BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ftj
Postovi: 13096
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od ftj » 05 Jun 2023, 17:19

Lako je sad biti pametan.

ftj je napisao:
12 Feb 2023, 10:39
Kolko su original iz delte? ako ti je razlika tipa 100e nemoj uopste da razmisljas, to je uvek najsigurnija opcija.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od swemir » 05 Jun 2023, 18:00

Imaš na Banstolu odličan servis.

Oni idu u Radulović i rešavaju njihove probleme :-)

Sent from my SM-N986B using Tapatalk



Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46152
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Geza » 05 Jun 2023, 18:31

Reprezentativan objekat sa srušenim zidom.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10892
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Uroš S. » 05 Jun 2023, 18:57

ftj je napisao:Lako je sad biti pametan.

ftj je napisao:
12 Feb 2023, 10:39
Kolko su original iz delte? ako ti je razlika tipa 100e nemoj uopste da razmisljas, to je uvek najsigurnija opcija.
Kolega je pre nekih godinu dana od jednog poznatog bg neovlašćenog bmw specijaliste dobio zanemarljivo manju ponudu za prednje diskove i sve pločice za 520d, u odnosu na Deltu. Tipa 15ak% razlike na nekih ~120.000 ako se dobro sećam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2355
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Skipper » 05 Jun 2023, 20:02

nidza je napisao:
Dare4x4 je napisao:
05 Jun 2023, 13:08
Meni je najveća misterija kako bi gume mogle da tresu samo prilikom kočenja. Da je do guma, felni ili nečega u vezi s tim, treslo bi non stop.
Nema misterije. Ključ je u boku gume, koji može imati slabost. To će Hunter mašina da prepozna na keca, nego podese je na 7kg, pa i vrlo loše gume ulaze u zeleno. Verovatno da se ne bi smarali sa reklamacijama.
Kakva crna reklamacija na gumama koje su došle uz auto a potrošene 1/3.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10698
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od ljubitelj » 05 Jun 2023, 20:06

Mašina je podešena tako kako jeste i za nove gume, i upravo zbog njih da bio bilo da nema reklamacija.

Poenta je u mašini a ne u gumama (bilo kojim). Tako sam ja razumeo, a to mi je i logično.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2355
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Skipper » 05 Jun 2023, 20:10

Evo imamo na forumu vulkanizera sa hunter mašinom, može i on da iznese mišljenje.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Ceman
Postovi: 260
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Ceman » 05 Jun 2023, 20:50

Geza je napisao:
05 Jun 2023, 18:31
Reprezentativan objekat sa srušenim zidom.
I ja mislim da je to. Sad sam skontao da Baki doo (moji Kragujevcani) ima servis i u NS. Sutra idem i tamo da istestiram. Kod njih sam u KG godinama menjao gume, balansirao i radio reglazu, nikad ovih problema nisam imao. Mozda jednom sa balansiranjem, ali kad sam se vratio s puta resili su.
Uroš S. je napisao:
05 Jun 2023, 18:57
ftj je napisao:Lako je sad biti pametan.
ftj je napisao:
12 Feb 2023, 10:39
Kolko su original iz delte? ako ti je razlika tipa 100e nemoj uopste da razmisljas, to je uvek najsigurnija opcija.
Kolega je pre nekih godinu dana od jednog poznatog bg neovlašćenog bmw specijaliste dobio zanemarljivo manju ponudu za prednje diskove i sve pločice za 520d, u odnosu na Deltu. Tipa 15ak% razlike na nekih ~120.000 ako se dobro sećam.
Razlika u tom momentu je bila 1000E u odnosu na preko 2500E. Tako je i nastala ova tema. Da li da pristanem na Ate set za 1000E, ili Brembo za 50% vise.
Pitao sam u Radulovicu cena je bila vise od 2500E i rekao je da ce mi skripati kocnice 100%. U tom momentu dok mi je to pricao, bas sam bio u servisu kad je izlazio potpuno nov auto i skripao kao moj, Samo se prodavac osmehnuo i rekao "eto, nov, stavljene tablice tek"
Tako da je naravno otpao Radulovic. Da platim 2.5x vise i da skripi... nisam hteo. Ali trebao sam da poslusam tog prodavca kad me uputio na Slajer. To mi je promaklo.

Jeste lako sad biti pametan :D. Ali jbga, brinuo samo za skripu, nisam mislio da ce da se trese auto pri voznji. Da ce majstor koji je 12 godina radio u Radulovicu macolom skidati diskove i pretegnuti rucnu pa mi spaliti disk i da ne stavlja bakarnu mast i sl...

ljubitelj je napisao:
05 Jun 2023, 20:06
Mašina je podešena tako kako jeste i za nove gume, i upravo zbog njih da bio bilo da nema reklamacija.

Poenta je u mašini a ne u gumama (bilo kojim). Tako sam ja razumeo, a to mi je i logično.
tako je. cak kad su mi proveravali gume na tim masinama su mi i rekli da im sluze za kontrolu prilikom reklamacija. Masina ima neki valjak od materijala kao asfalt koji naleze na gumu. Dve razlicite masine imaju i na obe su probali. I danas sam opet bio da izmere dubinu sare gde mi kazu da trazim problem kod majstora da nije u gumama.
Ali verovatno je to... nastelovali da pokazuje da je svaka guma super.
Ja ne mogu da opisem koliko se ljulja auto na tim uzduznim neravninama. Bas se iscimam da iskontrolisem auto.
Jos su Miselin PS4 sad na autu. Bas pomislih sinoc... vredi li uopste da idem na PS5 ako je to normalno da je tako nestabilno.
Jbga, mozda ja preterujem po tom pitanju jer sam pre toga dugo vozio alfu sa weitec oprugama i kyb amortizerima koja je bila ekstremno stabilna.
Ali i na ovom autu sa zimskim Dunlop gumama nije bilo tog ljuljanja.

Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od mtlmiki » 05 Jun 2023, 21:11

Imao sam ja tu nestabilnost na pravcu na putevima koji su bili sa uzduznim neravninama sa gumama koje su dosle uz auto kad sam ga uzeo.Bile su Run flat i tvrde kao kamen a imale su sasvim dobru dubinu sare ali su bile 4 godine stare.Prosto da se uplasis na vecim brzinama koliko je auto bio nestabilan.Odmah sam ih promenio i posle sasvim druga prica.

ftj
Postovi: 13096
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od ftj » 05 Jun 2023, 21:13

Proveri da li je pritisak setovan po propisu.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7294
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od dag81 » 05 Jun 2023, 21:18

Kako los majstor moze da sj*e auto to je cudo. Uzas.
1. Nije do auta i do istrosenosti gume, nego je do Michelina. I jedne i druge gume je Delija(Vlada) uzeo kod mene. Dunlop je mnogo meksa guma i neuporedivo bolje upija kolotrage od Michelina, da li letnjeg ili zimskog, nebitno. Michelin Pilot serija je tvrda guma, cudan bok ima. Sad ce me neki napasti, ali znam sta pricam, sve sam probao i montirao xyz puta.
2. Kolotrazi te vode i vodice te i sa novim Michelinom PS5.
3. Neka ti "majstor" vrati pare, jer je do njega ne do auta. Idi na drugo mesto i sve stavi novo i nece biti problema.
4. Vrtis u krug i gubis vreme i zivce.



Послато са SM-G991B помоћу Тапатока





Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10453
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od sebekkg » 06 Jun 2023, 23:43

Samo izletelo, nisam tražio

SlikaSlika

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Slika

Ceman
Postovi: 260
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Ceman » 13 Jun 2023, 23:50

Nije to valjda moj :mrgreen:

Da finaliziram temu (nadam se da je finalno), izgleda su samo gume bile problem.
U medjuvremenu dok sam cekao na majstora, porucio sam gume. Setih se da pogledam po broju sasije sta bi fabrika preporucila i na ovoj listi
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=85_0104
vidim da jedino Michelin Super Sport odgovaraju. To je valjda fabricka ugradnja i jos uvek se proizvode.
Postoje sa oznakom kao neka zvezdica, te su valjda samo za BMW odnosno imaju "homologaciju" za BMW.
Pogledao jos po netu, valjda BMW ima od Miselina posebne zahteve za gume. Razlika izmedju zvezdice i bez zvezdice izmedju ostalog je to da za BMWove su pravljene od vise razlicitih smesa. 4 vs 2, ako sam dobro razumeo ovaj snimak


Ove moje problematicne gume cak nisu ni bile Pilot 4S, samo obicna Pilot 4, bez zvezdice. Mozda stvarno nije za ovaj auto i izgleda da ima neke veze.

No....

Danas ih montirao u BG i nastavio za KG. Svratio kod brata na Avalu i produzio starim putem za KG, preko Mladenovca i Topole.
Neravnine, kolotrazi... razlika nebo i zemlja. Opisivao sam kako je sa starim gumama bilo, bukvalno borba sa volanom. Pogotovo tamo pred Mladenovcem iz pravca od Avale gde je put uzas.
Takodje nemam vise onog nekog hucanja pri sporoj voznji, koje se culo na svaki okretaj tocka, sto sam pripisivao da je verovatno sjeban disk koji mi je bio upaljen zbog rucne. To se vise uopste ne cuje. Moracu da se izvinim majstoru, samo da izvozam auto jos par dana da budem 100% siguran.
Nemam tog nekog blagog podrhtavanja auta pri tim sporim brzinama, koje sam imao cak i bez kocenja, a koje sam mislio da je u stvari samo odvratan i neravan put, pa u Austriji shvatio da nije do nasih puteva.

Ostalo jos samo treskanje pri kocenju kod vecih brzina da proverim. Na zalost nisam vozio autoputem pa da vidim da li se trese auto prilikom kocenja, ali na nekim deonicama gde sam mogao da zaletim auto na 120 pa da osrednje kocim, cini mi se da cak nije bilo ni malo tog treskanja koje sam osecao na volanu.
To sam do juce mogao cak i na 80 da osetim u nekim momentima. Sutra izlazim na autoput ka Batocini da isprobam da se uverim da li su diskovi ili stvarno samo gume bile problem.
Bax je napisao:
29 Maj 2023, 21:57
Meni sa nekim gumama trese sa nekim ne.
Tako mi je bilo na oba Puntoca benzinca
Ne bih nikad posumnjao na gume da nije bilo ovog posta. I dalje bih jurio oko diskova.
Posle ovog posta bio sam 3 puta u Kemoimpexu i jednom kod Bakija da proveravam gume, svi rekli da su dobre.
Cak sam majstora koji radi kod Bakija vozao po gradu da cuje to hucanje i oseti treskanje, covek potvrdio sve sto pricam, nisam umislio... On je sumnjao cak na lezaj, pa posle kad je digao auto na dizalicu ipak nije i digao ruke, nije znao da mi kaze sta je.

Nadam se da ce ova zamena guma staviti tacku na ove muke koje sam imao.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8568
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od Milos » 14 Jun 2023, 07:34

Te sa zvezdicom su malo bolje po suvom , a malo losije po mokrom . Mislim da je razlika u broju sara na gumi .
Najbolja guma.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21136
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: BMW 328i M Sport kocnice, ATE ili Brembo?

Post od nidza » 14 Jun 2023, 11:38

nidza je napisao:
29 Maj 2023, 00:00
Sad nisam skapirao da li je trešenje sa starim ili novim diskovima? Šta nije stiglo ?

Trešenje na tim brzinama 120-160 kad blaže kočiš može i od malo krive gume ili felne, a može i od nanosa pločice na disk. Ovo poslednje će da se reši samo od sebe, a disk i guma/felna naravno ne, zavisi šta je u pitanju.
A, neće me Bax preteći za malo pivo, prvi sam spomenuo gumu. :D

Odgovori