nidza napisao: 28 Avg 2017, 12:16
Zvao sam uvoznika, u principu ništa se značajno ne menja onome ko bude odlučio da bude u okvirima zakona. Kupac će biti sigurniji da je kupio pravu foliju i ugradio je u servisu koji to zna da odradi kako treba. Ostatak procedure je nepromenjen.
Grujic napisao: 28 Avg 2017, 12:55
Pre bih rekao da je ovo sema sa servisom/uvoznicima...
Ovo je predviđeno Pravilnikom, i ta odredba se do sada samo odlagala (pomerali su datum važnosti). Što znači da ako reše da konačno uvedu red više neće biti moguće atestirati foliju bez tih nalepnica. Ovako kako je do sada bilo, ja imam atest "na blanko" folije, mogu da ih promenim sa potpunom drugačijim i da to niko ne primeti.
AleksaM napisao:Ima li šanse da se poprave grejači zadnje šoferke ili je zamena jedino rešenje? Pri uvozu su mi skinuli folije i sad mi ne rade svi grejači, tj. ne celom površinom...
Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Meni jedna linija nije radila(bola mi je oci), zapamtio koja, oterao u servis koji se bavi izmedju ostalog i staklima (ostali nece time da se bave), za 5 minuta je sve bilo reseno tim tecnim srebrom za smesne pare. Ukoliko pratis liniju koja ne radi, trebalo bi vidis prekid provodnika, bez nekog posebnog ispitivanja.
Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
Koji je to servis? Stara folija je bila skroz zapekla i jedva je skinuli, pa je naravno i grejače oštetila. Stavio sam novu pa ih sad i ne mogu srediti, ali valja znati ko to radi ako nekad zatreba.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.
Rendzer u Smederevu, ali posto ne verujem da ce zbog toga ljudi da idu do Sd, u sustini se radi kao na onim linkovima sto je delija kacio. Sa unutrasnje strane zamaskiras sa trakom staklo tako da ostane slobodan samo provodnik i ides sa ovom cetkicom i nanosis tecno srebro na mestu gde je prekid. Ostavis ga malo da se sasusi i skines trake, naravno ne ukljucivati ga bar jedan dan.
Ja radio u glass servisu, jefitno je al malo brljavo uradiki, u sustino se to tecno srebro vidi, bolje izgleda ako se uradi pedantno sa zastitom trakama
Da li ce vozacima vrsiti pretres vozila i nepokretne imovine, uz odlazak na detektor lazi? Mislim, cisto da budu sigurni da nisu u pitanju kriminalci, dileri narkotika ili lica sa poternice kojima je jedini nacin da se sakriju iza zatamnjenih stakala.
Pominju kazne? Postoji li u ZOBS-u odredba u vezi toga? Koliko znam mogu da te pošalju na vanredni tehnički pregled i ustanove da vozilo nije tehnički ispravno ali za kaznu nisam siguran.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...
Ako nema atest (tj. Uverenje od ABS) automatski je tehnički neispravan, verovatno se na to misli.
A ako upute na vanredni tehnički, sa tehničkog mogu samo da upute na atest u AMS CMV (jer nije u njihovoj nadležnosti), tu ne vidim prostor za kažnjavanje.