Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1596
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od zdushan » 19 Apr 2021, 18:27

Lepo. A zna li neko:
Žena i ja smo vakcinisani. Deca nisu. Sta vazi za njih?
Sta nas čeka na granici?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 19 Apr 2021, 22:12

Važi PCR trenutno, koliko znam.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Grčka

Post od Jumbo » 20 Apr 2021, 10:41

Ja sam juče dobio mejl iz agencije u vezi Grčke i aktiviranja onog takozvanog vaučera za zamensko putovanje.

Za ulaz u Grčku po sadašnjem protokolu, a važi od 14.05.2021.

1. Potvrda o vakcinaciji - bilo koja vakcina
2. Osobe koje nisu vakcinisane i deca 11-18 godina PCR test ne stariji od 72 sata
3. Deca do 10 godina bez ograničenja

Inače dobio sam upit sa četiri varijante

1. Putovaću po važećim protokolima na isto mesto i u istom terminu kao što je uplaćeno
2. Putovaću po važećim protokolima na neko drugo mesto ili u drugom terminu
3. Putovaću u slučaju da se promeni protokol (povećenje granice od 10 godina za decu, uvođenje mogućnosti serološkog testa ......)
4. Ne želim da putujem.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 21 Apr 2021, 10:24

Deca iznad 5 moraju PCR test ... za sada.

Ovo je jedini relevantan izvor informacija, ne čitajte srpske portale i tabloide:
https://travel.gov.gr/#/

Za početak:

Every traveler coming to Greece from abroad should have a negative PCR test from a diagnostic laboratory. The test has to be conducted no later than 72 hours before arrival. This test is mandatory for all tourists (including children over the age of 5), regardless of the epidemiological situation prevalent in the country of departure.

If the traveler has completed his/her vaccination (i.e. 14 days have elapsed since the last vaccination, depending on the doses required) and is in a position to confirm it by presenting the relevant vaccination certificate, then proof of a negative test is not required.

Vaccination certificates with vaccines Sputnik, Sinovac, etc., which have not been approved by the European Medicines Agency (EMA) also exempt visitors from the obligation of a negative PCR test. For the list of acceptable vaccines, see here: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm

Every traveler who arrives in Greece, regardless of the certificate he carries, may undergo a random health check. If selected, the check is mandatory. Otherwise we reserve the right to refuse entry in the country. The selection is made through a targeted sampling system, based on the EVA system used in the summer of 2020.

Attention: We clarify that the entry of tourists in Greece is not subject to vaccination. The presentation of a vaccination certificate greatly facilitates the formalities on arrival. However, in no case is a vaccination or an antibodies certificate considered a "passport".

The countries from which entry is allowed, under the aforementioned conditions, without the requirement for isolation are: EU + New Zealand, Australia, South Korea, Thailand, Rwanda, Singapore, USA, UK, Israel, Serbia and UAE.

Passengers are allowed to enter the country through 9 airports (Athens, Thessaloniki, Heraklion, Corfu, Rhodes, Kos, Chania, Mykonos, Santorini).

Travelers are allowed to enter from the land borders of the country through the land entry gates of Promachonas and Nymphaio

As of the 23rd of April, blue cruising, i.e. cruising with no intermediate stops in ports, and yachting will be allowed with some restrictions, while the same terms and conditions will apply both for Greek and foreign citizens.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 21 Apr 2021, 13:06

Kanda ni ove godine nećemo nigde ići. Zaboravićemo kako izgleda more. :(

p.s. Sem u Albaniju ili CG, a to moja gospođa neće. :)

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 21 Apr 2021, 13:20

Ako nas braća Grci puste (iole razumno) da im koristimo morski resurs - eto nas dole kao što smo i planirali.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ftj » 21 Apr 2021, 13:37

Pa jest malo smor to sto deci trazer PCR.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 21 Apr 2021, 13:38

Jedino razumno je da dozvole dolazak sa potvrdama o vakcinaciji i da za decu ne traže ništa. Eventualno da na granici provere temperaturu svima. Sve preko toga je veliki znak stop za odlaske (za većinu ljudi).

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Grčka

Post od Rade » 21 Apr 2021, 13:46

Moj prijatelj Grk mi kaže da po nekim njihovim saznanjima za ulazak u Grčku u sezoni bit će potreban rapid test ili potvrda o vakcinama.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 21 Apr 2021, 14:25

Saša je napisao:
21 Apr 2021, 13:38
Jedino razumno je da dozvole dolazak sa potvrdama o vakcinaciji i da za decu ne traže ništa. Eventualno da na granici provere temperaturu svima. Sve preko toga je veliki znak stop za odlaske (za većinu ljudi).
Skinuće ovo za decu za sezonu, sasvim sigurno. Ne mogu sve mere odjednom da ukinu zbog lokalnog stanovništa koje je u tvrdoj izolacijiod novemra.
Ali radiće rapid test na ulazu bez čijeg negativnog rezultata neće moći da se uđe, to je van svake sumnje.
Mi ćemo svakako jaukati i ležati na golome betonu kad bude bilo pozitivnih na Promahonasu, isto kao što to rade i Bugari zbog kojih se Grci jednako paze kao i od nas (i Rumuna).

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 21 Apr 2021, 14:31

Njima je ovo trenutno test faza, i mahom usmerena na aerodrome. Ako se bude pokazalo da dolaze zdravi - super, ako se pokaže da dolaze zaraženi - ko zna šta će biti od otvaranja.

Darko Kg
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Avg 2017, 11:07
Garaža: Z10
Lokacija: Kragujevac

Re: Grčka

Post od Darko Kg » 21 Apr 2021, 14:48

Ja sam rezervisao Sarti za 22.06. direktno kod Grka. Ostalo jos dva meseca. Od vakcina primili Sinofarm i Fajzer, a klinac u julu puni pet godina. Ne ocekujem probleme i brojim dane do polaska. Mozda svratimo u povratku i do Ohrida, ali on je jos pod znakom pitanja.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 21 Apr 2021, 15:03

Koliko zvanično posle revakcinacije kao imamo neki imunitet i prolaznost za putovanja? 6 meseci ili više?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Grčka

Post od nidza » 21 Apr 2021, 15:06

Ko to može da zna?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 21 Apr 2021, 15:19

Darko Kg je napisao:
21 Apr 2021, 14:48
Ja sam rezervisao Sarti za 22.06. direktno kod Grka. Ostalo jos dva meseca. Od vakcina primili Sinofarm i Fajzer, a klinac u julu puni pet godina. Ne ocekujem probleme i brojim dane do polaska. Mozda svratimo u povratku i do Ohrida, ali on je jos pod znakom pitanja.

Koliko vidim ako nije greška otvoren je pored Promahonasa i prelaz Niki, to je ovaj ispod Bitolja. Zgodno za Ohrid.

Odgovori