Kupovina stana u Srbiji

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od pedja » 15 Jan 2012, 16:31

Sto Walker kaze, najispativije je da se vise ljudi skupi i sagradi zajednicku kucu/zgradu.
Dosta su nizi troskovi, od placa, preko prikljucaka, taksi i slicno, naravno kada se podeli po coveku. Uz to, sto je veca povrsina objekta, troskovi izgradnje su nizi.

Naravno, to ima i lose strane, a cesto se zavrsi na sudu ili u crnoj hronici.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Bax » 15 Jan 2012, 16:39

Day Walker je napisao:de nas par da ulozimo pare i izgradimo neku naprcanu kucu iz vise delova (stanova) :D
bas bi bio kul fazon
A zgrada bi imala velike garaze sa praonicom, kanalima, i komorom za lakiranje...

Mada, uvek neko tu nekog predje :)
Posle bude nepoznati napadac u crnom vozilu TDI Z10, zaleteo se u kafic u neposrednoj blizini Arene.
Napad se desio u nedelju u 18h.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Day Walker » 15 Jan 2012, 17:01

Na licu mesta nadjene kapice od Deda Mraza :rofl:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Floyd » 15 Jan 2012, 17:04

Bax je napisao:Imali su pravo, pod uslovom da ste razgovor imali pre 5 godina.
Razgovor sam vodio pre max pola godine ali ajde oni i nisu neki reper jer kupuju ekskluzivne i skupe lokale ili zgrade a ne ovo o cemu pricamo.
Bas je u toku realizacija jednog posla ali zapelo je oko starog vlasnika jer je objekat nacionalizovan...
paja je napisao:da uzmem stan koji je u lošijem stanju, da mu zbog toga spustim cenu i da ga onda sredim kako mi odgovara.
Ovo je i najbolja opcija ali naci stan na dobrom mestu u solidno ocuvanoj zgradi sa svim papirima a da uz to ne kosta vise od novogradnje je prakticno nemoguca misija :)

@Day Walker
Salu na stranu...udruzivanje kapitala za gradnju zajednicke zgrade moze da bude dobro resenje jer unapred biras komsije :doubleup:
Da li je i kako to pravno i tehnicki izvodljivo...ne bih znao :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Day Walker » 15 Jan 2012, 17:07

Bilo kako bilo, meni je ideja bas kul... :D
S tim da bi se negde verovatno nesto zakomplikovalo, sa namerom ili bez... To je neko nepisano pravilo.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 17:18

Ako cemo iskreno, najbolje je ako imate plac od recimo nekoliko ari, i njega date u zamenu za stan u zgradi koja ce se graditi na njemu... Naravno samo uz dobar ugovor, koji definise penale za svaku sitnicu koja nije ispostovana....


Inace, ima li neko od vas iskustva sa montaznim kucama?


Stanovi na Karaburmi, oko Mirijevskog bulevara, vrlo dobra novogradnja su bili 1250 evra po kvadratu... Cenim da su sada oko 1100...
Poslednja izmena od bane valjevo u 15 Jan 2012, 17:19, izmenjeno 1 put ukupno.
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Floyd » 15 Jan 2012, 17:18

Day Walker je napisao:S tim da bi se negde verovatno nesto zakomplikovalo, sa namerom ili bez...
Da se izrazim kao u pisac u knjizi...

Sve je funkcionisalo lepo i bezbrizno dok se u zgradu nije uselio jedan Rumun... :lol:

EDIT:

Bane ja licno nemam iskustva sa montaznim kucama ali od druga koji je u Ovci napravio takvu cujem samo reci hvale :)
Kad odem tamo vidim da ih dosta ima sto znaci da su popularne ali mene nervira sto ima par modela pa sve kuce lice jedna na drugu.

Uostalom za "dobar" plac u BG treba min 20ke :)
Poslednja izmena od Floyd u 15 Jan 2012, 17:23, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Day Walker » 15 Jan 2012, 17:20

ili ti forumaski moonru xD
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 17:32

Sto se tice placa, npr moj otac trazi trenutno plac u Visnjici u koji bi ulozio slamaricu u slucaju finansijskog Armagedona, i ima bukvalno svega... Cena za neki normalniji plac je oko 10k evra po aru...

A moj buduci tast je za svoj plac koji se nalazi povrh Mirijevskog bulevara dobio dva stana od po 70 kvadrata... Tako da sam siguran da se taj plac uvek isplati, ma kako...

Pitam za montazne kuce jer mi se to cini kao super ideja, brzo se sve zavrsi i gotovo, cuo sam doduse, samo od jednog coveka da su zimi teske za grejanje... Mada i to verovatno zavisi od tipa kuce odn materijala koji su korisceni...

Kad pogledam moju kucu u Valjevu, vidim samo rupu bez dna, koliko god da ulozis mozes jos duplo toliko...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1573
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od sasa lbg » 15 Jan 2012, 18:12

bane valjevo je napisao:
Inace, ima li neko od vas iskustva sa montaznim kucama?

...
Takve kuce su sjajna ideja medjutim svaka u kojoj sam bio poslom je blago recena krs!
Vecina njih koji ih grade uglavnom ih sklepaju.

U par navrata kad sam gledao neke stvari u fazi gradnje na tim kucama,pa to je da se covek krsti,al" ajde sta ljudi znaju koji kupuju.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Paja » 15 Jan 2012, 18:22

Floyd je napisao: Ovo je i najbolja opcija ali naci stan na dobrom mestu u solidno ocuvanoj zgradi sa svim papirima a da uz to ne kosta vise od novogradnje je prakticno nemoguca misija :)
Ne znam zašto tako misliš. Svi stanovi stariji od recimo 20 godina su potencijalno za kompletno sređivanje. Ustvari najbolji su oni iz osamdesetih jer su dobra i kvalitetna gradnja, a dovoljno su mladi da je velika šansa da vlasnici nisu ulagali u njih mnogo. Naravno i stariji su odlični ali raste šansa da je u njih relativno skoro nešto značajnije ulagano.

Većina stanova koje sam prodao su bili za kompletno sređivanje, a svi su bili sa čistim papirima i uglavnom su bili na odličnim lokacijama i po ok cnama.

Bane plac vredi onoiko koliko može da se zida na njemu.
Ako može zgrada onda vredi okvirno 25% neto kvadrature zgrade. Ali ako ne može zgrada da se zida onda mu vrednost vrtoglavo pada.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 18:33

Znam Pajo to... Zato i na vecini tih placeva je istaknut neki koeficijent, vi to verovatno bolje znate... npr ovaj jedan ima koeficijent 8, sto znaci da moze da se zida objekat povrsine u osnovi 320 kv... Ako sam nesto pogresio, recite...


EDIT Sto se tice montaznih kuca, i to smo uspeli da isfuserimo do kraja... Kao narod naravno...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od Paja » 15 Jan 2012, 18:43

Koeficijent je samo jedan od parametara, a postoje i stepen zauzeća, gornja kota...
U principu primenjiv je onaj koji je najgori po tebe.

Uglavnom ako kupuješ plac, nemoj se oslanjati na ono što ti prodavac kaže nego proveravaj urbanističke uslove.

Koeficijent 8 nema šanse da bude u Višnjici i tom kraju. To bi značilo da na ar placa možeš da zidaš 800 kvm.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od bane valjevo » 15 Jan 2012, 18:51

Nepoverenje prodavcu se podrazumeva... A i ako dodje do kupovine sve mora biti provereno... Nama je tako receno, cak je i na tom placu zapoceta neka gradnja koja nas naravno uopste ne zanima... Ma, o tom potom, ima tu jos milion kombinacija...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina stana u Srbiji

Post od pedja » 15 Jan 2012, 19:02

Montazne kuce vise nisu samo tipske. Naravno, to ima svoju cenu.
Sada su tu i termo kuce i sl...

Nego, iza Metroa u Krnjaci, ista firma koja je gradila Metro i blok zgrada iza (da ne ispadne reklama, svi znamo koja je firma), gradi kuce u nizu, ciju su cenu spustili na 850€/m2 (sa PDVom). Lokacija je relativno blizu centru grada, mada sa tim nesrecnim Pancevackim mostom izmedju...
Sredili su problem podzemnih voda, ali ostaju komarci k'o rode :lol:

Jos jedan veliki problem je i velika kvadratura, pa su sve kuce od 180-300kvm...
Na sajtu imaju ponudu, sa skicama stanova/kuca.

Odgovori