Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 03 Feb 2012, 11:00

Ne znam da li ste culi izjavu SOROSHA , da se priprema svetski haos...


bogami nije mi bilo sve jedno da cujem tako nesto, od tako nekog, jer svakako nesto smrdi u vazduhu...

nadam se da nece opet zakuvati svetsku igranku :kuku:

a kad se glavesine sastaju u svajcarskoj, kao sto su goldenberg grupa, poznavaoce hvata jeza :nesvest:

ja nisam poznavalac, ali me hvata pitanje sta planiraju, jer i sama kriza se vestacki pumpa na berzi, ne u fabrici

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Sloba » 03 Feb 2012, 11:09

Što si više zabrinut, to će Soroš i ekipa jeftinije da pokupuju ono što do sada nisu.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 03 Feb 2012, 11:33

e batice, ebesh krizu, ovi razmisljaju o malo vecem haosu... slede nemiri, i ove godine u razvijenom svetu, verujem da ce da bude.. nestokao i 30tih, prvo afrika, pa evropa, pa kao satro kriza :bokser:

naravno nisam u frci, ali jednostavno razmisljam, da ima malo dima, ali i sinhronizacije, kao i 30tih, sever afrike, nemiri u vise zemanja u isto vreme...


arapsko prolece pokazuje kako je lako napraviti talas...

u dubaji su za jedan dan stale sve investicije, i povukle su se engleske banke to jest njihovi fondovi. tad sam bio dole, i nisam mogao da verujem, kako je sve sinhronizovano. od tad malo drugacije posmatram desavanja, i nista nije slucajno sto se u svetu desava...



nazalost...sve predstavljaju kao tok, ali u sustini sve je plan

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od nikaragva » 03 Feb 2012, 11:35

Sve je dobro, samo da ne krenu neki zombiji. Jer ako krenu onda ce panika. Mozemo da oformimo neki krizni stab povodom zombija.

http://www.youtube.com/watch?v=RNcPrDTF ... st_related

Eto pusti to i opusti se :)

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Scuderia » 03 Feb 2012, 11:47

Slazem se sa Swemirom 1000%.
nazalost...sve predstavljaju kao tok, ali u sustini sve je plan
100% tacno.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 03 Feb 2012, 12:23

nije frka....

sve je belo, u kancelariji toplo, i razmisljam :kezo:

ima to ozbiljnu podlogu ali jos je rano za ovu temu izgleda....


a sad kreativnost mi je danas u outu, i mrzi me da radim... :smesko:


ili je ovaj prozor suvise blizu autoCad i 3ds prozoru :kuku: :rofl:

a o svetskom poretku, vredi ramisljati... :bibip: :ovacije:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od ftj » 03 Feb 2012, 13:13

Najlakše je razmišljati o ničemu.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 03 Feb 2012, 13:36

samo bez niskih udaraca, hvala

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od snork » 03 Feb 2012, 13:45

Da parafraziram Observera (povodom iste teme na starom forumu): "Odlično, baš se radujem" (inače, šta je s njim, nije se registrovao ovde?)

Zlatno doba XX veka je bio period od 1945. do 1990. Od kada se raspao SSSR, svet polako ode dođavola. I Henri Kisindžer je rekao pre 20. godina da nije dobro za Ameriku da SSSR nestane tek tako i da ceo postojeći poredak onda gubi smisao.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 03 Feb 2012, 14:35

e ne znam, mozda nije pronasao ovu garazu, mada verujem da zna, jer je bio mod na vg

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od bane valjevo » 03 Feb 2012, 14:39

Ja navijam za zombi apokalipsu... Imam vec par stekova i dobro sam osmotrio par radnji naoruzanja koje planiram da iskoristim (iako je prvo pravilo zombi apokalipse da se koriste seciva odn hladno oruzje jer nema punjenja)... A sto se ekonomije tice, to nije u nasim rukama, tako da ne zelim ni da razmisljam o tome... Ionako je kod nas kriza vec 25 godina, tako da, jbga... :smesko:

Slika
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 14 Feb 2012, 17:35

http://www.youtube.com/watch?v=Ci26oQT8 ... r_embedded


evo zasto se sve kvari....

citiram/
Znate li da su se nekada proizvodile sijalice čiji je životni vek bio i po 100 godina? Neke od njih još i danas svetle! Znate li da su se nekad u komunističkim sistemima proizvodile mašine za veš i sudove koje su radile po neverovatnih 25 godina (moja veš mašina radi već punih 45 godina)? Znate li da su kroz čitavu istoriju od nas skrivani svi revolucionarni i dugotrajni proizvodi? U ovom Špansko-Francuskom dokumentarnom filmu otkrivamo vam tužnu i neverovatnu priču o potrošačkoj ekonomiji i planiranom (namernom) zastarevanju svih modernih proizvoda!
Planirano zastarevanje proizvoda je osnova današnje svetske ekonomije. Kvalitetan i dugotrajan proizvod može ugroziti buduću prodaju proizvoda i finansijski uništiti proizvođača.
- svi proizvodi na današnjem tržištu su nekvalitetni i s ograničenim rokom trajanja.
- trajanje proizvoda je namerno ograničeno na dva načina: tehnički (ugradnja loših delova) i psihološki (promena mode)
- stalna proizvodnja novih proizvoda iscrpljuje zemljine resurse, a konstatno bacanje istih posle kratkog roka upotrebe zagađuje čovekovu okolinu...
Film je sniman u Francuskoj, Nemačkoj, Gani, Španiji i SAD-u, ozvučen je i titlovan na mnogim jezicima : Norveški, poljski, engleski, portugalski, ruski, nemački..
Premijerno je prikazan u Norveškoj 30. 11. 2010.
Prevedeno na hrvatski:

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od snork » 16 Feb 2012, 20:01

Živa istina. Sijalice su odličan primer - sećam se da su domaće trajale mnogo, mnogo duže nego ove koje nam se sada prodaju. Ali eto, fabrika Tesla - Pančevo je propala, jer je pre desetak godina uložila ogroman novac u proivodnju fluo cevi (štedljivih sijalica), a onda ih je uvoznički lobi uništio malo jeftinijim, a mnogo lošijom stranom robom.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Uroš S. » 16 Feb 2012, 20:55

snork je napisao:Živa istina. Sijalice su odličan primer - sećam se da su domaće trajale mnogo, mnogo duže nego ove koje nam se sada prodaju. Ali eto, fabrika Tesla - Pančevo je propala, jer je pre desetak godina uložila ogroman novac u proivodnju fluo cevi (štedljivih sijalica), a onda ih je uvoznički lobi uništio malo jeftinijim, a mnogo lošijom stranom robom.
Pa da je pravila sijalice s kraćim vekom trajanja ne bi propala, it is that simple. Kakvu korist može da ima ta firma ili država od firme koja pravi televizore koji se prenose s kolena na koleno(kod babe imam Ei televizor ja mislim iz sedamdesetih i i dalje šljaka), tako je bilo sa Ei, sa svim mogućim fabrikama kod nas, jednostavno, stvari ne mogu da opstaju na taj način.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Paja » 16 Feb 2012, 21:45

(Ne)kvalitet današnjih roizvoda u odnosu na ranije nema nikakve veze sa teorijom zavere. Radi se o čistoj ekonomiji.

Ranije je cilj bio u svaku kuću ubaciti tv, veš mašinu.... i tada su se proizvođači takmičili kvalitetom.
Vremenom svi su svi pokupovali sve. I šta su trebali da urade - da zatvore fabrike?
Naravno da ne, počeli su da smanjuju kvalitet i komplikuju proizvode toliko da je često popravka neisplativa i na taj način svesno stimulisali kupovinu novih proizvoda.

Odgovori