Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 10 Nov 2020, 02:46

Poenta je da nemaš baš slobodu izbora, posebno za stvari kojima bi ugrozio druge.

Nosite maske u zatvorenim prostorima i kada ste blizu drugih ljudi, manja je šansa da pokupite virus.
Edukujte se o tome kako se pravilno nosi maska.

Jebeni auto smo lansirali u svemir, rakete sleću milimetarskom preciznošću, a bavimo se glupostima oko disanja sa maskom i vakcinama
19ti vek u 21om veku

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 10 Nov 2020, 07:43

Rakete sleću i to u rikverc i još u paru...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 10 Nov 2020, 08:34

DukeNS je napisao:
10 Nov 2020, 01:36
Ja ovome stvarno ne vidim kraj. Ne negiram postojanje virusa, ali nisam siguran da bih bio voljan da prihvatim ovakvo stanje doveka...
Ovo što je sad veliki talas, to istovremeno znači i da će veliki broj ljudi steći imunitet par za narednih par meseci, i da će se smanjiti prostor za širenje virusa. Naročito ako su tačne procene da ima nekoliko puta više zaraženih nego što je detektovano. Proćiće talas. Ali će virus ostati negde i onda ajmo jovo nanovo, dok ne dođe vakcina.

Ono što je sad najbitnije, je da računate da je sad mnogo veća verovatnoća da pokupite virus nego ranije. Jeste, i ranije si išao busom, i u kafić, i u kancelariju, pa se nije ništa desilo. Nije se desilo jer si imao 0.1% populacije sa aktivnim virusom (izmislio sam procenat), pa je trebalo da budeš malo i baksuz da ga pokupiš. Sad je ta verovatnoća mnogo veća.

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Corona virus

Post od Luki-SB » 10 Nov 2020, 08:56

McGruja je napisao:
10 Nov 2020, 02:46


Jebeni auto smo lansirali u svemir, rakete sleću milimetarskom preciznošću, a bavimo se glupostima oko disanja sa maskom i vakcinama
19ti vek u 21om veku
Ovaj virus nas je i doveo do toga da smo se vratili u 19.vek unazadio mnoge delatnosti,procitaj pa ces videti da su i Japanci zbog ovog virusa obustavili proizvodnju aviona i takvih tekstovima ima jos mnogo

https://www.rts.rs/page/stories/sr/%D0% ... avion.html

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 10 Nov 2020, 09:02

grujicd je napisao:
09 Nov 2020, 19:27
Supruzi konačno pao CRP ispod normalno granice od 5. Uradila je i IgG, koji meri antitela. IgG joj je 12.500, pri čemu se tretira da imaš antitela ako je preko 1400, tako da je to ok i očekivan rezultat.
Ovo je radila u BioMedica laboratoriji. Napominjem zato što izgleda da IgG vrednosti nisu svuda po istoj skali. Taj broj zavisi od laboratorije do laboratorije (tj. od mašine koja to meri), ali ćeš uvek i da dobiješ koja je granična vrednost za tu skalu.

Tako da smo sveukupno dobro prošli. Ali je sad situacija dosta gora što se tiče zdravstvenog sistema. Kum juče u Pančevu čekao od 8:30-14:30 ispred kovid ambulante. I jutros još sat vremena za bris. Deca danas došla iz škole, po pola odeljenja im je u izolaciji. Po jedan roditelj iz oba odeljenja je u Areni.
Nego nisi rekao da li si smrsao i koliko. Treba gledati na pozitivne stvari...Ja sam pre nekih 4-5 godina bio nekih 3 nedelje pod nekim strasnim gripom i konstantnom temperaturom i tada sam smrsao nekih 12 kila :) A najbolje je kada sam otisao kod Holandskih doktora prvi put posle mnogo godina (tada posle te 3 nedelje) i kazem ne moze vise ovako ovo me bas iscrpi, on kaze ssacekaj jos 3 dana - i bas prodje za ta tri dana.... Ni paracetamol nije hteo da mi da :)

Koleginica prica da se njena cerka zarazila vec drugi put, radi u bolnici... Ali generalno znam bas malo ljudi koji su zakacili virus, a mnogi su se mnogo puta testirali....

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 10 Nov 2020, 09:11

Žena je skinula par kg jer je nju duže držalo, ja ništa. Tj. možda sam nešto i skinuo prva 3-4 dana, ali onda ti prokleti svakodnevni testovi da li osećam ukus čokolade i ostalog :mrgreen:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 10 Nov 2020, 09:18

I jel ti se vratio ukus?

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1894
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 10 Nov 2020, 10:13

I zena i ja pozitivni. Ona anosmija i glabovolja, ja nista za sada. 5ti dana od pocetka simptoma.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 10 Nov 2020, 10:17

Covek poredi stajanje na crveno sa nosenjem maske .... Ne vredi se vise raspravljati,ja sam glup i nebrazovan ,vi ste pametni i obrazovani,svako ima svoje argumente i to je to . . . Uzme neko i podsmeva se Jovani,tu mi je sve jasno... Nije ovo Komunizam da mora da postoji jednoumlje ,daj Boze da ga nikad ni ne bude .

Da zakljucim-necu se vakcinisati i necu nositi masku preko nosa i usta kao sto nisam ni do sad nosio u svom zivotu/b].

P.S. Nosicu ako sam bolestan.

@496 intelektualaca, UK medicinara i naucnika, potpisalo pismo za javnost u kom navode da drzava preuvelicava pandemiju Korone, da drzava merama nanosi vise stete nego koristi, da drzava zavara narod sa drugim talasom i da je karantiranje nepotrebano./mention]

Ne znam sta kenjaju ovi dupeglavci iz UK,nek pitaju ekipu sa garaza foruma kako treba.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Corona virus

Post od HKS » 10 Nov 2020, 10:27

To sto preuvelicavaju, ne znaci da opasnost ne postoji. Ne treba dramiti, a mjere treba postovati (maska, distanca, pranje ruku, dezinfekcija itd).

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 10 Nov 2020, 10:34

Ja sam prvi koji podrzavam tezu da se ova epidemija preuvelicava, pitanje je samo da li postoji opravdani razlog za to ili ne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 10 Nov 2020, 10:36

Sila. 496 od koliko ono beše UK ima intelektualaca i naučnika?
Šteta što nisi neke škole završio, značio bi im 497. potpisnik. Možda na 500 imaju neke olakšice.

No, bitno je da smo isterali zeca iz žbuna: imamo antivaksera na forumu
Sloboda izbora nije nešto što daje pravo vama neukima i/ili zlonamernima da radite šta vam volja. Sloboda izbora ti ne daje slobodu od posledica svojih izbora. A da bi napravio razuman izbor, treba da poznaješ materiju i poseduješ barem osnovne veštine za logičko rasudjivanje. To naprosto nemaš, objasnio ti je @HKS gore - ne bune se zbog lažnog virusa itd, smatraju da su mere preterane ali ne i da nisu potrebne.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 10 Nov 2020, 10:46

Vladapetr je napisao:
10 Nov 2020, 10:36
No, bitno je da smo isterali zeca iz žbuna: imamo antivaksera na forumu Slika
Fun fact: verovatno ga ne bi bilo da nije primio sve vakcine na vreme.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 10 Nov 2020, 10:49

Nemojmo o tome. To je primao u vreme komunizma, pokušavamo da zaboravimo taj period u nadi da se nikad neće vratiti
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 10 Nov 2020, 10:55

nikaragva je napisao:
10 Nov 2020, 09:18
I jel ti se vratio ukus?
Naravno zezam se malo sa tim testiranjem ukusa :) . Nisam primetio da sam ga gubio uopšte. Ali miris da, i to je trajalo par dana. Pri čemu ni taj gubitak mirisa nije on/off prekidač nego počneš da ne osećaš jedne mirise, npr. čaj od nane, pa druge, pa ti u nosu bude osećaj kao da si ga čistio morskom vodom, onako sve bridi po malo. Na kraju ne osećaš ni ren. I taj simptom su imali i klinci i skoro svi za koje znamo da su bili pozitivni. Kumovi koji su 2 nedelje pre nas bili bolesni su imali izraženiji gubitak ukusa, kažu samo po teksturi znaju šta jedu ali su oni imali i veće temperature i jače reakcije sveukupno.

Inače mi smo se u tih nekih mesec dana videli samo sa tim kumovima, ali dan pre nego što su postali infektivni, i dve nedelje posle sa kumom od koje smo i dobili. Samo 2 druženja bez maski u roku od mesec dana, i to u periodu koji je daleko mirniji od ovog sad, i u oba slučaja smo imali susret sa covid-om. Zato kažem da si u tom periodu morao da budeš malo i baksuz, mnogi su živeli daleko opuštenije a da nisu zakačili. Po meni, sad je taj faktor sreće pomeren bar za red veličine ako ne i više na goru stranu. Ako odeš u kafanu/splav/klub sa par stotina osoba možeš da računaš da će par ljudi biti pozitivno, pa kako ti se zalomi.

Još nešto, znamo i par dvadesetogodišnjaka koje je sastavilo i više od nas, nisu srećom završili u bolnici ali visoke temperature po nedelju dana, malaksalost... Ni mlađi to ne prebole neosetno.

Zaključana tema