Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Parkiranje

Post od stefankmn » 15 Okt 2020, 15:53

Jel Dimitrija Tucovica uopšte ima obelezena parking mesta? Nikad nisam obratio paznju ali mi deluje da je ono ave na trotoaru nepropisno parkirano iako ne smeta nikom :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Parkiranje

Post od schonenk » 15 Okt 2020, 16:55

Smeta svima, uzasno je, Dimitrijala je kao auto put postala, ne mozes da se provucesa, a sleperi voze na pola metra od tebe 80 km/sat.

Meni ne smeta ako su presavili tabak, nego ne znam da li je komunalac onako iz dosade raspalio kaznu, posto dole i danas ne mozes da nadjes parking mesto koliko je auta. Dakle, da je bila sira akcija ocekivao bih ipak da se na par dana isprazni trotoar,

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: Parkiranje

Post od end_user » 15 Okt 2020, 17:01

Ispraznice se ne brini, da vidis kako je za dan ispraznjen"parking" koji uopste nije parking nego trotoar u Karadjordjevoj u Zemunu. Nema auto da vidis hvala bogu. Trotoari i ne sluze za parkiranje vec parking mesta a trotoari to nisu. Mada nam svima treba vise parking mesta u gradu pozdravljam uredjenje parkiranja jer je isto u BG decenijama u katastrofalnom stanju, parkira se gde ti je najblize za tvoje potrebe itd.
Pozdravljam i ciscenje Dimitrijale ako je pocelo, a trebalo bi.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 15 Okt 2020, 17:04

end_user je napisao:
15 Okt 2020, 14:48
Ok, ja sam odgovorio na drugi deo kojeg sam citirao, ne pricamo o istoj stvari.
A odgovor bi bio sme.
Kao sto sme da se snima brzina i gde ne postoji znak radarska kontrola tako sme i ovo.
Nisu oni policija.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Parkiranje

Post od schonenk » 15 Okt 2020, 17:21

end_user je napisao:
15 Okt 2020, 17:01
Ispraznice se ne brini, da vidis kako je za dan ispraznjen"parking" koji uopste nije parking nego trotoar u Karadjordjevoj u Zemunu. Nema auto da vidis hvala bogu. Trotoari i ne sluze za parkiranje vec parking mesta a trotoari to nisu. Mada nam svima treba vise parking mesta u gradu pozdravljam uredjenje parkiranja jer je isto u BG decenijama u katastrofalnom stanju, parkira se gde ti je najblize za tvoje potrebe itd.
Pozdravljam i ciscenje Dimitrijale ako je pocelo, a trebalo bi.
Sve bi to bilo lepo, da oni koji sprovode zakon svojim primerom pokazuju kako treba. Ovde bar mozes da se provuces, dok ispred policijske stanice u Milana Rakica ne mozes da prodjes nikako sem da izadjes na kolovoz, a sve je to preko puta osnovne skole. Savska ulica mup takodje, svaki izgleda kao na divljem zapadu.

Zidaju trzne centre u potpuno neuslovnim gradskim sredinama, poput ovog u Vojislava Ilica itd itd.

Moja porodica koristi jedan automobil i nekada ne mogu da parkiram na garazno mesto ako je lift u kvaru pa moram ispred, a legalan parking maltene ne postoji.

Ne znam, mozda je resenje da se postepeno ljudi destimulisu da zive u sirem centru, jer ovo postaje totalno nehumano, ali bar nek mi sklone pandurske krseve sa trotoara.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Skipper » 15 Okt 2020, 19:48

Kada bi u bg postojao normalan javni prevoz ja prvi ne bih nigde išao autom.

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Parkiranje

Post od Eskimko » 15 Okt 2020, 20:22

Javni prevoz u bgu vam je zlatan,vozite se fraj a autobusi stizu na svaka 4 do 5 minuta.
Dodji malo u bilo koji grad juznije da vidis sta je prevoz

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Parkiranje

Post od schonenk » 15 Okt 2020, 20:29

Uvek je preko plota lepse. Uslovi u kojima zive ljudi u Bg su sve manje humani. Ja srecom ne moram da koristim vozilo vise na dnevnoj osnovi i opet ne mogu da ne budem izolovan od haosa koji vlada na ulicama.

Plus ovo lesinarsko resavanje problema saobracaja koje se nekako uvek prebije preko pleca plebsa. Danas u Beogradskoj kod bucka dva ili tri auta stoje. Kome su namenjene oci sokolove ako taj problem nije resen?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Parkiranje

Post od gazza » 17 Okt 2020, 00:00

ne pominji bucka, ziv nisam da vidim kako ce da prejasu ovo vesicevo novo da fast food ne moze vise u stambenom objektu

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: Parkiranje

Post od end_user » 17 Okt 2020, 02:16

Heinz je napisao:
end_user je napisao:
15 Okt 2020, 14:48
Ok, ja sam odgovorio na drugi deo kojeg sam citirao, ne pricamo o istoj stvari.
A odgovor bi bio sme.
Kao sto sme da se snima brzina i gde ne postoji znak radarska kontrola tako sme i ovo.
Nisu oni policija.
Nisu, oni su milicija, bili su policija. Nego i jedni i drugi su ovlasceni jedni od drzave, drugi od grada da sprovode zakon i odluke.


ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od ljubitelj » 17 Okt 2020, 09:21

Grad nije država, ne donosi zakone, ne može nikoga da ovlasti ništa da radi van zakona niti da donosi bilo kakve odluke da neko nešto sprovodi što nije predvidjeno zakonom Republike Srbije. (u normalnom uredjenom pravnom sistemu).

O tome smo već pisali, hijerarhija viših i nižih pravnih akata mora da postoji da bi postojao pravni sistem ilitii pravna država a ne nekakva improvizacija gde samouprava sama sebi upravlja/ odlučuje hoće ili neće da za njih važi zakon i za njih kao za ostale podanike države.

Komunalna nije nikada bila policija, niti u sastavu Ministarstva UP. Stoga i nisu školovanil, nisu obučeni i nemaju ni prava/ ovlašćenja a ni obaveze definisane zakonima.

Stvar nije u tome da li treba da se kontroliše javni red, poredak, uredjenje i poštovanje zakona već da li to rade ovlašćena službena lica po nekom zakonu i nekim pravilima koje neko i kontroliše ili lokalne grupe (da ne kažem bande) koje su same sebe proglasile da su pozvani da po nekom svom osećaju i svom interesu rade nešto van svake kontrole.
Tanka je razlika izmedju takvih grupa bilo da se zovu milicije ili navijačke grupe ili zaštitari...

Za saobraćaj i njegovo uredjenje je predvidjen Zakon o bezbednosti saobraćaja sa pratećim pravilnicima, i to bi trebalo da bude osnov za sva postupanja svuda na celoj teritoriji države jednako za svakog gradjanina.

Primer, ako Zakon kaže da je parkiranje na odredjenom mestu dozvoljeno ne može Odluka neke opštine/milicije da kaže da je na istom tom odredjenom mestu parkiranje zabranjeno.
Poslednja izmena od ljubitelj u 17 Okt 2020, 09:27, izmenjeno 1 put ukupno.

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: Parkiranje

Post od end_user » 17 Okt 2020, 09:27

Apsolutno se slazem sa svim to i ja pricam od reci do reci, ali ja znam da oni postupaju po odluci grada Beograda koji je svakako nizi akt u odnosu na zakon i Ustav RS, ali i sa tom odlukom oni itekako pune budzet i ljudi se plase oka koje po zakonu nema pravo da naplacuje to sto naplacuje.
A sto se tice policije ono sam napisao ironicno kao sala jer su imali naziv policija, nikad nisu imali ovlascenja policije(hvala bogu) a ja da dodjem na vlas bih rasformirao to politicko uhlebljenje i svi na biro pa se snalzite sa svojim znanjima.
Mislim da nisi shvatio poentu mog pisanja, nema ni veze.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od ljubitelj » 17 Okt 2020, 09:35

Poenta je ono što si sada napisao i tu se slažem sa konstatacijom.
A naročito , oni su svojom odlukom ljude doveli da se plaše a oni sebi pune budžet.
Može bilo koja grupa da isto sama odluči da nešto nekome naplaćuje uostalom to smo već imali 90tih...samo što su se tada zvali kriminalci ili momci sa asfalta za koje zakoni nisu predstavljali prepreku u radu.

abcde
Postovi: 43
Pridružio se: 02 Maj 2020, 17:08

Re: Parkiranje

Post od abcde » 22 Okt 2020, 16:47

Po pravilu je parking zabranjen na trotoaru osim ako ne postoji znak P i ako ostavimo 1,6m pesacima da imaju da prodju. U praksi se ipak vidja da na jako puno mesta ljudi parkiraju na trotoaru iako nema ni jedne od gorenavedenih stavki. Na osnovu cega odlucite da se parkirate na takvim mestima - da li pratite vecinu koja se tako parkira pa racunate ako nece njih da nose nece ni mene ili znate da se to nekad tolerise o cemu se tu radi?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 22 Okt 2020, 17:33

Kolega popio 25k (12,5 sa popustom) kaznu, parkiranje na pešačkom.



T-T


Odgovori