Stranica 1 od 5

Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 22:37
od Ogi
Znate za moj predjasnji problem sa paljenjem koji se povremeno desavao, uglavnom leti, po vrucnama... e sada je, ubedjen sam, taj isti problem postao mnogo gori, evo sta se sada desava:

PRE NEKI DAN

Dodjem kuci normalno, parkiram se, hocu opet da upalim auto da se bolje parkiram, nece da upali, vergla najnormalnije ali nece da upali.
Posle 5 minuta i 10-ak pokusaja - upali. Dalje sve normalno.

DANAS

Dosao sam u NS, 2-3 puta u toku dana palim auto iz prve ali mi se cini kao da nije to to, ne pali vise tako eksplozivno.

Krecem za BG, stajao je 3 sata, nece da upali, vergla ali nece da upali.
Stizem kuci, parkiram se, gasim, namerno ponovo da upalim - hoce, opet ugasim, upalim - NECE, i nece sledecih nekoliko puta.

Posle toga upali. Odem uzmem drugi kljuc, probam sa njim, prvi put upali, drugi put nece. Verglam jos 2-3 puta, nece, onda upali. Posle toga pali puno puta normalno.

UCINILO mi se ali samo ucinilo, da jednom nije uopste upalio lampicu imobilajzera, to cu da pratim pa cu javiti sta se desava. Mislim da sam se istripovao, ovo za sada zanemarite, zaboravite.

Na dijagnostici nikada nista nije prijavio kao gresku, do sada. NA OVAJ NACIN JE POCELO DA SE DESAVA PROSLOG LETA, povremeno, ne cesto.

STA MOZE DA BUDE ??? Mislim da je ovo isti problem koji se mnogo pogorsao i plasim se da necu znati sta je tacno dok mi jednom ne rikne totalno i dok uopste ne budem mogao da upalim auto. Moram na more za 3 meseca u neku grcku vukojebinu i zaista sam veoma zabrinut !

Neki senzor ???

Evo sta je jos prosle godine napisao Trio majstor ali to prosli put kada sam bio nismo detaljno proveravali:

" Posto je to ucestali problem i desava se ponekad bez nekih pravila i to uglavnom kada odstoji malo trebalo bi proveriti dizne da slucajno ne propustaju gorivo u stanju mirovanja..

Ako je to ok onda proveriti odrzavanje pritiska u sistemu nakon nekog vremena da ne opadne kao i ventil na pumpi da ne zaglavi pa ne moze da nabije pritisak koji mu je potreban za start..

Mozda ima veze sa vrucinom jer su tada veca isparenja i postoji mogucnost da ventil(solenoid) koji otvara i kontrolise pritisak goriva u rezervoaru(purge valve) zaglavi i ta isparenja stignu do usisne grane pa bukvalno presisa u prevodu ispuni usisnu granu parama goriva,a kada se to desi onda motoru treba duze vremena da (vergla) usisa svez vazduh i pocne da pali u prilogu je data slika solenoida koji se sa kanisterom nalazi kod pozarnog zida...sve to mozemo proveriti u servisu da ne bi nagadjali sada ima jos dosta varijanti za dati problem "


POMOC !!!

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 22:43
od nidza
Kako vergla? Brzo ili je usporio? Kada si menjao akumulator i da li si?

Tapatalk

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 22:45
od Ogi
Nisam ga nikada menjao. Ali vergla sa punom snagom, kao da bi mogao koliko hoces da vergla. Nema sanse da je akumulator.

Moracemo da idemo bukvalno peske: da li baca varnicu, da li dovodi gorivo itd.......

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 22:45
od Day Walker
Promeni svecice, mozda su prljave.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 23:00
od Ji 4Tze
A što ga ne odvezeš u servis na proveru?
Očigledno je nešto u sistemu za ubrizgavanje goriva - da je do nekog senzora, upalio bi - to možeš lako da proveriš tako što otkačiš priključak samog senzora kad neće da upali - pa ako upali odmah, možeš s više sigurnosti da posumnjaš na isti.

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 23:01
od Ogi
@DW Ne verujem. Zasto je dobro palio do pre 5 dana nego bas sada nece kada je otoplilo. Ja sam ubedjen da to ima veze sa time, evo sada pali najnormalnije, treci put silazim.

Rakhil bi mi dao neku njegovu dijagnostiku da vidim da li je u kompu nesto ostalo zabelezeno ili jos bolje ako uhvatim dok nece da upali, samo ne znam da li ce raditi kod mene.

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 23:05
od Ivan
Neki senzor, ne mora uvek prijaviti gresku na senzoru, mozda misli da je toplije/hladnije nego sto jeste pa pravi drugaciju smesu, mozda je protokomer (map/maf), valjda ga benzinci imaju, ne pada mi nista drugo na pamet.

Послато са GT-N7100

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 11 Apr 2015, 23:19
od dunx81
Ako Trio već ima sumnju u neke stvari a datum polaska na put je definisan ja bih odvezao auto što pre da ne bude na kraju trka s vremenom.

Da li ste proveravali senzor položaja radilice?

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 00:17
od NexT
Sad to htedoh da napisem.

Nije mi jasno da ne zabelezi ni trenutnu gresku bilo kog senzora i sacuva u memoriji.

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 10:12
od Velja
Ji 4Tze napisao:A što ga ne odvezeš u servis na proveru?
+1
Obavazno u ovlašćeni, detaljno im objasni problem i uporno se vraćaj dok ga ne reše.

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 10:38
od Grujic
Pogotovo sto bese imas onih famoznih 7 god garancije ako je nisi nekako prekinuo

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 10:39
od Ogi
Odvescu ga u ovlasceni, to je najmanji problem ali sam kampovao tamo pre 3-4 godine dok je problem bio u pocetnoj fazi i nista nisu uradili. Jednostavno ne zna se odakle da se krene, najvise bih voleo da stane i da vise ne moze da upali.

Imao sam 5 god.

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 10:48
od Grujic
Ako nisi u garanciji onda i ne vidim svrhu ovlascenog...

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 10:52
od Velja
Samo budi uporan i angažovan, ne nasedaj na relatizovanje problema. Stalno misli o tome kako bi bilo da te ostavi negde na putu.

Re: Problem sa paljenjem

Poslato: 12 Apr 2015, 11:00
od McGruja
Servis, pa neka provere sve ono što su naveli.
Ne mora ovlašćeni, imaš Trio
Samo da servis zna šta radi