08:07

Re: Rekvijem za Toyota Centar

Post od millos » 17 Okt 2020, 15:28

Moj problem je bio sa Toyota Turing servisom. Tamo sam radio 2 redovna servisa jer su nesto povoljniji a ujedno i ovlasceni pa nema nikakvog razloga da nesto placam vise negde drugo ako ne moram.

Na drugom servisu kad sam im rekao da provere zašto zvučnik u vozačkim vratima ne radi oni su skinuli tapacir i utvrdili da je zvucnik "crko". Kad je servis bio gotov i ja isterujem auto, primecujem da mi ne radi podizač suvozackog prozora na mojim vratima i da centralna brava ne radi opet samo na mojim vratima. Naravno, vracam se u servis gde stručnjaci opet skidaju tapacir i utvrdjuju da je crkao osigurac. Znaci, osigurac crkava u niihovoj garaži u vreme dok se na autu radi redovan servis.

Kako nisu imali zamenski osigurac u tom momentu (mos misliti, ovlašćeni servis) oni prave budzevinu sa termo buzirom i nekom klemom i prozor i brava rade. Nakon nekoliko dana dolazim u servis da ugrade osigurač i sada sve radi. Posle cirka 20ak dana ponovo se dešava isti problem, ja prso. Odlazim kod njih i strucnjaci utvrdjuju da je ponovo crkao osigurac. Pitam ih kako je to moguće a od servisnog savetnika dobijam objašnjenje jebi ga, desava se. Tu sam ih zestoko napao, bilo je tu svakakvih reci jer vrse zamenu osiguraca bez utvrdjivanja razloga zasto se to dešava.

Pisem mail Toyoti srbija gde navodim svaki detalj i tu se dogovara pregled u Toyota centru. Tamo je ustanovljeno da je oštećena instalacija u vratima i da je kratak spoj bio uzrok crkavanja osiguraca. Dakle, debil je u servisu u Toyota Turingu (da ne navodim ime mehaničara) u toku skidanja ili vracanja tapacira zbog provere zvucnika ostetio neku zicu u vratima i kad se vrata otvaraju ili zatvaraju moze da se desi kratak spoj i osigurač crkne.

Epilog: čekao sam jedno 3-4 meseca da instalacija stigne a za to vreme oštećenje je bilo izolovano u TCB. Nakon zamene sve radi bez problema.

Nema gde ih nisam izblatio jer su bili govna, tako dzukacki se ponasali i na kraju im je verovatno instalacija i naplacena.


Sent from my G8141 using Tapatalk


Odgovori