Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1037
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Grčka

Post od ChobbyNS » 15 Jun 2020, 13:45

carov2 je napisao:Ja za sat vremena krećem u Grčku, očekujem da put prodje bez ikakvih problema. Slika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Sa srećom, malopre pročitah na fb da je evzoni zatvoren i da Grci nemaju nas na listi zemalja čiji građani mogu da uđu pa su vraćali ljude nazad. Biće tu nesporazuma i nervoze celo leto, ovo definitvno nije godina za letovanje van Srbije Slika

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 15 Jun 2020, 13:48

Ja idem preko Bugarske, a čujem sada da je kolona 15km između Bugarske i Grčke.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11148
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grčka

Post od Bax » 15 Jun 2020, 13:54

Citam na N1 i komentarim da vracaju Srbe i iz Bugarsko Grcke granice.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 15 Jun 2020, 13:56

Evo Rumuni šta kažu...baš ne znam šta da radim.
Slika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19333
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Jun 2020, 14:14

http://www.politika.rs/sr/clanak/456206 ... -do-1-jula
Srpski turisti ne mogu u Grčku do 1. jula

Srpski turisti ne mogu da uđu u Grčku do 1. jula, najnovija je vest koje je danas zatekla stotine turista koji su krenuli put beogradskog aerodroma ili pripremili kofere da večeras u 23 časa, kada je trebalo da bude otvorena granica, krenu na letovanje na grčkom moru.

Dakle, u Grčku do kraja juna mogu da uđu srpski državljanin koji imaju specijalnu dozvolu ili imaju boravak u ovoj zemlji. Za srpske turiste, iako je na velika vrata sa današnjim danom najavljivan početak turističke sezone, iako je postignut sporazum između grčkog premijera Kirijakosa Micotakisa i predsednika Srbije Aleksandra Vučića da građani Srbije od 15. juna kada se otvara mini sezona ulaze u Grčku bez testova i karantina, i iako je to pre tri dana u Atini u susretu šefova diplomatija dve zemlje, Nikosa Dendijasa i Ivice Dačića ova odluka potvrđena – Grčka ostaje zatvorena.
Grčka vlada je ovu odluku donela iznenada jer koliko sinoć je potvrđeno da gosti iz Srbije u Grčku mogu od večaras u 23 časa. U ovom trenutku nema precizne informacije šta je konkretan uzrok, ali je pretpostavka da se vlada u Atini na ovaj korak u poslednjem trenutku odlučila zbog porasta broja obolelih u Srbiji. Istini za volju, takva mogućnost je za sve turiste bila otvorena jer je premijer Micotakis zajedno sa stručnim epidemiološkim štabom više puta naglasio da su zbog promene epidemiološke situacije moguće i promene odluka vlade o prijemu putnika iz EU i neevropskih zemalja.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19333
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Jun 2020, 14:33

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3481 ... rckog-mora
OGLASIO SE GRČKI MUP: Srbi, ovo je jedini način da stignete do GRČKOG MORA!

Državljani Srbije mogu da putuju od danas u Grčku samo kroz Bugarsku, potvrđeno je za Tanjug u grčkom MUP-u i na graničnom prelazu Evzoni.

Iako je u Severnoj Makedoniji danas stupio na snagu Protokol o tranzitu kroz tu zemlju, srpski državljani neće moći da uđu na teritoriju Grčke kroz makedonsko-grčku granicu preko prelaza Bogorodica-Evzoni. Do daljeg će moći da koriste samo prelaze između Bugarske i Grčke.

Inače danas je stupio na snagu Protokol o tranzitu koji je usvojila Vlada Severne Makedonije, a koji omogućava stranim državljanima tranzit kroz tu zemlju, koji ne sme trajati duže od pet sati.

Putnici koji su krenuli na put preko Severne Makedonije u Grčku rekli su dopisniku RTS-a na prelazu Preševo da nisu mogli da pređu granicu između Severne Makedonije i Grčke i da nisu mogli ni da im kažu da li će ona biti otvorena večeras u 23 sata.

lami
Postovi: 3287
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Grčka

Post od lami » 15 Jun 2020, 14:52

I ovi isto kazu da ne moze ni preko Bugarske
http://rs.n1info.com/Vesti/a610158/Grad ... -jula.html

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Grčka

Post od Ikac » 15 Jun 2020, 15:26


Evo i ovako, ako neko ne može da otvori..
POSLEDNJE OBAVEŠTENJE

Osim razgovora sa graničnim prelazom Promahonas na grčko-bugarskoj granici, sad smo razgovarali i sa Ministarstvom Turizma Grčke.

Kažu da je zvanična objava i na snazi da zemlje mimo EU nemaju dozvolu za ulazak u Grčku pre 1.jula.

Telefon za informacije ko želi - +302103736369
Ministarstvo Turizma Grčke.

Javljaju se odmah i kažu to je još od petk poslepodne objavljeno na njihovoj stranici, a njihova Ambasada čak i jutros nije to znala!

P.S. i dalje postoji vest koju je preneo Alvirovic da Ambasada Grčke pokušava da nađe rešenje bar za one koji su sad na granici.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 15 Jun 2020, 15:35

Pojedini srpski državljani koji su se upitili u Grčku preko Bugarske, za N1 kažu da su ih sa granice vratili i rekli da će im ulazak biti omogućen tek od 1. jula.

"Krenuli smo u Grčku preko Bugarske, preko Bugarske smo prošli sasvim normalno, čim smo došli na grčku granicu, tu su nas zaustavili, uzeli su nam dokumente i rekli da se isključimo sa glavnog prelaza, ima nas ovde sigurno jedno pedesetak sa porodicama, tu ima i male dece, rekli su da ne možemo da prođemo zato što su čuli da je u Srbiji, tj. u Beogradu povećan broj zaraženih i da ne primaju srpske državljane sve do prvog jula", rekla je za N1 državljanka Srbije Dragana Bjelić.

Srpski turisti, po svemu sudeći, ipak neće moći da uđu u Grčku sve do 1. jula!

- Ova odluka objavljena je u grćkom Službenom glasniku i odmah je stupila na snagu. Svi grčki zvaničnici obećali su da će za nas biti otvorene granice 15. juna i ovo predstavlja veliko iznenađenje za nas. Videćemo šta će biti dalje - rekao je ministar trgovine,turizma i telekomunikacije Rasim Ljajić za "Blic".

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 15 Jun 2020, 16:07

Trenutno sam u Sofiji i moj plan je da ovde sačekam par sati, pa da odlučim. Najverovatnije se vraćam kući.
Za sve koji su sada oko Sofije, savetujem da skoknu do nekog tržnog centra i da naprave pauzu.
Ne kajem se što sam krenuo, taman ću da završim neke poslovne obaveze ovde u Sofiji, ali baš loš potez Grka.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 15 Jun 2020, 16:12

Bukvalno ne znam šta da mislim o ljudima koji su u prvom najavljenom satu otvaranja granice pohrlili da uđu u zemlju, čak i sa malom decom. Bez toga da je bilo gde javljeno bilo šta kredibilno, pouzdano, ZVANIČNO, van sfere glasina. Pre par dana je bila vest da Srbi mogu u Gršku od 1. jula.

Evo ne znam, stvarno. Na kraju ćemo proizvesti efekat da nas čak i Grci odjebu.

I ne znam kako će nas Grci pustiti i 1. jula, kada nam je EU spustila rampu do daljeg. Kako je Grčka članica šengena, ona nema pravo da na svoju teritoriju unilateralno pušta bilo koga, jer iz Grčke Srbi mogu do bilo koje zemlje EU, što kopnom što avionski.

Kako će ovo da se reši ne znam ali se bojim da ne pale Ivicine fore iz Žitorađe.

lami
Postovi: 3287
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Grčka

Post od lami » 15 Jun 2020, 16:20

Meni nije jasno kako smo opet mi krivi ako je ministarstarstvo inostranih poslova reklo da moze, ako je grcka ambasada rekla da moze. Agencije sigurno nisu na svoju ruku ponovo organizovale letovanja. Sta jos treba da se uradi?
Sto se tice cekanja, velike su verovatnoce da se nakon prvih par nedelja ukoliko nesto izbije zatvore granice za ulazak, tako da ako se vec ide u Grcku, bolje je odmah.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 15 Jun 2020, 16:27

Kasno nocas su doneli Grci tu odluku i odmah izaslo u SG Grcke i krenulo da vazi.
Zato je sranjee ispalo.

Korisnikov avatar
Dark
Postovi: 80
Pridružio se: 10 Jan 2017, 19:29
Garaža: BMW E46 320d 110kW Touring

Re: Grčka

Post od Dark » 15 Jun 2020, 16:29

Kanda nam se utakmica ( derbi ) malo obila oglavu ... :(

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

2004 BMW e46 320d Touring 110kW
2003 Peugeot 206 1.4 HDi SOHC 8v 51kW
1995 Civic Hatchback D13B2 SOHC 55kW
1989 Civic Hatchback D16Z5 DOHC 95kW

Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 15 Jun 2020, 16:54

Ova odluka je čisto politička, to moramo da razumemo.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Odgovori