Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 18 Dec 2023, 21:58

Savo koji je ugasio protest protiv iskopavanja litijuma, pa mi smo show.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 18 Dec 2023, 22:38

Grujicd, lepo napisano ali ne bih se složio. Ne možete sve svaliti narod. Narod gleda kako da spoji mesec od prvog do prvog, plus je mozak ispran svima zadnjih 30 godina i ne znaju gde udaraju.

Recimo to fudbalskim rečnikom da "možeš da igraš onoliko koliko ti protivnik dozvoli" , a u ovom slučaju, protiv naroda igra i sudija( Amerika).
Onog trenutka kada im AV ne bude potreban, obrisaće ga gumicom za 48h.
Obrisali su Sadama, obrisali su Gadafija,a da ne mogu obrisati ovog našeg. Ameri su ga uveli u igru, oni ga drže u igri dok ne nadju nekog boljeg igrača.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19371
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 18 Dec 2023, 22:40

Nisu Ameri obrisali Đinđića.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7107
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 18 Dec 2023, 23:24

Meni je baš pozicija Sava Manojlovića jako kurvanjska. Deluje da čeka da se kockice poslože i da onda u belim rukavicama ušeta u izborni proces. To po meni nije fer, blago rečeno.


grujicd je napisao:
18 Dec 2023, 21:33


Pri tom mene ovo ne destimuliše da izlazim na izbore, savest mi je mirna, a i računam bar da se prebrojimo. Izlaziću i ubuduće. Ali se ne ložim. Ko zasniva životne planove na čekanju da se nešto promeni bolje da odmah pali napolje. Za nas ostale ostaje da živimo u svom mikrookruženju koliko možemo. Nije to ni toliko mali mikrosvet, kod mene na NBG je u stvari većina ako gledamo izbore, a u mom ličnom krugu praktično svi. I ovaj forum je jedan deo tog normalnog okruženja, bar po mojim merilima. Samo treba biti svestan da to nije većina na nivou države. Sve posledice proističu iz toga kakva je većina, sa time se treba pomiriti jer se to teško i sporo menja, a pri tom se kod nas menja na gore, ne na bolje.

Slažem se da se mora izlaziti na izbore, a ja bih to i zakonski regulisao. Kada bi to bila obaveza, verovatno bi nam i politička scena drugačije izgledala.

Što se nekog našeg okruženja tiče, ono je glavni krivac za pogrešnu percepciju stanja u društvu. Kada se osvrneš oko sebe, ne bude ti jasno kojim trikom imaju toliku podršku, ali surova istina je da smo mi jedna velika manjina u ovoj državi, samo nam to naše mikrookruženje ne pokazuje.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od blaugrana » 18 Dec 2023, 23:42

Sta vredi kad se na kraju balade svi tale. Onda i onaj za koga si glasao proda tvoje poverenje zarad koalicije i par fotelja.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


milanns
Postovi: 385
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Dobro veče

Post od milanns » 19 Dec 2023, 00:39

Sve se slazem sa @grujicd: to je to. Savo je covek (po meni) jedva osrednjeg kapaciteta, mrvicu boljeg vokabulara od One B. i veoma cudne (sto gore napisase) kurvanjske pozicije. Bukvalno mi je jedva bolji (ako i) od likova sa vlasti. Ali ako nam on bude glavna opoziciona opcija, jeeebes ga, moracu za njega.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9751
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Dobro veče

Post od Markoni » 19 Dec 2023, 06:54

Heinz je napisao:Savo koji je ugasio protest protiv iskopavanja litijuma, pa mi smo show.
On je skupio raju za taj protest, i cilj koji je zadao ispunio. OK, neko je mišljenja da je trebalo tu energiju iskoristiti drugačije. Jedino što je više moglo tada jeste da se ponovi 5. oktobar, a to je po svemu sudeći trenutno nemoguće.
Nema ovaj narod više snage za tako nešto.
A u kom smislu je njegova pozicija kurvanjska? Zbog toga što već nije ušao u politiku?

Sent from my Lenovo TB-8505X using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9097
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobro veče

Post od Darko » 19 Dec 2023, 09:02

@grujicd odlicno sagledavanje stanja :bravo:

pedalaš
Postovi: 705
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Dobro veče

Post od pedalaš » 19 Dec 2023, 09:24

blaugrana je napisao:
18 Dec 2023, 23:42
Sta vredi kad se na kraju balade svi tale. Onda i onaj za koga si glasao proda tvoje poverenje zarad koalicije i par fotelja.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Baš tako. Na žalost.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6812
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 19 Dec 2023, 09:47

Politika je svuda jeziva, i narod uvek izvuce deblji kraj gde god bio - osim ako nisi u politici :) Evo primera Holandije. Sta se desava zadnjih 10 godina jeza jeziva... Samo oni bliski (zasticeni) vlasti uvek profitiraju a ostali placaju svake godine sve vise i vise a dobijaju sve manje i manje ....

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7107
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 19 Dec 2023, 09:51

Markoni je napisao:
19 Dec 2023, 06:54
A u kom smislu je njegova pozicija kurvanjska? Zbog toga što već nije ušao u politiku?



Zato što je izjavio da planira politički angažman, ali da još uvek nije momenat. A gore sam napisao šta to podrazumeva. Lako je tako, bez valjanja u ovom blatu...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21145
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dobro veče

Post od nidza » 19 Dec 2023, 10:05

Neće da troši municiju. Ko je lud da se nosi sa ovima.

Nije njegov problem što za njega ima vremena, a za nas ne. :)

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 19 Dec 2023, 10:18

Ljubo, kako bre opet holandski Šešelj Gert Vilders zajahao u NL?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9751
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Dobro veče

Post od Markoni » 19 Dec 2023, 10:38


DukeNS je napisao:
Markoni je napisao:
19 Dec 2023, 06:54
A u kom smislu je njegova pozicija kurvanjska? Zbog toga što već nije ušao u politiku?



Zato što je izjavio da planira politički angažman, ali da još uvek nije momenat. A gore sam napisao šta to podrazumeva. Lako je tako, bez valjanja u ovom blatu...
On je već popio dozu blata u više navrata. Ja bih rekao da je samo dobro proračunat, što ne vidim kao manu. Gleda više koraka unapred. U belim rukavicama svakako neće ušetati, to ovde nikome nije pošlo za rukom pa neće ni njemu. Ovo su preozbiljni igrači, i tu uleteti a nemati dobru strategiju i podršku stručnih ljudi bilo bi pucanje u svoja kolena.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk



Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Dobro veče

Post od Branya » 19 Dec 2023, 14:40

Gari kako ne shvatas da Djitler i Vucko sazvacu svakog i ispljunu ko poslenju kurvu. Savo radi stvari sistematski i pametno. Nije galamdzija.
Evo, tacno kao sto su rekli juce ovi iz mentalnog tako se ponasao Milivojevic sinoc "ajmo kuci pa dodjite sutra opet u 18h". Klinci imaju vise muda od njih. Sad imaju Mikija Aleksica, koji mi je boza lik, i izjebace ga kao budalu. Politika je skup sport i ostace na kraju dve stranke koje imaju lovu, a ostali ce otpasti kao sto treba da otpadnu.
Markoni je napisao:
DukeNS je napisao:
Markoni je napisao:
19 Dec 2023, 06:54
A u kom smislu je njegova pozicija kurvanjska? Zbog toga što već nije ušao u politiku?



Zato što je izjavio da planira politički angažman, ali da još uvek nije momenat. A gore sam napisao šta to podrazumeva. Lako je tako, bez valjanja u ovom blatu...
On je već popio dozu blata u više navrata. Ja bih rekao da je samo dobro proračunat, što ne vidim kao manu. Gleda više koraka unapred. U belim rukavicama svakako neće ušetati, to ovde nikome nije pošlo za rukom pa neće ni njemu. Ovo su preozbiljni igrači, i tu uleteti a nemati dobru strategiju i podršku stručnih ljudi bilo bi pucanje u svoja kolena.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk
Upravo tako

Slika

Sent from my SM-G998W using Tapatalk



Odgovori