Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 19 Dec 2020, 15:57

Ja osećam prevelik umor. Kao da imam bilijar kuglu u grlu. :) Već u utorak ne mogu funkcionisati. A do posla i nazad imam 120 km. Bilo bi idealno kada bih mogao dva dana raditi, pa sreda pauza, pa čet i pet posao i eto vikenda. Videću sledeće nedelje kako ću.

Lagano uvodim fizičke aktivnosti - pre razboljevanja sam radio po 200 sklekova u 5-6 serija i 100 legionara u 2-3 serije - sad sve duplo manje. Ne da ne mogu, nego ne želim da se forsiram.


@Bax Samo polako druže. Vidi se da ti je frka zbog korone, ali moraš malo da iskuliraš. Biće ti lakše. :pivo:

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 19 Dec 2020, 17:19

Apropo nove mutacije u UK, sada su na pres konferenciji objavili:

This is down to the new variant spreading rapidly in these areas, he says. It doesn’t seem to be more dangerous but does seem to spread more easily and could increase the R by 0.4 or more and up to 70% more transmissible than the orginal disease, he says.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 19 Dec 2020, 19:26

Popraviš zube, opereš namirnice, dezinlfikujes frižider i miran si.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 19 Dec 2020, 20:32

Kod mene danas frka. Zbog korone nismo slavili slavu, samo je burazer otišao do mojih kako bi čestitao, malo hrana itd... Ispostavi se da majka jako teško diše, što je i posumnjao pre 5 dana ali mu rekla da je sve ok.
Krene da je vozi u kovid ambulantu, neće da ide. Jedva je nagovori, ćale ostaje i na rastanku plaču oboje. Burazer priča a ja u čudu, što plaču... Kaže: pa jbt, par ljudi koje poznaju su tako otišli do ambulante, posle toga ih smestili u bolnicu i tu su umrli.

U Rumi joj urade krvnu sliku, katastrofa. Pošalju je u bolnicu u Mitrovici. Ispostavi se da ima upale oba plućna krila, radili su joj antigenski test ali je rezultat negativan.

Brat kaže da u bolnici nije velika gužva, ali je pakao. Doktorica bukvalno radi par minuta i pregleda 1-2 pacijenta, onda trči na odeljenje na intervenciju. Toliko imaju teških slučajeva da ginu od posla.

Majku su vratili kući, sad terapija antibioticima itd... Pratimo stanje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 19 Dec 2020, 20:38

Juri mesto u bolnici.
Nije za kucu.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Corona virus

Post od Martin » 19 Dec 2020, 20:59

Nema kapaciteta u SM već dve nedelje.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4117
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 19 Dec 2020, 21:09

Ovde u Pirotu se kao smanjila gužva ispred covid ambulante, tast je danas bio na pregledu, utvrdili su da mu je stanje dobro, nema potrebe da nastavi sa lekovima, samo da nastavi dalje sa odmorom.

Uglavnom svi koje znam, sada imaju blage simptome.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 19 Dec 2020, 21:51

Jenjava.
Nista od otkljucavanja kanala :)

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Corona virus

Post od A170T » 19 Dec 2020, 22:18


Vladapetr je napisao:Kod mene danas frka. Zbog korone nismo slavili slavu, samo je burazer otišao do mojih kako bi čestitao, malo hrana itd... Ispostavi se da majka jako teško diše, što je i posumnjao pre 5 dana ali mu rekla da je sve ok.
Krene da je vozi u kovid ambulantu, neće da ide. Jedva je nagovori, ćale ostaje i na rastanku plaču oboje. Burazer priča a ja u čudu, što plaču... Kaže: pa jbt, par ljudi koje poznaju su tako otišli do ambulante, posle toga ih smestili u bolnicu i tu su umrli.

U Rumi joj urade krvnu sliku, katastrofa. Pošalju je u bolnicu u Mitrovici. Ispostavi se da ima upale oba plućna krila, radili su joj antigenski test ali je rezultat negativan.

Brat kaže da u bolnici nije velika gužva, ali je pakao. Doktorica bukvalno radi par minuta i pregleda 1-2 pacijenta, onda trči na odeljenje na intervenciju. Toliko imaju teških slučajeva da ginu od posla.

Majku su vratili kući, sad terapija antibioticima itd... Pratimo stanje.
Slican slucaj i kod moje rodbine. Tetka se mucila na selu 10 dana sa temperaturom, nije htela nikog da opterecuje i na kraju se stanje toliko pogorsalo da je morala u bolnicu i tako verovatno prosirila virus na jos mnogo ljudi iz porodice. Samo njen muz nije plakao na rastanku zato sto se medjusobno preziru :) Vratili je na kucno lecenje, stanje se polako stabilizuje, ali bukvalno 1% na dan... Veoma tesko podnosi celu situaciju.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Corona virus

Post od Rolla » 19 Dec 2020, 23:00

Takodje slicna sitiacija. Deda proslog petka odlazi u bolnicu u trenutku kada je izgubio ukus, miris i glas i naravno upala pluca. Kovid potvrdjen, petak i subota konstantno na kiseoniku, nedelja vec je mogao da prica i cinilo se da je islo na bolje.
U ponedeljak jedan blazi srcani udar koji je pregurao, ali nova dva za redom u cetvrtak nije preziveo.
Za sada su svi ostali ukucani ok, nemaju simptome.

Ne znam sta je razlog takvog razmisljanja i drugi deda je imao zdravstvenih problema tokom zivota i dalje ih ima ali u bolnicu ide samo kada bas bas zagusti.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 20 Dec 2020, 13:49

Zao mi je zbog vaseg gubitka.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Dec 2020, 14:37

Kod nas (NL) stigao mutirani virus iz Engleske. Kazu da je 70% zarazniji. Odnosno misle da je usao jos pre dve nedelje i da je on uzrok iznenadnog pika... Obustavljeni svi letovi i saobracaj sa Engleskom, a vidim da su to isto uradili Francuska i Italija...

https://www.dutchnews.nl/news/2020/12/t ... us-strain/

https://nos.nl/collectie/13850/artikel/ ... onavariant

Sve mi ovo lici na gasenje sumskog pozara sa crevom za zalivanje baste :)

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Corona virus

Post od McGruja » 20 Dec 2020, 19:10



Malo o toj mutaciji

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 20 Dec 2020, 19:16

Nisu mogli da zaustave sirenje ovog obicnog iz Kine, a ne sad ovog mutiranog.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 20 Dec 2020, 19:25

Pa kad imamo demokratiju svuda. Zna se kako su Kinezi ishendlovali.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Zaključana tema