Fals vazduh-usisna grana
Fals vazduh-usisna grana
Zdravo svima, potrebna pomoc. U pitanju je Hyundai i20, 2011.god. 1,2. Dakle posle duze voznje i gasenja, auto jednostavno nije hteo vise da upali. Vergla ali nista. Mislili smo da je pumpa za gorivo posto se nije cula prilikom kontakta. Kako god, auto je slepan i posle par dana je iz cista mira upalio, pumpa se sada i cula. Ono sto je primetno je da je smanjen broj obrtaja i da se prilikom davanja kontakta cuje kao neki vakum. 3 majstora promenjena i niko ne zeli da bilo sta radi u vezi auta. Jedino je jedan spomenuo da je verovatno naprsla usisna grana. Da li neko ima preporuku za nekog mehanicara u Nišu? Hvala unapred!
Re: Fals vazduh-usisna grana
Ja bih prvo proverio sve u vezi dovoda goriva.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...



Re: Fals vazduh-usisna grana
Na nekim motorima se cuje taj suuuuk, zvuk kad dodas gas.
Kao da ima neku komoru iz koje izvuce vazduh za prvi pomoc, recimo kod Opel benzinaca.
Kao da ima neku komoru iz koje izvuce vazduh za prvi pomoc, recimo kod Opel benzinaca.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.
Re: Fals vazduh-usisna grana
Taj zvuk vakuma je novi simptom, ranije se nije cuo, a manifestuje se samo kad se da kontakt ( bez ikakvog pritiskanja kvacila ili gasa). Auto nakon toga normalno upali, osim sto je smanjen broj obrtaja.
Re: Fals vazduh-usisna grana
Takodje, ne pokazuje nikakvu gresku na dijagnostici.
Re: Fals vazduh-usisna grana
Membrana iberlaufa u poklopcu, kada probije se čuje. Opel Ecotec motor Z i X serije.Bax napisao: 31 Avg 2021, 16:27 Na nekim motorima se cuje taj suuuuk, zvuk kad dodas gas.
Kao da ima neku komoru iz koje izvuce vazduh za prvi pomoc, recimo kod Opel benzinaca.
Opel prodaje kao rezervni deo samo komplet polopac ventila sa membranom i nosačem iste ali ipak može i samo membrana da se zameni.
Prošao kroz to sa 1.8 opelovim benzincem.
Za Hju ne zna da li ima takav sistem.
Ako je membrana bušna remeti ler gas i obrtaji nekontorlisano variraju jer nastaje falš- neizmereni vazduh u usisnom sistemu.
Takodje kod Opela čep za sipanje ulja može da pravi problem, mora apsolutno dobro da zaptiva inače slični simptomi.
Čep za ulje se ne Opelu redovno menja (ili dihtovanje istog rešava)
Re: Fals vazduh-usisna grana
Akumulator vazduha /vakuma ?Aleks napisao: 31 Avg 2021, 16:45 Taj zvuk vakuma je novi simptom, ranije se nije cuo, a manifestuje se samo kad se da kontakt ( bez ikakvog pritiskanja kvacila ili gasa). Auto nakon toga normalno upali, osim sto je smanjen broj obrtaja.
Akumulator benzinskih para?
Creva koja ih povezuju sa usisom odnosno sa rezervoarom proveriti kao i nastavke/spojeve.
Čitač kodova naravno da ne vidi, treba dijagnostiku kao postupak uraditi korak po korak.