BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od dragvorl » 29 Maj 2023, 21:19

Na prethodnom autu koji sam dobio su tresli diskovi, i to bas solidno, cak je i onaj stitnik od sunca vibrirao pri kocenju. Ali za par stotina km je nestalo tresenje iz nekog razloga.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Bax » 29 Maj 2023, 21:57

Meni sa nekim gumama trese sa nekim ne.
Tako mi je bilo na oba Puntoca benzinca
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od nidza » 29 Maj 2023, 23:02

dragvorl je napisao:
29 Maj 2023, 21:19
Na prethodnom autu koji sam dobio su tresli diskovi, i to bas solidno, cak je i onaj stitnik od sunca vibrirao pri kocenju. Ali za par stotina km je nestalo tresenje iz nekog razloga.
Ako su prethodnici pregrevali kočnice, deo frikconog materijala sa pločica može da se veže za disk. Tu zapinje i ima simptome kao da je disk kriv, dok se ne očisti.

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Ceman » 05 Jun 2023, 00:22

Trebalo bi izgleda da kupim letnje gume da i tu sumnju otklonim pre zamene opet celog seta diskova i plocica.

Sumnja mi je odmah bila na gume pre nego sto sam pisao ovde, ali bio kod vulkanizera i testirali su ih na nekim masinama sa koje im valjda sluze samo za to, pokazuju da je sve OK. Cak su u stvari testirali na dve razlicite masine i isti su rezultati. Uveravaju me da je sve u redu sa gumama.

I dalje nekako sumnjam na gume, jer ljulja mi se auto puno vise nekim neravninama na putu poredeci sa zimskim setom.
i cujem to neko hucanje i ljuljanje na svaki okretaj tocka. Pored svega toga trese se auto pri kocenju kao sto sam pisao.

Sad ponovo sumnjam u gume, iako ima tog treskanja pri kocenju.

Danas sam proveo dan zezajuci se sa tim. Bio kod brata, zamenili kod njega u garazi i vratili nazad zimske.
Vozali se i pri kocenju na autoputu opet trese na volanu, ali cini nam se da je nesto manje.

Meni neki subjektivni osecaj da po neravnom putu da je stabilniji auto. Vozili smo po starom avalskom putu i na dosta mesta ima takvih nekih nagiba i uleglog puta. Nije mi takav put povlacio auto, i nisam toliko osecao na volanu kako mi vuce u stranu. To sa letnjim je bas primetno. Negde sam citao da moze biti jer su sire zadnje gume.
Na zalost nisam obratio paznju, ali cini mi se da tog hucanja koje pominjem, pri sporoj voznji i nema. Zaleteo sam se da testiram to treskanje pri kocenju pri vecim brzinama i totalno zaboravio na to.
Ali mislim da bih primetio sigurno. Cim smo vratili nazad letnje, odmah pri izlasku iz dvorista culo se.

Na ovim letnjim sara je cini mi se vec losa,, oko 4mm i stare su 5 godina, pretpostavljam da bih mogao da ih menjam i odagnam sumnju pre nego sto se upustim u nov trosak sa menjanjem opet kompletnog seta kocnica. Svakako bih sledece sezone kupovao nove

Hteo sam da pisem u temi o letnjim gumama za preporuku, ali zbog konteksta pisem ovde.
Dimenzije su mi 225x45x18 i 255x40x18

Koje biste preporucili?

Citam preporuke i u glavnom se vrti okoMichelin Pilot Sport 5
https://www.autogume.rs/gume/Michelin-b ... 5-R-454716
https://www.autogume.rs/gume/Michelin-b ... 5-D-126491

i PS4S, ali ih ne nalazim u ovim dimenzijama koje mi trebaju.

Ranije sam bio prezadovoljan sa Conti gumama, vidim da pored ovih gore Michelinovih preporucuju i Continental SportContact 7 ali ni njih nema u 255x40

Sta biste preporucili?

Dakle bitna mi je stabilnost pri normalnoj voznji (da nema tog nekog zaljuljivanja koje sam gore opisao), udobnost, da ne budu bucne i da se ne trose prebrzo. Sportskija voznja, tj. voznja pri brzinama preko 200 km/h mi je nebitna.

Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od mtlmiki » 05 Jun 2023, 00:45

PS5 imam ja vec drugu sezonu uze sire samo 19 inca.Prethodno bile Conti SC 5 Run flet.Udobnost nebo i zemlja u korist PS5.Nema da zavlace auto pri uzduznim neravninama.Tise su,nema ono hucanje pri vecim brzinama.Jedino mi se cini da je auto nekako meksi pri ostroj voznji.Mislim da bi mi to ispravile Eibach opruge,ali pored ovolikih kamera i kontrola na putevima i nemam neku volju da to menjam.Tvoj ima MSport vesanje pa ce kod tebe to biti top.Sve preporuke za PS5.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od ftj » 05 Jun 2023, 00:51

ps4s su malo vise sportski nastrojene, u prevodu bice bucnije i vise ce se trositi na konto boljeg lezanja tako da bih ja pre isao na obican ps4/5 jer ce i sa tim gumama lezati vise nego dobro.

A sto se tice vibracija, citao sam da su mnogi na g30 imali problema sa vibracijama pri voznji na odredjenim brzinama i da je sustina problema kako felna naleze i razne stvari su imale uticaj ukljucujuci i brezone, prstenove i ne znam ni ja sta sve tu moze da bude. Tako da ako ti samo gume rese problem to je super.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3148
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Dare4x4 » 05 Jun 2023, 13:08

Meni je najveća misterija kako bi gume mogle da tresu samo prilikom kočenja. Da je do guma, felni ili nečega u vezi s tim, treslo bi non stop.
Jedino možda što tokom kočenja ti prođeš kroz ceo opseg brzine kretanja pa možda na nekoj brzini se pogodi da vibrira. To bi trebalo da se javi i bez kočenja ako lagano ubrzavaš ili usporavaš jer i tad ćeš pogoditi brzinu pri kojoj trese, ako je do guma. Znaš ono tipa trese na 80, a preko toga i ispod ne...

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Ceman » 05 Jun 2023, 14:29

I meni je to misterija, ali neko ovde napisao da mu je treslo pri kocenju zbog guma…

Pa ja povezao to ljuljanje i hucanje na svaki okretaj tocka, plus nestabilnost na uzduznim neravninama da su gume mozda stvarno dotrajale. Pogotovo posle jucerasnjeg vracanja zimskih gde je sve to bolje.

Ali evo opet u Kemoimpeksu, gume prednje 5.5mm, zadnje 5. Dot 2018. Kazu da moze biti da su stare gume, ali njihove masine kazu da su OK. I da ne bacam pare nagadjajuci i kupujuco gume nego da idem kod majstora pre kupovine guma.
Da im je manja sara zamenio bih ih sad na svoju ruku.

Prosle nedelje sam bio tu u komsiluku u nekoj prodavnici, specijalizovanoj izgleda samo za kocnice.
Slajer doo
Prodaju Galfer plocice i diskovi su valjda Intercar. Sad je to valjda SDT brend
plocice
I valjda ovi diskovi

Cena bi ispala kao Brembo xtra, ali kazu da nije za poredjenje po kvalitetu.
Pogledao sam po netu i stvarno pisu najbolje o tome

Preporucili mi nekog majstora nadam se da ce naci sta se desava. Tek za nedelju dve ce moci pogledati.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Skipper » 05 Jun 2023, 15:16

Posle svih muka ispada da bi ti ovlašćeni servis bio najpovoljniji.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Ceman » 05 Jun 2023, 16:13

Kako vidim na kraju cu odrzavati auto u ovlascenom :D
Ja sam ocekivao da su majstori sa svojim radionicama bolji nego oni koji rade u servisima.

Imam iz prve ruke znanje kako je u Renoovom i Fiatovom servisu u Kragujevcu. Zato imam strah od ovlascenih servisa.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od blaugrana » 05 Jun 2023, 16:33

Mogao si ga odrzavati gde i Delija, ako je on bio zadovoljan tu nema greske.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Ceman » 05 Jun 2023, 16:44

Njemu je bio u garanciji sve vreme, odrzavao je u ovlascenom. Kad je istekla garancija kupio je nov :D

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od nidza » 05 Jun 2023, 16:48

Dare4x4 je napisao:
05 Jun 2023, 13:08
Meni je najveća misterija kako bi gume mogle da tresu samo prilikom kočenja. Da je do guma, felni ili nečega u vezi s tim, treslo bi non stop.
Nema misterije. Ključ je u boku gume, koji može imati slabost. To će Hunter mašina da prepozna na keca, nego podese je na 7kg, pa i vrlo loše gume ulaze u zeleno. Verovatno da se ne bi smarali sa reklamacijama.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Uroš S. » 05 Jun 2023, 17:05

Jel si radio trap? Meni je bmw imao tako neke čudne tripove dok nisam odradio reglažu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od blaugrana » 05 Jun 2023, 17:14

Ceman je napisao:Njemu je bio u garanciji sve vreme, odrzavao je u ovlascenom. Kad je istekla garancija kupio je nov :D
Pa, kakve veze ima? :)
Ako je auto odrzvan propisno I zadovoljstvo bilo obostrano, ne vidim razlog da se ne nastavi.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Odgovori