Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dobro veče

Post od Bax » 30 Sep 2021, 08:40

Glupe multimedije su dosle glave automobilima, i bukvalno.

Sto se mene tice mogu i da ih ukinu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13410
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobro veče

Post od McGruja » 30 Sep 2021, 08:43

Kola postaju iPad na točkovima, a ti bi da ubiješ multimediju?

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Dobro veče

Post od Apex » 30 Sep 2021, 08:44

Pa i da imaš samo radio/muziku morao bi da ima neki čip i sebi, ne mogu da ti ugrade analogni u 2021.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Dobro veče

Post od nikaragva » 30 Sep 2021, 08:45

Ne znam kakve veze ima to sve sa (samo) multimedijama?
Pa automobil je prepun raznoraznih cipova.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dobro veče

Post od Bax » 30 Sep 2021, 09:52

Za multimediju je potreban quad core i dosta memorije, koje zahtevaju moderne procese izrade da se naprave vafle za cipove, koje rade samo par firmi. Ecu moze da radi na 286 tehnologiji.

Nije bas isto, mada sad je ti cela paleta raznih asistencija,ne znam kako je to sve reseno, i koji procesorsku snagu zahteva.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12374
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 30 Sep 2021, 12:06

Day Walker je napisao:Nisam cuo, a i tesko bi mi bilo da poverujem da bi iko normalan pristao na tako nesto.
Doduse, ima nas raznih.

Najveci problem je sto ljudima treba saopstiti da su vozila trebali da dobiju pocetkom oktobra a nece ih dobiti do sl. godine. I sve to se desi preko noci Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja to sestri objasnjavam, ali dzaba. Pre veruje prodavcu nego meni :kezo:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 30 Sep 2021, 17:16

U Univeru je danas 30% popusta na sve, osim koječega (akcijske cene, cigarete, ulje, pelene...)


Raf sa žestokim alkoholom je skoro opustošen. Vina tu i tamo, dopunjuje neki momak, iz kolica mu uzimaju.

Ostalo u radnji redovno, bez neke gužve i nestašice. Dakle, alkohol je skup, ostalo je OK :D



TapaT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19344
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 30 Sep 2021, 17:36


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 30 Sep 2021, 21:21

Sve živo je poskupilo. I to ne malo, nego baš momački. Bukvalno sve....
I ovaj moj frizerski salon digao cenu šišanja za 100 dinara.

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10889
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Dobro veče

Post od Uroš S. » 01 Okt 2021, 01:23

Bax je napisao:Glupe multimedije su dosle glave automobilima, i bukvalno.

Sto se mene tice mogu i da ih ukinu.
Nisu mlatimudije nego korona.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


NenadNR
Postovi: 183
Pridružio se: 06 Apr 2013, 20:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od NenadNR » 01 Okt 2021, 08:31

Pravljenje mobilnih telefona na tockovima ostavlja lose posledice na razvoj automobila. Trenutno me bas smara nametanje nacina rada i vodjenja projekata iz IT industrije na proces razvoja automobila. Problem je i sto je dosta vrhunskih programera neupotrebljivo za pravljenje softvera koji u realnom vremenu treba da kontrolise neki sistem. Pogotovo kad treba upravljati nekom mehanikom. Ubijemo se od objasnjavanja kako neka simulacija treba da radi i covek ladno prvo startuje motor pa onda da kontakt zato sto mu je tako bilo lepse.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11173
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dobro veče

Post od Bax » 01 Okt 2021, 09:27

Vrhunski i jeste vrhunski, ako zna da optimizuje algoritam. Ako to nije u stanju onda je koder, a ne matematicar.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6791
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 01 Okt 2021, 09:38

Ej, bax ne razumes ti vrhunske programere, a retko ko ih i raume. Po definiciji su prilicno tvrdoglavi, kao i u opste vecina vrhunskih strucnjaka u bilo kojoj oblasti...

Inace trziste rada trenutnu u Holandiji:
Žestoka bitka za studente IT: namamljeni iz škole skupim automobilom i bonusom za potpisivanje
Trenutno mogu dobiti zlatne planine: nadolazeći ICT stručnjaci, tehničari i građevinari. Još uvek postoji očajnički nedostatak samo ovih zaposlenih, pa oni vrede mnogo. Poslodavci se takmiče jedni protiv drugih i iskušavaju studente atraktivnim predlozima ugovora dok oni još studiraju. A taj licitacioni rat postaje sve žešći.

Zaposleni imaju koristi od ovoga. Na primer, IT stručnjakinja Nicole Gertsen dobila je potpuno novi Citroen C5 nakon što je nedavno potpisala ugovor sa svojim novim poslodavcem. Pregovori su joj očigledno dobro išli.

„Tok poruka ne prestaje“
Ponosno se vozi novim automobilom na posao. "Bilo je prostora za pregovaranje o plati. Pored ovog automobila, dobio sam i bonus za potpisivanje, pored već lepog ugovora." U današnje vreme kompanije su toliko zadovoljne novim zaposlenima da neko već dobija bonus samo za potpisivanje ugovora, čak i pre prvog dana rada.

Odmah nakon što je magistrirala 2015. godine, Gertsen se morala pozabaviti potezanjem konopca od poslodavaca. Oko nje već lete ponude, pa čak i sada kada je tek počela sa radom u novoj kompaniji, tok poruka ne prestaje. „I dalje dobijam pet do deset poruka nedeljno sa pitanjem da li želim da dođem tamo da radim.“

U toku je „rat protiv talenata“ između regrutera kako bi pronašli IT profesionalce
Otmica u školama
Poslodavci takođe pecaju tamo gde karijere tek treba da počnu: u obrazovanju. "Vidimo da se od godine studenti obraćaju dva studenta iz poslovne zajednice", kaže menadžer obrazovanja Albert Hofstede sa programa Računarske nauke na Univerzitetu primenjenih nauka u Roterdamu. "Kada pitate ko ima bar jednu ponudu od kompanije kada diplomirate, sve ruke idu gore."

U borbi za zaposlene, poslodavci su spremni da odu daleko, vide u TheNektLabel, krovnoj organizaciji kompanija za zapošljavanje. "Postoji rat protiv talenata. Svi se bore za istu nogu", kaže menadžer Jurrien Piekaar.

"Nećete stići tamo bez ponude službenog automobila. Kandidati znaju koliko je tržište tesno i žele visoku platu, stalni ugovor, rad od kuće i određivanje sopstvenog radnog vremena. Na izuzetno su luksuznom položaju."


Prošli su dani pronalaženja nekoga jednostavnim objavljivanjem konkursa za posao na vašoj veb lokaciji.

Odbornik Ben van der Stee, opština Vestland
TheNektLabel radi sa fiksnom provizijom za klijente, ali mnoge agencije za zapošljavanje primaju dodatak za uspešno zapošljavanje koji može iznositi čak 30 odsto godišnje plate zaposlenog koga su zaposlili.

„Pumpanje oko deficita“
Postoji i kritika funkcionisanja posrednika ili regrutera. Poslodavci moraju da potroše više preko ovih agencija da bi ispunili radno mesto, bilo privremeno ili ne.

Određeni broj poslodavaca optužuje ih da su „pumpali oko nestašica“. Zaposleni radnici nisu zaposleni, jer mogu angažovanjem naplatiti veću satnicu. Preduzeća bi, s druge strane, radije zaposlila svoje zaposlene na neodređeno vreme.

Zbog tesnog tržišta rada, poslodavci sve više zavise od regruta. "Vreme kada nekoga nađete jednostavnim objavljivanjem konkursa na svojoj veb stranici je prošlo", kaže odbornik Ben van der Stee iz opštine Vestland. On mora popuniti desetine slobodnih radnih mesta i za to je pozvao regrutera Edvina van der Slagta. "Tražimo IT stručnjake, advokate, službenike za politike, finansije", kaže on.

Poslodavci, poput opštine Vestland, traže loša zanimanja u istom, prilično praznom ribnjaku. Prema podacima Jobdigger.nl, samo u ICT sektoru u prošlom kvartalu bilo je skoro 82.000 slobodnih radnih mesta. I to od ukupno 486.000 zaposlenih u ICT sektoru.

Ukupna slobodna radna mesta po delatnostima, drugi kvartal 2021

Izgradnja: 89.081

IT: 81,614

Nega: 66.676

Ugostiteljstvo: 50.861

Tehnika: 50.290

izvor: Jobdigger.nl ​​na zahtev Nieuvsuura

Iako poslovna zajednica može privući zaposlenike izdašnim platama i obećanjima o fleksibilnom radnom vremenu, poslodavci u društvenom sektoru, poput vlada i organizacija za brigu, nemaju uvijek taj luksuz. Više ih obavezuje kolektivni ugovor.

„Vreme za potrošnju plate je takođe važno“
Ipak, ti poslodavci vide da najveća plata nije uvek odlučujući faktor. "Trava može biti zelenija u poslu, ali to zavisi samo od toga šta volite", kaže regruter Van der Slagt iz opštine Vestland. "Ne idu svi na zlatne planine. Zarada od 500 evra mesečno više može značiti i veći pritisak za izvođenje i uvek biti na raspolaganju."

Organizacije civilnog društva moraju se osloniti na potpuno različite aspekte. Van der Slagt: "Možete računati na razumevanje i ljudski dodir sa nama. Ako želite da budete kod kuće pre šest da vidite svoju decu, onda smo mi kao opština privlačniji. Možda ćete zaraditi malo manje, ali tada imate vreme za njegovo trošenje. "
https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/239989 ... tekenbonus

programer
Postovi: 376
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Dobro veče

Post od programer » 02 Okt 2021, 12:00

Ima li neko pravilo / standard što se tiče postavljanja elektro instalacije do plafona?

Hoću da izbušim rupe za držače garnišne, ali sa obe strane prozora imaju razvodne kutije centara 26cm od plafona. Verovatno nisu povezane pravolinijski, jer kutija od roletni prolazi nešto malo više iznad njih. Zanima me postavljaju li se kablovi iznad njih, jer ne bih baš da udarim burgijom direkt u kablove?

Kuća je kupljena, pa nismo mi izvodili radove, niti ima slika instalacije. Ovako po molerskim radovima mi deluje da su ipak provučeni ispod prozora.

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobro veče

Post od lami » 02 Okt 2021, 12:08

Pravilo je da mora sve pravolinijski, skretanja pod uglom od 90°
Ja imam neki boschov zeleni detektor armature, struje, ali je problematican ako nemas dodir sa podlogom. Moras jednu ruku da drzis na zidu, ako slucajno nogom stanes na produzni kabl javice kao da ima struje. Imas neke skuplje, profesionalne, pa jedino ako neko nema da ti pozajmi.
https://www.gama-alati.rs/proizvodi/las ... detektori/

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока




Odgovori