Opel Corsa ili Renault Clio?

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Floper
Postovi: 4
Pridružio se: 17 Nov 2014, 10:17

Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Floper » 20 Nov 2014, 20:09

Pozdrav svima, nov sam na forumu, i trenutno se nalazim u dilemi, pa me zanima vase misljenje.

Dvoumim se izmedju Corse i Clia, oba auta mi odgovaraju sto se tice izgleda i dimenzija, samo me zanima vase iskustvo sa istim automobilima, i koji bi mi preporucili?
Nisam konkretno naveo motore koje bih uzeo uz njih posto sam jos uvek u procesu trazenja, tako da moze preporuka neka sto se motora tice, vasi utisci, mane i ostalo.

Da napomenem, radi se o kupovini polovnog automobila, 2006-7 godiste pa na vise, zahvaljujem se u napred svima koji mogu da odgovre :) Pozdrav!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Paja » 20 Nov 2014, 20:17

Koliki je budžet? Pitam da bi odmah isključili Clio IV kao moguću kupovinu i suzili izbor.

Da bi ti pomogli oko izbora motora ipak moraš da nam kažeš koliko prelaziš godišnje, da li se više voziš po gradu ili na otvorenom... što više informacija nama omogućava bolji odgovor.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Day Walker » 20 Nov 2014, 20:23

Corsa :D

Sad ce da opale paljbu :)
Ako gledas Corsu D, preporucujem da gledas 1.3 cdti ili 1.4 benzin. Nije da nesto fali 1.2 motoru, ali je klasican asmaticar.
Cena odrzavanja corse je prilicno jeftina.
Vazi za pouzdan auto.
Delova imas koliko hoces i kakvog kvaliteta hoces.
Mesta ima poprilicno i po tome je prvak u klasi. Mozes prelistati moju temu o Corsi, ja sam prezadovoljan (pu pu da je ne ureknem).
Isao sam svuda s njom i jedino sto mogu reci su reci hvale.
Ima ih dosta na oglasima, ako ti zapadne neka za oko, okaci link pa da pogledamo.

U vezi Clia 3, javice se uskoro MM.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

MARKO-VW
Postovi: 123
Pridružio se: 26 Jul 2014, 17:00
Garaža: Audi A6 C6 Restyling; VW Passat B5
Lokacija: Pančevo

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od MARKO-VW » 20 Nov 2014, 20:24

Pozdrav :)

Što se tiče poređenja, glavna stvar jeste da nađeš primerak u boljem stanju ( ovo važi za sve slučejeve ).

Što se tiče konkretnih modela, počeću od Corse, jer je on ''komplikovanija'', tj. godište koje tražiš jeste prelazno 2006 - 2007god.
2007god. se pojavila aktulena Corsa, koja se još uvek proizvodi, a prethodni model, tj. Corsa C se proizvodila od 2000 do 2007god. Generalno, prednost bih dao benzincima, posebno 1.4 motoru, mada ni 1.2 nije loš, ali nije nešto potentan, zavisi od tvojih afiniteta. Od dizela se ugrađivao 1.7DTI, mali potrošač, skromnih performansi.

Postoji još osnovni benzinac od 1000 kubika, tri cilindra, ali njega bih izbegavao. Mala snaga, poveća potrošnja za tu karoseriju.

Ovi motori su se ugrađivali u Corse obe generacije, a aktulena generacija, Corsa D, ima i dizel motor 1.3 CDTI, koji je kupljen od Fiata, tj. FIAT 1.3 JTD i kasnije Multijet. Veoma dobar motor. Corsa nema nekih povećih mana, možda ponekad elektronika zna da brljavi, ali objasniće već neko stručniji, koji istu poseduje. ;)

Što se tiče Clia, i tu je situacija sa motorima slična, tj. prednost bih dao opet benzinskim motorima, 1.2 i 1.4. Dobro su se pokazali, a postoji i 1.6, ali on je ređi.

Što se tiče dizela, kod njih su zastupljeni DCI motori od 1500 kubika i, koliko znam, bili su dosta problematični do 2006god.
Imali su Delphi pumpu visokog pritiska, koja je često otkazivala, kao i dizne, a sve to je koštalo bar 1000€, tako da bih ja dizel motore generalno zaobišao u ovoj situaciji.

P.S. Svi benzinski motori ( i Opel i Renault ) koje sam naveo, dobro podnose plin, ako te to zanima.

Floper
Postovi: 4
Pridružio se: 17 Nov 2014, 10:17

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Floper » 20 Nov 2014, 20:28

Hvala na brzim odgovorima, evo vise informacija:

Budzet za auto iznosi 4 hiljade + par stotina eura ukoliko je potreban neki servis popravka itd.
Auto bih uglavnom koristio za gradsku voznju, i nedeljno mozda jedan put od 250km i to je to, znaci ne nesto preterano.

Trenutno sam malo vise na strani corse, pre svega zbog cene odrzavanja i pouzdanosti, dosta ljudi mi je to navelo kao prvu prednost. Razmisljam o 1.3cdti.
Zanima me koliko pije vodu prica o Corsi da nije bas udobna? :)

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Aca BG » 20 Nov 2014, 20:31

Udobnost je na strani Clia :D

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2439
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Sinisa G. » 20 Nov 2014, 20:32

MARKO-VW je napisao:Pozdrav :)

Od dizela se ugrađivao 1.7DTI, mali potrošač, skromnih performansi.



Od 2004 je cdti, u korsi c ima 101ks a u korsi d 125ks i 130 u fl korsi D i nije bas mali potrosac a ni skromnih performansi.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Paja » 20 Nov 2014, 20:33

Corsa 1.3 ako je u dobrom stanju je odliča nizbor. Motor je vrhunski. Isto važi i za Grande Punta koji je tehnički brat blizanac.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Day Walker » 20 Nov 2014, 20:35

Nije neudobna al nije ni pojam udobnosti :)
Zavisi od licnih afiniteta.
Corsa je tvrdo trimovana dok je Clio dosta meksi.
Ja sam Corsom isao do Beca, Tasosa, CG i nije me slomila. Lepo je podnela put
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Ivan » 20 Nov 2014, 20:51

Corsa sa 1.3jtd, u praksi se vozi kao da je dosta jaca od 1.4, a nije.

Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od maniaxxx » 20 Nov 2014, 21:09

Imao sam corsu c 1.4 i 1.3 jtd, dizel troši ako lagano vozis oko 4 ltre, benzinac oko 5, preko 8 benzinac neče trošiti ( na rezervoar, ne trenutno ) osim ako si još luđi od mene :oops: .

Udobna C corsa nije, čak naprotiv, corsa D je udobnija, ali nije ni ona izmislila taj pojam.

C ima očajna svetla, dosta loše kočnice, probleme sa letvo volana, fantastičnu klimu, inače nema nekih večih greška. 1.2 ne uzimaj jer je preslab.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od methane.master » 20 Nov 2014, 21:28

Floper je napisao:Pozdrav svima, nov sam na forumu, i trenutno se nalazim u dilemi, pa me zanima vase misljenje.

Dvoumim se izmedju Corse i Clia, oba auta mi odgovaraju sto se tice izgleda i dimenzija, samo me zanima vase iskustvo sa istim automobilima, i koji bi mi preporucili?
Nisam konkretno naveo motore koje bih uzeo uz njih posto sam jos uvek u procesu trazenja, tako da moze preporuka neka sto se motora tice, vasi utisci, mane i ostalo.

Da napomenem, radi se o kupovini polovnog automobila, 2006-7 godiste pa na vise, zahvaljujem se u napred svima koji mogu da odgovre :) Pozdrav!
Kada sam uzimao nov auto i jedan i drugi su uz Fabiju bili u užem izboru. Pobedio je Clio, ne što je bio senzacionalno bolji, nego jer je imao najbolji odnos uloženo/dobijeno u to vreme.

Kod polovnog, šta god da ti pričam o jednom ili drugom, ili bilo kom drugoj dilemi između dva automobila, sve se na kraju svede na rečenicu: Uzmi onaj koji je u boljem stanju.
Širim haos!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od swemir » 20 Nov 2014, 21:43

Moje misljenje opel ima bolje uradjen enterijer i deluje sve jace mada ne i kvalitetnije. Po pouzdanosti ako je diesel clio je po meni bolji izbor pa cak i ako je benzin. Izuzetno kvakitetan i pouzdan je auto renault clio 3. A enterijer corsa stvarno dobar.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23325
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od Day Walker » 20 Nov 2014, 21:47

Sta je tacno pouzdanije na tom dizelu od 1.3 dizela?
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Opel Corsa ili Renault Clio?

Post od nixa » 20 Nov 2014, 22:44

Ja bih za taj novac pre jurio Punta dizela, nego Clio ili Corsu. Ima ih dosta sa malom kilometrazom, kupljeni ovde...

Mada mislim da je za taj novac domaci benzin-plin najbolji izbor b segmenta.

http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... ricki_gas/

Odgovori