SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
milekmilek
Postovi: 292
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od milekmilek » 23 Jan 2024, 16:03

Bez namere da podcenim suprotni pol, al' kada žena proda Subaru i nakon toga ne kupi Subaru, šta nam to govori o kvalitetu Subarua? Baš ništa.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 642
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Jan 2024, 16:04

Ako nije tajna, znaš li zašto ga je prodala? I, da li imala nekih problema, pre svega sa pouzdanošću, tj. kvarove i gluposti?

Pritom, i mi ćemo prodavati Suzukija i nećemo uzimati novog, jer nam u njihovoj gami ništa ne odgovara za nadalje, iako trenutno možemo da kupimo bilo koji Suzuki.

Hoću da kažem, svašta može biti razlog, pa i sama želja za promenom, i to potpuno normalan razlog.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 23 Jan 2024, 16:50

milekmilek je napisao:Bez namere da podcenim suprotni pol, al' kada žena proda Subaru i nakon toga ne kupi Subaru, šta nam to govori o kvalitetu Subarua? Baš ništa.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Govori da vise nemaju atraktivne boje SlikaSlika

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3570
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od jaksa » 23 Jan 2024, 19:00

mironiko je napisao:
23 Jan 2024, 16:04
Ako nije tajna, znaš li zašto ga je prodala? I, da li imala nekih problema, pre svega sa pouzdanošću, tj. kvarove i gluposti?

Pritom, i mi ćemo prodavati Suzukija i nećemo uzimati novog, jer nam u njihovoj gami ništa ne odgovara za nadalje, iako trenutno možemo da kupimo bilo koji Suzuki.

Hoću da kažem, svašta može biti razlog, pa i sama želja za promenom, i to potpuno normalan razlog.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Problemi sa potrošnjom ulja, serviserom, pokušaji da se naplate intervencije u garantnom roku. Auto je kupljen nov ovde (legacy ili outback).

Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 642
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Jan 2024, 19:23

Ovo za potrošnju ulja zavisi od konkretnog motora; lično, istražio sam kako se u ovih 4-5 godina ponaša e-Boxer otkako je uveden, i nisam naišao na te probleme. Pritom, gledao sam nemačke forume, ipak ih tamo ima više.

Za ovo ostalo, verujem da se Trio Motors neće baviti takvim đubrarijama. Nadam se da se neće pokvariti, ali za sad - to je jedini servis za koji nisam nikad čuo lošu recenziju.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Dzoni_m
Postovi: 1716
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzoni_m » 23 Jan 2024, 19:33

Potrosnju ulja potvrdjujem. Kolega je starog Legacy-a sa’ranio jer nije proveravao potrsnju ulja, tj bila je prilicno velika, doduse auto je kupljen kao polovan. On je mislio da je on iskljucivi krivac, pa je kupio sledeci novi Legacy. Tom je motor prolupao, zasto ne zna, ali nije ni bitno posto je bio u garanciji, onda su mu dali dobru ponudu pa je za sitnu doplatu uzeo Levorg-a koje vozi evo vec 6-ta godina. Ja radim sa njim u firmi 5. Taj auto je nonstop u servisu. Sitnice tipa senzori pritiska u gumama prosto se “dekodiraju” i ne prijavljuju se, pa mora opet, imao je 2 zamene bobina, jednom senzor radilice (dakle nije hteo da upali uopste, sreca ispred kuce), posle 3 godine (prvi tehnicki se tada radi za nova vozila) pao na tehnickom zbog zadnjih kocnica itd. I on sebe ne vidi u nekom novom modelu Subaru-a. Ja ne znam odakle to da je Subaru nesto pouzdan. To je prilicno kvarljiv auto.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2001
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od 123456 » 23 Jan 2024, 19:39

Zato se VW ogradi na vreme, do 1l potrošnja ulja na 1.000 km normalna i nema žalbi :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 23 Jan 2024, 21:01

A Reno opet kaže da ako potrošnja ulja pređe 500g na 1.000 km da se javim njihovom servisu. Ispadoše Francuzi pošteniji od Nemaca…

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2001
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od 123456 » 23 Jan 2024, 21:07

Nemci tolerantniji :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7094
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od DukeNS » 23 Jan 2024, 21:55

Woodoo je napisao:
23 Jan 2024, 12:49
Trio je sada u vlasništvu Ostoje. Naravno ja i pored toga navijam za Subaru.


Ovo nisam znao. Znači da više nije od bivšeg kolege sa foruma? Koliko se sećam, imao je velike planove, a izgleda da ih je brzo i unovčio… :)

Korisnikov avatar
paliic
Postovi: 59
Pridružio se: 20 Okt 2016, 09:33

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od paliic » 23 Jan 2024, 23:13

Na temu pouzdanosti .. Kolega na novom Karoqu ima problem sa DSG (1.5 TSI) .. pojavilo se lupanje u menjaču na 20 hilj pređenih. Vozi samo nove Škode već 10ak godina i odlično ih poznaje. Tvrdi da ovo više nije isti menjač..
Poredi sa Oktavijom i kaje se što je prodao taj auto. 2.0 dizel sa najačom opremom. Kaže da je na njoj bio pravi DSG :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19348
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Heinz » 24 Jan 2024, 00:13

To za Trio servis.... nisi dovoljno pratio. Mada ne za Subaru, barem ja nisam video.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Branya » 24 Jan 2024, 01:31

Subaru je samo za severnu Ameriku i Japan. Evropa im nije glavno trziste. Zasto rizikovati kad skoro da i nema servisa.
Zato sam ti i napisao da gledas korejce ili Mazdu.

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14261
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedja » 24 Jan 2024, 06:07


DukeNS je napisao: Ovo nisam znao.
Jesi, jesi, samo si zaboravio

viewtopic.php?p=1084727#p1084727



TapaT


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 642
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 25 Jan 2024, 20:16

Danas je bilo dešavanja, koja bi mogla odrediti skoriju odluku po pitanju ove kupovine...

Prvo, dobih napokon neke informacije iz Kie, i nisu preterano ohrabrujuće: 31og treba da "siđe" iz proizvodnje jednan Sportage u Motion paketu (to je 4. od 5, viši nego što smo mislili) sa AWD-om, cena će biti preko 38 hiljada, ali i za njega iz nekog razloga mora da se potpiše rok isporuke od 180 dana (??), dok za Fresh pakete sa AWD-om ostaje početak poručivanja tek od marta (i odjednom više nije prve nedelje marta, nego negde u martu) i svakako očekivani rok 6m... Pritom, još nema novog cenovnika, ali prodavac kaže da očekuju poskupljenje, to im je najavljeno iz komercijale.

Uglavnom, ispada da bi nam eventualno čekanje Kie moglo doneti višu cenu, a da se dok je ne saznamo rasproda ostalo što nam je u igri...

S druge strane, bio sam da testiram Karoq-a. Pre svega, zahvaljujem @Day Walker na ljubaznosti, došao je do mog posla (na Tošinom Bunaru) da ne bih izbivao mnogo iz ofisa odlazeći do njihovog salona (koji je praktično na drugom kraju grada), i provozali smo se do Bubanj-potoka i nazad.

U pitanju je bio 2.0 TDI 150 KS u Sportline opremi (DSG i 4x4 se podrazumevaju). Pregledajući malo pakete opreme, zaključili smo da nam je Style ipak bolji od Sportline-a, kod kog bismo doplatama da dobijemo sve što hoćemo otišli predaleko sa cenom... Naravno, u Style opremi nema benzinca 2.0 TSI 190 KS, tako da je onda dobro što je auto na testu bio sa dizelašem, iako sve vreme naginjemo ka benzincima.

Uglavnom, utisci iz same vožnje su vrlo pozitivni. Saznao sam od kolege sa foruma da Škodini 4x4 modeli uvek imaju bar 10% obrtnog momenta na zadnjim točkovima, a elektronika po potrebi prebacuje i više, tako da je njihov sistem zaista AWD, permanentni. Da li je to tokom moje vožnje baš direktno uticalo, ne znam, tek stabilnost je bila vrlo dobra.

Sedište (specifično za Sportline paket, doduše) je bilo vrlo udobno, a neku opštu udobnost (od ogibljenja) nisam mogao da ocenim, jer smo pretežno bili na AP. Nekako imam osećaj da je Karoq tvrđi od ostalih modela u konkurenciji, ali ne nešto mnogo.

Motor i menjač su odlični. Auto zaista ima dovoljno snage i lepo povlači, pritom ga nijednom nisam doterao do nekih obrtaja gde se dizel "izduva", što je i u skladu sa mojim stilom vožnje. Naravno, tome doprinosi i menjač, koji je realno brži od DCT7 kod Kie. Nisam ni njime bio razočaran, uopšte, ali DSG jednostavno reaguje agilnije i baš je lepo uparen sa motorom.

Sve u svemu, Karoq nije razočarao ni na jednom polju što se današnje vožnje tiče, sad samo da još malo pročešljamo pakete, ponude... Cena mu u Style opremi i izađe otprl kako sam pre par poruka napisao, a ako se doda adaptivni tempomat, bude 450e više. Takođe, boje koje su u dolasku su sve tamne, ali šta je tu je.

Verujem da će odluka biti brzo doneta, ne vidim da se ikakve dodatne promene mogu desiti koje bi nešto posebno uzdrmale (tj. mogle bi cene na gore, što može uzdrmati samo negativno). Čak sam danas od @jocas saznao da će u februaru u Nišu biti dostupna jedna crvena CX-5 sa AWD-om (u Center-Line paketu, jedino ne znam da li ima CoCo dodatak), pa čak i nju možemo da uvrstimo u razmatranje, iako mislim da smo bliži nekim drugim modelima.

Uglavnom, za one koji se radovaše produžetku teme, mogle bi uskoro doći neke "loše" vesti... :D

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Odgovori