Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 10 Nov 2020, 10:59

Srecno sa vakcinama.

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 580
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Garaža: Golf mk5 1.9 tdi
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Djole » 10 Nov 2020, 11:07

Negde sam pročitao da simptomi zavise i od toga kolikoj količini virusa je ko bio izložen i kako će se dalje slika bolesti razvijati.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 10 Nov 2020, 11:20

Pa to uz nivo opšteg imuniteta je osnovno.
Što više virusa u sebe uvučeš jači su simptomi i teži oporavak, kao i za svaki virus pa i običan grip.

Sada kada je virus konačno prošetao kroz populaciju mođe se očekivati i da većina ljudi do leta sledeće godine bude u nekoj količini zaražean virusom i stekne antitela.
Taman na jesen 2021. da polako posustaje, sa ili bez vakcine.
Ovo je za sve bio jedan dobar i veliki test dokle se može ići sa kontrolom populacije u jednoj državi, koliko su ljudi spremni da istrpe. Kod nas se to fino vidi, na samom početku kada je bila mala šansa da se zaraziš tek tako raspuštena Skupština jer navodno ne mogu da se sastanu a sada kada je mnogo veća cirkulacija virusa i šansa da se primi može i Skuština, i partijske slave i svašta sa puno ljudi u malom prostoru.

Show must go on, dok ima interesa da se ovako preuveličava problem a manje da se edukuje o značaju prevencije/higijene ruku i prostora boravka i uz to vrati u normalu lečenje i ostalih takodje ozbiljno bolesnih ljudi.
Bolnice gotovo ne rade za ostale pacijente, one koje su van Covida.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 10 Nov 2020, 13:25

Zakasnelo se sa edukacijom, ali ja mislim da ova garnitura ljudi što upravlja državom, nije sposobna nizakakvu implementaciju. Epidemija i sve što je zaokružuje, od specifičnosti ekonomskih prilika i šire slike problema koje prouzrokuje, je zapravo jedan "real-world" scenario, tj. prava pravcata stvarnost. Ne funkcioniše palamuđenje i vajdica.

Kako može neko da se bavi implementacijom stvari u stvarnom životu, ko je doktorirao u paralelnom univerzumu lepljenja plakata? Ne funkcioniše svet tako, tj. može da se krcka tuđe neko vreme, ali ne doveka, i ne kad smo u ovakvom problemu. Pamet u glavu narode, svako za sebe.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od half man » 10 Nov 2020, 14:33

ljubitelj je napisao:
10 Nov 2020, 11:20
Pa to uz nivo opšteg imuniteta je osnovno.
Što više virusa u sebe uvučeš jači su simptomi i teži oporavak, kao i za svaki virus pa i običan grip.

Sada kada je virus konačno prošetao kroz populaciju mođe se očekivati i da većina ljudi do leta sledeće godine bude u nekoj količini zaražean virusom i stekne antitela.
Taman na jesen 2021. da polako posustaje, sa ili bez vakcine.
Ovo je za sve bio jedan dobar i veliki test dokle se može ići sa kontrolom populacije u jednoj državi, koliko su ljudi spremni da istrpe. Kod nas se to fino vidi, na samom početku kada je bila mala šansa da se zaraziš tek tako raspuštena Skupština jer navodno ne mogu da se sastanu a sada kada je mnogo veća cirkulacija virusa i šansa da se primi može i Skuština, i partijske slave i svašta sa puno ljudi u malom prostoru.

Show must go on, dok ima interesa da se ovako preuveličava problem a manje da se edukuje o značaju prevencije/higijene ruku i prostora boravka i uz to vrati u normalu lečenje i ostalih takodje ozbiljno bolesnih ljudi.
Bolnice gotovo ne rade za ostale pacijente, one koje su van Covida.
Prijatelju sad si se zamerio vecini foruma sa ovim sto si napisao ,ti si teoreticar zavere i neobrazovan covek . Kako mislis preventiva i higijena kad vakcina i maska resavaju problem,a mi mozemo nastaviti da zivimo sa starim navikama i slusamo Dr.Kon(j)
I kako mislis da imaju interesa,cike u belom rade samo u nasem interesu i u interesu zdravlja cele nacije . :rofl:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 10 Nov 2020, 14:43

Ne vidim da je izrazio neki antivakserski ili antimaskerski stav.

nidzo, vlast je ogledalo naroda, pritom ja ne vidim da je vlast zvanicno negde podrzala dr. jovanu, miroljuba petrovica i slicne anticivilizacijske likove. Nije sloba kriv, mi smo govna.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 10 Nov 2020, 15:41

Ne pišem ja ono što će se nekome pojedincu ili nekoj večini svideti, nemam ja problem da iznesem drugačije mišljenje ali imam dovoljno iskustva da procenim kada je nešto naduvano i gde miriše da se valja povelika lova. Napad na Novaka od strane Engleza ekspresno i agresivno je bio sasvim dovoljan da se primeti da nešto ne štima, na onu njegovu bezazlenu izjavu i lični stav da je tada u to vreme vakcina (neka, nepoznata, bilo kakva, neproverena) upitno rešenje svih problema.
A gle čuda, baš iz Oxforda gde je potekao napad je i proizvodjač vakcine, jedne od.

Pa vakcina, ako se napravi da bude trajna i sigurna, je dobrodošla ali problem je što je ovo virus koji se kako kažu stalno menja i prilagodjava.
A to znači da jedna vakcina danas napravljena nije dugoročno održiva, isto kao što za grip mora da postoji više različitih vakcina i mešavina vakcina za različite podvrste i sojeve gripa a koji se menjaju od godine do godine.
Ono što jeste trajno i podrazumeva se je održavanje higijene tako da se virusu ostavi malo prostora da se nesmetano širi. Maska koristi ali nije zaštita koja je apsolutna.
Uostalom i osoblje u bolnicama koje ima svu zaštitu može i uspeva da se zarazi koronom.

Ali bolje od maske, sapuna, hipohlorita, vakcine kada dodje....nemamo osim dobre ishrane i prirodnog imuniteta da se održava na maksimalnom nivou.

Za koju godinu imaćemo neki drugi, možda novi, zarazni virus, nije pitanje da li već kada i u kom obimu.

Život mora dalje, pa ceo tropski pojas ima viruse i bakterije i malariju i svašta nešto decenijama već za koje ne postoji vakcina pa ljudi tamo i dalje žive. Sada samo moramo i mi ostali po svetu da se prilagodimo novoj realnosti da je korona tu i ostaće verovatno još neko vreme.

Koronu ne možeš sprečiti da postoji i širi se ali možeš da potrudiš da se štitiš, to može svako od nas i zbog sebe i zbog drugih.
Opet, ako se negira potreba da se štitimo povećava se znatno rizik i da zakačimo ili prenosimo nekontrolisano virus dalje.I time smo i mi sami ugroženi pre ili kasnije.

Ja sam dosta u prirodi i ne pada mi na pamet da se šetam šumom sa maskom na licu, sve i da mi policija dodje da me ubedjuje da grešim jer je totalno besmisleno.

Evo ako ti prihvatiš da maska na primer ima neku funkciju poboljšanja zaštite, mislim da je i tvoj doprinos nošenja iste adekvatan i može značiti nekome u slučaju da se slučajno ti zaraziš.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od zdushan » 10 Nov 2020, 16:12

Džaba pišeš "half man-u"...
Izgleda da je podeljen po visini, a mi smo ovde dobili deo sa guzicom i nogama.
Neki drugi forum je mozda bolje sreće...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Corona virus

Post od BigMazzy » 10 Nov 2020, 16:51

zdushan je napisao:Džaba pišeš "half man-u"...
Izgleda da je podeljen po visini, a mi smo ovde dobili deo sa guzicom i nogama.
Neki drugi forum je mozda bolje sreće...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Slika

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 10 Nov 2020, 17:50

Danas u CG preminuo pacijent 1986. godište :(

Pratim njihove izveštaje jer daju i godine preminulih. Ovo je prvi put da vidim nekog mlađeg od 40 godina kod njih. Možda bi se i ovde neki dozvali pameti da naši objavljuju i te podatke, da ne misle da samo najstariji stradaju.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 10 Nov 2020, 18:03

Pa sada sto bi se ovde (NL) mnogi bunili - godiste nema bas mnogo veze sa stanjem organizma - osim onoga sto mora da ostari. Isto kao i sa oldtimer-ima, ili je ulickan ili je krsina... Imas nove automobile koji su ispod haube krsine i oldtimere koji su fantasticno ocuvani - spolja i iznutra...

Znam mnoge 30godisnjake koji su u katastrofalnim stanju i mnoge 60godisnjake koji su stanju da im samo pozavideti mozes :) A da ne pricam ovih dana poznanica iz Beograda 91 godinu prelezala koronu na nogama, brine se o cerci :) koja je teze zaglavila.

PS: Kod nas ekstra podrska :)
Komora takođe želi podršku korone za seksualne radnike
Donji dom želi da kabinet i opštine istraže da li je paket ekonomske podrške za koronsku krizu dovoljan za prostitutke i ostale seksualne radnike. Ako se ispostavi da se u određenim slučajevima ne mogu osloniti na mere pomoći iako su pretrpeli štetu, pomoć im ipak mora biti pružena, kaže Kuća.

Zbog dodatnih mera koje su stupile na snagu prošle nedelje, svi prozori za prostituciju morali su biti zatvoreni dve nedelje. Prozori za prostituciju spadaju u kategoriju „seksualnih ustanova“, kao i seks klubovi, privatne kuće i saloni za erotsku masažu. Zone traženja i pratnja nisu obuhvaćene.
Poslednja izmena od ljuba u 10 Nov 2020, 18:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 10 Nov 2020, 18:08

Tacno. Podatak o starosti preminulih ne znaci ama bas nista bez kompletne klinicke slike i stanja organizma pre korone. Moj kolega je umro od gripa. Obdukcijom su mu nasli tesku srcanu insuficijenciju za koju nije znao uopste. A igrao tenis, vozio aktivno bajs... sa 38 godina. Srce stalo zbog 7 dana visoke temperature u bolnici. Zato se treba jednom godisnje pregledati i znati stanje svog organizma.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od trojanac » 10 Nov 2020, 18:14

Moj kolega preminuo juče, 42. godine. Koliko znam nije bio bolestan, nije uzrok covid. Kažu infarkt. Prosto, nikad ne znaš kad će neki deo sistema (organizma) da zakaže ili otkaže. Ja sam bio na ivici pre 5 godina, ali sam se srećom izvukao. Tek sad shvatam koliko sam imao sreće iako posledice vučem i dan danas.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 10 Nov 2020, 18:39

cozmo je napisao:Tacno. Podatak o starosti preminulih ne znaci ama bas nista bez kompletne klinicke slike i stanja organizma pre korone. Moj kolega je umro od gripa. Obdukcijom su mu nasli tesku srcanu insuficijenciju za koju nije znao uopste. A igrao tenis, vozio aktivno bajs... sa 38 godina. Srce stalo zbog 7 dana visoke temperature u bolnici. Zato se treba jednom godisnje pregledati i znati stanje svog organizma.
Teska srcana insuficijencija znaci da covek ne moze ili jedva hoda, kakav crni tenis i bajs.
Drugo, insuficijencija je funkcionalna stvar i ne bi obdukcijski termin bio bas takav. Mogu da nadju miokarditis, miokard izmenjen po tipu dilatativne kardiomiopatije itd (sto istina neminovno vodi ka insuficijenciji). Da je on sa tim od pre vodio aktivan zivot bez simptoma...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 10 Nov 2020, 19:03

Pa vidi, mom najboljem drugu su to isto nasli. Sto se tice kolege, tako su nam rekli njegovi - teska srcana insuficijencija.

A mom drugaru su nasli isto to, zabranjen mu sport zauvek. Trebao je da ide na atletsko takmicenje u Barseloni negde tamo pre sankcija, otisli na pregled neki detaljniji, kardiolog se sokirao. Nije verovao da je do tada bio aktivan trkac, atleticar i slicno, mogao je da capne u svakom trenutku. Bukvalno mu je zabranjeno da potrci. A nikakve simptome nije imao.

P.S. Da dodam - drugar je prelezao koronu, bio je srednje tezak slucaj. Nije bio u bolnici, ali je imao upalu pluca. Drzalo ga dobre 3 nedelje. Ali su lekari znali njegovo stanje, pa je terapija bila adekvatna ako sam ga dobro razumeo.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Zaključana tema