Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Corona virus

Post od Geza » 13 Jan 2021, 11:13

Otključao juče, ali ko će još da proverava...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 13 Jan 2021, 12:53

ftj je napisao:
13 Jan 2021, 01:18
Meni clanak samo govori da je zaostala nacija i da to sto imaju dobre wc solje ne znaci i da su na visokom stepenu razvoja.
Nije dobro biti inadžija, a promena mišljenja je sasvim ok i ne treba bežati od toga. Banalizacija i subjektivizam u diskusiji ne mogu da pariraju suvim podacima.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 13 Jan 2021, 13:14

Suvi podaci koje ja vidim su da oni zvanicno ne preporucuju MMR i hpv vakcinu pa iz toga to kazem.

Doduse sam naziv novina japantimes mi vise govori da je to neki polu tabloid tako da takav i komentar.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 13 Jan 2021, 13:30

Ne vrdaj ;) ...Suvi podaci o stepenu razvoja japanskog društva i stepenu obrazovanja pre nego što ih okarakterišeš kao nerazvijene...jasno merljivi, ali ne kroz klozet šolje. Te klozet šolje su samo rezultat njihovog napretka. Mislim, danas baš ništa nije sveto, pa može i da se izvali da stepen razvoja japanskog društva nije neki, pa i nisam skroz iznenađen.
Da stvar bude još gora za tebe, ne samo da su među najrazvijenijim društvima na svetu, nego su i među najdisciplinovanijim, pa kod njih nema mnogo nekog "filozofiranja", pametovanja i izvaljivanja "teorija zavere" kao kod razvijenih evropskih društava.

Što se tiče tvoje "ocene" kvaliteta medija gde se nalazi ovaj tekst, pa samim tim i informacije, i tu si ispao nekompetentan jer si mogao u dva minuta guglanja da vidiš o kakvom mediju se radi (osnovan krajem 19. veka, najveći i najstariji japanski magazin na engleskom jeziku), a mogao si da vidiš i u samom tekstu da se radi o tekstu koji je taj medij preuzeo od Bloomberg-a, pa se ne bi nepotrebno ispalio.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 13 Jan 2021, 13:46

Pa čekaj jel tačno ili nije da po ovom članku zvanično ne preporučuju mmr i hpv vakcinu? To što imaju visok stepen obrazovanja ne znači da im elita nije zaostala ako tako nešto radi. Ili je u stvari poenta tvog posta da zapravo treba da se zapitamo i preispitamo stav o vakcinama i da se ugledamo na japan jer su oni na višem stepenu razvoja civilizacije?

Što se tiče novina, i naša politika je osnovana u slično vreme pa je kompromitovana kroz istoriju bar 1000 puta a tek danas pozivanje na bloomberg i nije neki argument tj. bloomberg je odavno polutabloid.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Corona virus

Post od Mladen7 » 13 Jan 2021, 13:57

Što se sad hvatati da li je to tabloid.
Jer te procente poverenja Japanaca ne definiše samo taj list.
Prosto je tako.

Njima se ne može nalepiti da ne prihvataju nove tehnologije ,neobrazovanje.

To nepoverenje potiče iz iste kuhinje kao i u Evropi , pominjao sam to . Previše je grešaka bilo od strane najviših instanci . Tako se sigurno dobija takav rezultat baš kod obaveštenih i obrazovanih ,nema tu čak prostora za ali , jednostavan rezultat određenih radnji ,događaja .

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 13 Jan 2021, 14:11

ftj je napisao:
13 Jan 2021, 13:46
Pa čekaj jel tačno ili nije da po ovom članku zvanično ne preporučuju mmr i hpv vakcinu? To što imaju visok stepen obrazovanja ne znači da im elita nije zaostala ako tako nešto radi. Ili je u stvari poenta tvog posta da zapravo treba da se zapitamo i preispitamo stav o vakcinama i da se ugledamo na japan jer su oni na višem stepenu razvoja civilizacije?

Što se tiče novina, i naša politika je osnovana u slično vreme pa je kompromitovana kroz istoriju bar 1000 puta a tek danas pozivanje na bloomberg i nije neki argument tj. bloomberg je odavno polutabloid.
Nisi pročitao tekst, nisi pročitao poentu što sam ga postavio (a jasno sam je napisao), nisi se informisao o medijima, ali hrabro ulaziš u subjektivne projekcije i komentarišeš. Javi se kasnije kad pročitaš.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 13 Jan 2021, 14:17

Bravo, poentirao si.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 13 Jan 2021, 14:19

Jesam. I to više puta.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 13 Jan 2021, 14:31

Al dzabe.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Corona virus

Post od Gaginh0 » 13 Jan 2021, 14:36

Pita mali Perica tatu: “Tata, koja je razlika između džabe i džaba?” Na to otac odgovara: “Vidiš sine, ti ideš u školu besplatno, odnosno džabe... ali džaba!”
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 13 Jan 2021, 15:31

ftj je napisao:
13 Jan 2021, 14:31
Al dzabe.
Tebi džabe, ali to je tvoj problem. Pri tome, nisam to ni hteo...

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Woodoo » 13 Jan 2021, 18:29

Japan times je preozbiljan medij, kakav crni tabloid.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 14 Jan 2021, 09:57

Usporava tema ponovo. Svi zdravi na forumu trenutno?

Ja sam izvadio antitela u utorak zbirnim Elisa testom i nema ih. Zašto je to zanimljivo, a već sam o tome pisao, kod mene u kancelariji sam skoro čitav decembar bio u bliskom kontaktu sa ljudima koji su se redom raboljevali međusobno, i to tačno u periodima njihovog inkubacionog perioda - nekoliko dana do dan pred temperaturu... Nisam dobio nikakve simptome, ni najmanje, tj. može se reći da je protekla godina sa stanovišta bilo kakve zdravstvene nelagode, prošla najbolje otkad sebe pamtim.

Da se čuvam najviše od svih njih, to je tačno, ali u kancelariji niko nije nosio masku, jer se kancelarija provetrava. Međutim, oni su popadali u istom setapu, što me dovodi do zaključka da je skoro nemoguće zaraziti se sedeći u provetrenoj kancelariji, već je neka druga razlika u odnosu na moje ponašanje bila ključna - pod uslovom da razlika nije u meni i mom organizmu, ili kombinaciji faktora zdravstvene higijene.

Iskoristio sam da izmerim i vitamin D, rezultat je 66,1 nmol/l. S'obzirom da je optimalno od 75 nmol/l, izgleda da nisam u značajnoj insufijenciji. Deficit je ispod 25 nmol/l po njihovoj tabeli. Da li je neko izmerio sebi Vitamin D?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 14 Jan 2021, 10:07

Nisam merio.
Ali sam ubeđen da se za džabe gutaju vitamini zbog straha od virusa.

Ko se, da tako kažem, dobro hrani, ko je zdrav u smislu da može da obradi i usvoji unetu hranu, mislim da nema nikakve potrebe da unosi vitamine.

Spominju se neki vitamini za oporavak od raznih bolesti, ali se zaboravlja da su ti ljudi bolesni (ili bili bolesni) i da iz nekog razloga ne mogu dovoljno iz hrane povući.

Zdrav čovek koji se dobro hrani, dobro spava, ne treba vitamine.

Zaključana tema