Propustio sam raspravu slano-slatko od pre NG. U Banatu se jedu cepane ušećerene višnje, tj. neka vrsta kompota sa pečenjem. Isto i kompot od dunja. Ipak je to bila austrougarska.
Sad za praznike nam je dosao u goste moj buduci pasenog (ako ne oteram sve u kurac i odem na Maltu) tj decko od rodjene sestre moje devojke. On je pica majstor u Kotoru, pa nam je pravio pice sa testom koje on pravi i tamo, koje je odstojalo jedan dan itd. Super je testo, po mom ukusu malo neslano.
Vise mi se svidela pica sa tanjim testom, jer je za deblje testo ipak potrebna jaca rerna, ovako ga malo isusi.
Gaginh0 napisao:Sad za praznike nam je dosao u goste moj buduci pasenog (ako ne oteram sve u kurac i odem na Maltu) tj decko od rodjene sestre moje devojke. On je pica majstor u Kotoru, pa nam je pravio pice sa testom koje on pravi i tamo, koje je odstojalo jedan dan itd. Super je testo, po mom ukusu malo neslano.
Vise mi se svidela pica sa tanjim testom, jer je za deblje testo ipak potrebna jaca rerna, ovako ga malo isusi.
Ja sam imao isti problem pa sam kupio kamen za rernu i igri jem ga sat/dva prije, mnogo mnogo bolje.
Heinz napisao:Fora je u temperaturi valjda, na oko 400°C se peče.
pizza na 400?
Moja rerna ima program za picu na 210 stepeni i stavlja se najbliže grejaču. Rerna je max 300 stepeni, možda probam idući put na 300 da stavim.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''
U piceriji kod mene u komšiluku majstor ubaci picu u peć i za 2,max3 min je gotova. Kaže kad hoće prasetinu da peče,ubaci je tek tamo kasno u noć kad se peć malo prohladi.