Kupovina auta

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
lami
Postovi: 3263
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Kupovina auta

Post od lami » 11 Nov 2020, 10:44

Samo što je meni od svih ponudjenih modela ova Fabia najružnija
Ne znam u kakvom je stanju alfa, ali da je kod mene izbor, pre bih uzeo Alfu.
U svakom slučaju, šta god da odluči, to su sve široko rasprostranjeni modeli, tako da neće imati problema sa delovima.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta

Post od Puzo81 » 11 Nov 2020, 11:47

Ružna i meni haos jedino rad motora 1.4 100ks benz u leru kao da je mazda 6, neverovatno :o .

Milos1
Postovi: 36
Pridružio se: 08 Nov 2020, 16:06

Re: Kupovina auta

Post od Milos1 » 11 Nov 2020, 15:58

Hvala svima na novim odgovorima. Saznao sam dosta zanimljivih činjenica. :)
Slažem se da će svaki auto koji prelazi godišnje 30.000km trebati češće održavanje nego inače, ali opet je bolje da to bude neko jeftinije održavanje poput Punta. Auto kome će godišnje održavanje biti do 500-600e na tu kilometražu je i prihvatljivo (gume, registracija, servisi). Ako mislite da još neki automobili ne prelaze tu cifru, bio bih vam zahvalan da ih navedete. Otprilike sam računao mesečno 100-150e plin i 50e da se odvaja za održavanje.

Gledajući oglase jesu mnogo očuvaniji bez plina. Razmišljao sam da to možda bude i MJET ili JTD, vidim da su dosta hvaljeni, ali sam uvek nekako izbegavao dizele zbog svih loših priča o njima kada krenu da se kvare.

Oglase pratim već mesec i više dana, par dobrih automobila se pojavilo, ali su brzo bili prodati, jer majstor sa kojim bih išao ne može radnim danima. Pretpostavljam da neko ko je iz BG-a odmah ode, pogleda i kupi. Sada kada sam dobio preporuku za Gorana vezano za Punta, videću da tamo pogledamo auto, ako je prodavac voljan.

Korisnikov avatar
AchtungDichtung
Postovi: 147
Pridružio se: 02 Jun 2020, 13:11

Re: Kupovina auta

Post od AchtungDichtung » 11 Nov 2020, 17:24

Ako si u mogucnosti, skokni do Kovina ili pozovi da pitas kakav je auto. Ostane ti jos par stoja u dzepu za nepredvidjene troskove.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ta-14-tdci

Ako se ne varam, motor je 1.4 HDI (Ford i Pezo imali neku saradnju)

Coveka ne znam licno, ali prao sam kola kod njega nekoliko puta i cini mi se posten. Ali proceni sam.

Milos1
Postovi: 36
Pridružio se: 08 Nov 2020, 16:06

Re: Kupovina auta

Post od Milos1 » 11 Nov 2020, 17:48

Tražim auto sa petoro vrata. :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13007
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta

Post od Saša » 11 Nov 2020, 17:50

ljubitelj je napisao:Mene bi više brinulo da je na novom autu, do samo 90,000km uloženo 1,000evra i to inače jeftinih delova.
To mi ukazuje da je bilo dosta kvarova, da se često kvarilo pa je tako veliki iznos bio potreban.

Obično je 5 godina ili 100.000km garancija kod novog auta, ne bi trebalo da se uopšte dogodi bilo kakva popravka bilo čega u tom periodu...

Na 30,000km godišnje to je oko 300 evra popravki, baš dosta.
I opet grešiš i nagađaš, kao i obično. Sve je to bilo redovno ulaganje i održavanje auta, samo se sve desilo bukvalno u istom mesecu pa sam to fino osetio po džepu, a da sam bolje isplanirao mogao sam to razvući na duži period i ne bih ni osetio. Recimo, u tu cifru su ušla dva nova kompleta guma (letnje plus + zimske + još jedan set felni za zimske gume) jer sam fabričke letnje poderao, jelte, a zimske nisam ni imao pa sam rešio i njih da nabavim. Pa je tu bio i veliki + mali servis, pa reatest plinskog uređaja, pa registracija auta (sve u 15 dana) pa... ne mogu više bi da se setim svega ali se jako dobro sećam cifre jer je bila lepa i okrugla. :D A ljudi misle nov auto, šta tu ima da se ulaže, sipaj i vozi. Da, ali malo sutra. :)

Edit: Da, setio sam se još nečega, jedini kvar je tu bila zamena plinskih dizni koja me koštala 150 evra.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina auta

Post od ljubitelj » 11 Nov 2020, 18:59

Samo čitam cifre koju si napisao, ništa tu nema od nagadjanja.
i na oko 90.000 km morao da izvadim oko 1.000 evra da bi Punto i dalje bio top
E ovako kako si sada napisao je nešto drugo, registracija, atest nema veze sa održavanjem ni sa kilometražom.
Slično, setovi guma su potrošna roba kao i gorivo, ne spadaju u servisiranje.

Zamolio bih te da lepo razdvojiš ne zbog mene nego upravo radi procene potencijalnih vlasnika Punta 1,2, šta je fiksni administrativni trošak, šta je potrošna roba koja se troši na svakom autu bilo novom bilo polovnom poput guma ili malog servisa, šta je ulaganje u dodatnu opremu, šta je popravka ili servis....

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13007
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta

Post od Saša » 12 Nov 2020, 07:21

Obrni-okreni, meni svejedno hiljadarka izletela iz džepa. :D

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Kupovina auta

Post od havijer » 12 Nov 2020, 07:46

Kao što smo raspravljali u drugoj temi računaj da će tih 30000 km godišnje da košta 500 do 600 hiljada dinara kada se gleda sve ukupno odnosno od 17-20 RSD po km.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


milanns
Postovi: 377
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Kupovina auta

Post od milanns » 12 Nov 2020, 20:06

Ja bih bas išao na taj najklot punto bez klime jer jedini takav može da se nađe za te novce i sa malom km. A, koliko sam shvatio, trenutno je finansijska računica najvažnija. Pa kad bude više para, biće i klime i svega. Ok, malo će da bude vruckasto i malo teze ces ga prodati, ali ako bude bolja finansijska situacija, nećeš ni misliti... Ne vidim drugu kombinaciju a da nemaš ulaganja u narednih godinu dve. Evo, ta alfa našeg člana (ne znam coveka, znam korsu, kako je bila cakum pakum, odranije po gradu) je fantastično održavana, ali, s druge strane, to ti je ilustracija kako to ide sa polovnim kolima i ulaganjima.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13007
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta

Post od Saša » 12 Nov 2020, 20:29

Ja ne bih, osetna je razlika u vožnji između tog Actuala i mog Dynamica A/C. I servo volan mnogo znači, a to će videti prvi put kada bude morao da se okrene na cesti (napravi "lastu"), motaće tog Actuala dugo kao da vozi Fapa. :D A tek nedostatak klime, sve bih mu oprostio ali klimu ne.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Kupovina auta

Post od sasha015 » 12 Nov 2020, 20:34

milanns je napisao:
12 Nov 2020, 20:06
Ja bih bas išao na taj najklot punto bez klime jer jedini takav može da se nađe za te novce i sa malom km. A, koliko sam shvatio, trenutno je finansijska računica najvažnija. Pa kad bude više para, biće i klime i svega. Ok, malo će da bude vruckasto i malo teze ces ga prodati, ali ako bude bolja finansijska situacija, nećeš ni misliti... Ne vidim drugu kombinaciju a da nemaš ulaganja u narednih godinu dve. Evo, ta alfa našeg člana (ne znam coveka, znam korsu, kako je bila cakum pakum, odranije po gradu) je fantastično održavana, ali, s druge strane, to ti je ilustracija kako to ide sa polovnim kolima i ulaganjima.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk
Auto bez klime....
Malo ces da se znojis od sredine aprila do kraja septembra.
Ponesi svaki dan rezervno odelo na posao.Drzi u gepeku par majica i gaca,da imas za promenu.
Nekad se moglo bez klime,sada ne.
KLIMA se promenila.Jednostavno ,nije humano da posle 8 sati posla sednes u auto u kome je 50 stepeni.I tako,svaki dan,svaki dan....Od maja do oktobra.Ajd da je 5 minuta do posla,nego se voooooozis.....

I da,samo malo otvoris prozor,pa se desi da ti se ukoci pola lica...Moze,ali ne mora da znaci da hoce.Nekom klima smeta,ali ako se koristi pravilno,ne oseti se...

A prodaces ga- nikom....

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13007
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina auta

Post od Saša » 12 Nov 2020, 20:37

Baš tako. Klima obavezno.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina auta

Post od Bax » 12 Nov 2020, 20:53

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... bia_male=1


SAd sam gledao malo pretragu Puntica, prejake su ovo cene, mislim da u niko nista ne prodaje, ima dosta prostora za obaranje.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Kupovina auta

Post od Bax » 12 Nov 2020, 20:56

Bax je napisao:
12 Nov 2020, 20:53
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... bia_male=1


SAd sam gledao malo pretragu Puntica, prejake su ovo cene, mislim da u niko nista ne prodaje, ima dosta prostora za obaranje.

Ovaj spolja dobro deluje, mislim da je voljan i da se dogovara oko cene, ne znam samo kako je volan onako urnisao, ali cinjenica da slika se nedostatke uliva poverenje.
Moj volan je kao nov sa 45.000km, mada neko ima kiseo znoj, pa razjede to sve....

Mislim da je realno 2300 za njega


https://www.polovniautomobili.com/auto- ... fiat-punto
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori