Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 10 Feb 2019, 19:55

Kada bi tražio Renoa Senik i to sa TCe motorom od 131KS, ovo bih pogledao, čini se kao lepa prilika. Kome ne smeta 2010 godište i ako je tačna km od oko 95.000.... Ipak s obzirom da su ovlašćeni za Renoa mislim da ne bi smelo da varaju.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... nic-14-tce

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Feb 2019, 23:25

senik nikad nisam voleo ali ovaj model mi se svidja kao i verzije posle njega

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 11 Feb 2019, 23:34

Kako se pokazao ovaj 1,4 TCE ? Bas je redak motor, a deluje zanimljivo na papiru..

Jel ubrizgavanje na isti fazon kao kod TSI ?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 12 Feb 2019, 08:40

trebalo bi da je ista prica kao i 1.2 Tce a nisu kao tsi motori, kazu da su dosta bolji i pouzdaniji renoovi

Bodin
Postovi: 25
Pridružio se: 04 Apr 2019, 23:07
Garaža: Opel Insignia 2.0 cdti ecoflex 110(+1)konj

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Bodin » 12 Apr 2019, 14:41

Nađoh na jednom drugom forumu:
Iceberg za Izbegavanje, katastrofa , kupio sam auto, kaze bez ulaganja, samo mali servis. A ono ispade i mali i veliki, pomesao ulje i vodu, menjac, set kvacila.... ljudski je reci cena je ta i ta,ali moras to i to da uradis... nikad vise Iceberg auto plac

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 19 Apr 2019, 19:06

Da prenesem i svoje iskustvo sa placem Cvrle Auto iz Kragujevca. Naime isao sam da pogledam A4 B8 2.0tdi, 2010 godiste. U oglasu NOV FULL TOP (tacnije N0v FUL T0P). Elem, Sa slika auto izgleda sasvim dobro i rekao bi covek ne bi mu se imalo sta i zameriti, sto zbog godista, sto zbog izgleda.

Evo slika auta, iz oglasa:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Evo i slika oglasa:

Slika

Slika

Slika

Slika


E sad kao sto se moze videti na oglasu, on navodi kako garantuje kilometrazu, da vozilo nije imalo udes... Ali i lepu stvar, ako auto izbaci dim na auspuh da se dobija na poklon. Sto me je nasmejalo i rekoh aj da vidim mora da je dobar auto kada to covek pise (mislim se niko normalan ne bi pisao ovo ako je auto krs al opet auto bi trebao imati dpf pa rekoh u tome je caka :D ).

Odlazim da vidim auto i limarijski stvarno to dobro izgleda, osim sto je na prvu loptu tu dosta peckica na braniku prednjem od kamencica ali dobro. Primetih da na dosta spojeva na autu ostala je zapeknuta polir pasta jer je onaj koji ga je polirao zurio i bolelo ga uvo. Tako da je ostalo paste skorle na parking senzorima i na svim spojevima gde je moglo ostati, a da se sundjercetom nije uhvatilo na prvu. Onda napred ova maska leve maglenke je sva u belom kao od polir paste da je poljusnulo po njoj ili da je ono mleko za lepljenje plocica. Gledam okolo, kada vidim npr da vozaceva vrata nisu bas na mestu, onda zadnji branik takodje nije u vinkli. Onda sam proverio auto unutra i unutra u odlicnom stanju, kao na slikama. Dok sam auto razgledao u unutrasnjosti dolazi decko i vadi neke knjizice iz pretinca i kaze ne znam gde li je servisna knjizica. Hmm, dobro.

Dalje, u motornom prostoru, grede su na mestu i prave koliko sam mogao da vidim, ali onaj materija sundjer i tkanina koja se nalazi preko pozarnog zida iza bloka motora je pocepana po sredini, kao da su vadili motor pa da je pocepano zbog toga ali ne smem da tvrdim. Kajisevi su delovali novije i u dobrom stanju. Onda onaj prednji sraf, vozacevog panela iznad prednjeg levog tocka, koji je odmah do fara oguljen tj zavrtan je malo jace pa se vidi ostecenje. Mislim se normalno da je mozda imao neki udes slabiji, ipak je polovan auto. Onda sam primetio da su i vozaceva vrata spala malo, tj dodiruju zadnja leva vrata pri vruhu kada se zatvaraju. To ne bih lako ni primetio jer je crn auto, a gore pri vrhu je plastika sva crna, a zazori pri dnu i do sredine vrata se ne razlikuju primetni. Kada sam izneo primedbu na ovo, ni kazu ma to nije nista i decko koji tu radi pocinje da dize vrata silinom drzeci vrata za kvaku :thumbdown: , kao to je normalno na autu sa 188 000 km. Na sta sam odgovorio da nije normalno. U oglasu se navodi da su diskovi i plocice novi sto je delimicno tacno. Naime, samo prednji diskovi su bili noviji, zadnji nisu novi i bas se oseti stepenica po ivici diska, kao i na gledanje se vidi da ima neravnomernog trosenja, tj. vide se one brazde na zadnjim diskovima, ali imalo je mesa tu jos da se koristi.

Dalje u gepeku vidim da ima mesto gde je bio copavac rezervni tocak. Jer je drugacija plastika kada je copavac, a kada je umesto njega onaj set za reparaciju onda nema one plastike. Na moju konstataciju oni na keca odgovaraju, pa to je dodatna oprema, nije isao!!! Ali zato seta za reparaciju ne verujem da ima. Nisam ni gledao.

Sada sam krenuo u test voznju auta, prvo sto sam primetio da pri paljenju auto malo zadrhti tj oseti se cim motora pri paljenju ali dalje u leru radi mirno. Takodje i pri gasenju nije bilo problem niti podrhtavanja. Na kvaiclu je bio miran i samo kvacilo je relativno meko. Onda sam krenuo u voznju i primetio sam da kada sam smotao desno da krenem u voznju i ocekujem da auto koliko toliko ispravi volan, auto to ne cini, vec sam morao sve sam da iniciram motajuci u levo(mozda tako treba ali se ja ne secam da sam na drugim autima sve trebao sam da radim :zbunjen: ) .Mozda je i do guma koje su zimske 16ice i to ne bas dobrog stanja. Ugasio sam muziku da slusam trap i nije se culo nista, mada je i dobar put tamo. I vozio sam do jednog okretanja, gde sam u povratku ka placu na maloj uzbrdici dao jaci gas da vidim kako ide. Znam da CR nema onaj cim kao sto je PD imao ali ovo nije bilo ubedljivo za to kako moze, a takodje je poceo izbacivati neki sivi dim koji je bio vidljiv u retrovizoru u sred bela dana. Kada smo stigli posle par minuta do placa, u mestu sam opet turirao i opet je dimio. Na moje pitanje sto auto dimi, normalno prodavci kao iz topa, pa kondenzacija nije vozen par dana (u sta sumnjam jer je dimio duze vreme npr 10ak - 15 sekundi u kontinuitetu dok sam vozio pod jacim gasom). Poslao sam drugara dan dva kasnije da i on proba i on kaze da dimi. Na forumu su kolege rekle da je moguce da su dizne, a posto dimi verovatno je i dpf filter izleteo napolje. Dizne koje ovaj motor koristi su bosch-ove 03L 130 277, koje u originalu kostaju oko 1000e, a dok reparaciju (valjda) radi servis Ristovic za 400e. I ni u jednom trenutku ni jedna jedina lampica upozorenja, na tabli, nije svetlela. Steta te nisam imao dijagnostiku da prikacim.

Sto se tice kilometraze , nisam dobio na uvid servisnu knjizicu, a kunu se u kilometrazu. Uzeo sam broj sasije i hteo da proverim u servisu ovlascenom za sta nisam naisao na razumevanje zaposlenih u ovascenom servisu, zasto iskreno pojma nemam. Sam podatak na kojoj je km radjen poslednji servis i kog datuma ne moze da nista kaze o identitetu coveka koji je vlasnik auta npr. Ali drugim kanalima (Ovim putem se zahvalujem kolegi sa foruma na cimanju :doubleup: :pivo: ), dobijam informaciju da je poslednji servis u sistemu iz marta 2018. sa 270 000km, a pri tom je servis pre tog bio na 140 000km i to pre vise od 3 godine. Prodavce sam kontaktirao da mi posalju sliku servisne knjige, cisto da bih i ovde objavio ali nisam to dobio.

Eto "malo" pisanija i od mene. :kezo:

P.S. Idite probajte auto i kada izbaci >1g dima na auspoh trazite auto na poklon. :pravilnik:
Slika

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od stefanan » 19 Apr 2019, 19:12

Na oglasima im većinom lepo izgledaju automobili, primetio sam još odavno taj plac. Ali znaci klasika kao i sa svima

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 19 Apr 2019, 19:41

Ne bih ni otisao na plac nego sam cuo na par mesta u Kg da su ok kola. Ali verovatno ti ljudi nisu proveravali sve kao i ja. Mada se mozda i zalomio neki dobar primerak.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Poslednja izmena od sebekkg u 19 Apr 2019, 19:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 19 Apr 2019, 19:47

Nema dobrog dila preko auto placa.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 19 Apr 2019, 20:03

Da znas. +1

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 19 Apr 2019, 20:28

to sto ti u ovl. servisu nisu izasli u susret za proveru km je normalno, u vecini servisa ne daju takve podatke bez vlasnika vozila, drugar je pre par meseci hteo da proveri jedan A6 u Beogradu i nije mogao ovako uz obrazlozenje da bez vlasnika auta nece da daju nikakve informacije pa je potegao neke veze i posle par sati uspeo da dobije podatke koji su ga zanimali, naravno km nije bila prava.

lako se provali sta je kondenz a sta dim zbog dizni ili neceg drugog, tu nema uopste dileme, inace kondenz je sasvim normalna pojava i zbog konstrukcije izduvnog sistema nije tako lako izbaciti sav kondenz tj vodu posebno ne na tim kratkim probama ili radom u mestu

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 19 Apr 2019, 21:07

Tako si i meni obrazlozenje dali iz ovlascenog. I kontam u smislu da dobijes neke podatke koji odaju identitet vlasnika, ali sta mozes da otkrijes time da je auto presao 300 000 umesto 180 000 i to prosle godine. Nista od licnih podataka ti ne dobijas. To je ono sto mi je bezveze no dobro. E sad stao se tice kondenzacije, sumnjam da je kondenzacija mogla da bude i u subotu kada sam ja probao auto i za dva dana kada je isao drug. I to je bilo toplo vreme izmedju bez kise. :zbunjen: Kada sam vozio bas se video dim u sred bela dana. Kada pustis slabiji gas onda ga nema, i u leru ga nema. Da je kondenzacija izlazio bi i u leru barem nesto?
Slika

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 19 Apr 2019, 21:24

Nesto nije kako treba sa ubrizgavanjem verovatno. Ja sam probao jednu 159 na kojoj je pocupana ekologija ni trunke dima nema .

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heinz » 19 Apr 2019, 21:33

ftj je napisao:
19 Apr 2019, 19:47
Nema dobrog dila preko auto placa.
Na auto plac dolaze ljudi koji žele biti prevareni. Reče neko jednom.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od nidza » 19 Apr 2019, 22:12

Heineken je napisao:Nesto nije kako treba sa ubrizgavanjem verovatno. Ja sam probao jednu 159 na kojoj je pocupana ekologija ni trunke dima nema .
Nije ni kod mene bilo dima sem na sasvim pun gas.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Odgovori