Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12388
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima...

Post od shandu90 » 02 Nov 2023, 20:03

Ja sam dugo imao celicne i dosta mi ih je do kraja zivota, a da nosam gume sa felnama od tavana do gepeka tek nemam zivaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2355
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Skipper » 02 Nov 2023, 20:19

Za avensisa sam dobio 2 seta alu felni sa 2 kompleta senzora. Zimske ružnije ali poklonu se u zube ne gleda.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8132
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stigla zima...

Post od OMP » 02 Nov 2023, 20:45

ljubitelj je napisao:
02 Nov 2023, 17:19
Zimske gume uvek na čeične, ubedljivo najbolje rešenje....zato se i toliko masovno primenjuje širom Evrope.
Ko preferira izgled ispred funkcionalnosti uvek može da po želji stavi ratpakpne i eto tog nekog izgleda.
Mada je na ne kapiram ko gleda uopšte u točkove, ja gledam u volan tablu, radio i tako to....i to mi je najbitnije na autu jer ga vozim a ne stoji na nekoj izložbi umetnina.
Ratkapne nikad ne mogu da izgledaju kao felne kao ni celicna felna sa ratkapnom ne moze da ima taj izgled zbog sirine pre svega a i velicine, naravno da je izgled itekako bitan svima nama koji volimo automobile, onaj kome je auto samo prevozno sredstvo onda mu nije bitna ni marka ni izgled vozila, ako gleda u tablu i volan to nije ljubitelj automobila a felna je bar 50% izgleda auta ako ne i vise. A koja je to funkcionalnost celicne felne u odnosu na alu?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11195
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima...

Post od Bax » 02 Nov 2023, 20:54

Meni si celicare sasvim ok, prednost sto se isprave sa par udaraca cekicem, i sto me bas briga sto ih so jede....
Skoro sam za Astru G uzimao, original GM za po 1000 rsd po komadu.

Sto se voznje tice ne fali im nista, normalno vozis auto....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6808
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Stigla zima...

Post od ljuba » 02 Nov 2023, 21:13

A ja zvao dilera da zakazem menjanje guma i zakazao mi za prvi slobodan termin 12. Decembara… Mislim strasno. Jest da nema snega i hladnoce, ali menjanje guma za najranije 1,5 mesec… A moram kod dilera zbog liz kompanije…

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8132
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stigla zima...

Post od OMP » 02 Nov 2023, 21:22

Bax je napisao:
02 Nov 2023, 20:54
Meni si celicare sasvim ok, prednost sto se isprave sa par udaraca cekicem, i sto me bas briga sto ih so jede....
Skoro sam za Astru G uzimao, original GM za po 1000 rsd po komadu.

Sto se voznje tice ne fali im nista, normalno vozis auto....
Ne pricamo o voznji vec o izgledu a to dal ces da je ostetis pa lako ispravis onda bolje da ne vozimo kola zimi jer mozes i njih da slupas...a i koja so da ih jede, ko da kod nas ima padavina i da se soli mnogo pa i da se soli nece ni alu felnama nista da fali, sta da rade oni koji nemaju opcije celicnih felni

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11195
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima...

Post od Bax » 02 Nov 2023, 21:33

Gore se procalo o funkciji celicne i njihovim prednostima tokom zime, ja sam naveo sta su prednosti.

Lako se popravi ako olesis udarnu rupu ako je led pojeo put, i ne zanima te sto sto propadaju od soli.

Ne pricam nista oko estetike....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10696
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od ljubitelj » 02 Nov 2023, 21:38

Upravo.
Estetika je totalno subjektivna stvar, individualna.
A o ukusima se ne raspravlja :)

ljubitelj
Postovi: 10696
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od ljubitelj » 02 Nov 2023, 21:43

DukeNS je napisao:
02 Nov 2023, 18:49
ljubitelj je napisao:
02 Nov 2023, 17:19

Mada je na ne kapiram ko gleda uopšte u točkove, ja gledam u volan tablu, radio i tako to....i to mi je najbitnije na autu jer ga vozim a ne stoji na nekoj izložbi umetnina.

Ne znam zašto, al' bih rekao da si u debeloj manjini ovde. Lakše ćete se prebrojati ako pitaš ko ne gleda... :D
NIšta čudno, kod nas je u mnogo čemu zastupljen kontra stav od nekog evropskog :D
To prebrojavanje je više za temu zašto je Srbija tu gde jeste, apropo većine.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2355
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Skipper » 02 Nov 2023, 22:10

OMP je napisao: Ratkapne nikad ne mogu da izgledaju kao felne kao ni celicna felna sa ratkapnom ne moze da ima taj izgled zbog sirine pre svega a i velicine...
Može, može.

Ovo je čelična felna sa ratkapnom

Slika


Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21136
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Stigla zima...

Post od nidza » 02 Nov 2023, 22:30

Prelepo.

Biće da mi za koje ne postoje čelične felne vozimo pogrešna kola. :D

Koliko često čekićem na sred ulice ispravljate čelične felne u roku od odmah, da bi se to moglo nazvati funkcionalnom prednosti?


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12388
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima...

Post od shandu90 » 03 Nov 2023, 00:17

Ja sam jednom prilikom imao neko manje izletanje s puta i majstor se dobro pomucio da ispravi celicnu felnu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8859
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stigla zima...

Post od Gaginh0 » 03 Nov 2023, 07:31

Koliko ti je naplatio izlazak na lice mesta i lupanje čekićem po felni?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3405
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Stigla zima...

Post od kragujevac » 03 Nov 2023, 07:38

Mi sutra planiramo da prebacimo na zimske točkove. Sin i ja se spustimo u garažu, sve završimo za max. sat vremena uključujući i pranje točkova da ostanu čisti za proleće.
A verovatno smo jedni od retkih koji imaju lepše zimske felne od letnjih. Ispalo tako, čovek bukvalno par kilometara od mene prodavao skoro nove zimske gume sve zajedno sa alu 18icama za presmešne pare... Mi brže u kola da se ne predomisli. Šou je bio kad je trebalo spakovati 4 točka u limuzinu sa enterijerom u bež boji... 😂
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7294
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od dag81 » 03 Nov 2023, 08:11

Sto kaze Bax ispravi se cekicem i to ljudi zaista primenjuju. "Nema veze" sto nije u osi.
Ali koga briga sto ucka, cupka, skace guma,to je celicna.
Mogu vam reci da su u proseku celicne felne krivlje od aluminijumskih, takodje i da su aluminijumske felne mnogo jace od celicnih.
Jedina prednost celicnih, kad se iskrive je sto retko kad puknu. Sa druge strane ni aluminijumske ne pucaju od svakog krivljenja, zavisi od proizvodjaca. Premium proizvodjaci automobila imaju jace felne, samim ti manje elesticne i ima modela sto pucaju a da se i ne iskrive puno. Dok npr. Renault, Ford alu felne cesto budu krive, izadju iz ose i po 6-7cm i vrate se bez pucanja.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока



Odgovori