Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Jul 2020, 22:31

Koliko je ljudi umrlo u NP od Covid19 poslednjih 7 dana?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Corona virus

Post od sasha015 » 20 Jul 2020, 22:41

https://nova.rs/drustvo/zvanicno-359-uk ... og-smisla/

O ovome sam pisao pre par dana.
J....lud zbunjenog.Verovatno je stvarna cifra 1000+ dnevno.

Ispred nase kovid bolnice u svakom trenutku verovatno 20+ ceka pregled.
Silom prilika danas sam prosao 3 puta,juce 2 puta,prekuce 3 puta....
Rade 24h,kao dragstor.

Mi smo toliko sjebani da ja ne vidim pozitivni pomak.
Sabacka kovid bolnica je puna,salju u Beograd,a Loznicka kovid bolnica,koja je trebala da bude ugasena i da se pacijenti salju u Sabac,sada je puna.Gde idu tezi pacijenti,ko zna...Sklepana na brzinu....I infektivno i kovid bolnica nam je puna.

A i kafici su nam puni i dalje.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Jul 2020, 22:45

Bice nam ovako stalno tj do kraja Corone, kad god to bilo, narod jak samo na tastaturi ...

Oni sad realno mogu kako hoce, niko im nista ne moze ... pa jebene podatke laziraju i nikom nista ...

Tuga sta nam se desava ...
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 20 Jul 2020, 22:48

Podatke laziraju svi, od Svedske pa na dalje...evo me u razvijenim EU zajednicama, puni hoteli, i svedski sto presao na samoposluzivanje. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Jul 2020, 22:53

Mene zanima iskljucivo kakvo je realno stanje kod nas.

Kako znas da svi laziraju, neko ih raskrinkao?

Od komsije kum na VMC Karaburma, danas slao slike - prazno, a u medijima "zdrav sistem pred pucanjem".

I sta je onda istina? Kome verovati?
Koje brojke su tacne?
Prikačeni fajlovi
20200720_225135.jpg
20200720_225135.jpg (41.66 KiB) Pogledano 1402 puta
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 20 Jul 2020, 22:56

To da li se podaci lažiraju više nije ni bitna stvar, (i ovde na forumu se malo tvrdilo da kriju koliko je loše, a malo da ciljano pogoršavaju jer im tako odgovara) sada je jasno da je situacija jako ozbiljna, i da nije ni malo naivno.

Svako neka ozbiljno shvati (mada svi već jesu)za sebe i svoje, i neka od toga počne.

Beograd ima manje non-covid bolnica nego prošli put. Nadam se da se neće otvarati nove već da će nakon platoa da se krene u rikverc.

Brojke su nebitne, pogotovo broj novozaraženih jer on ne govori ništa. Cifra koja ima neki smisao je broj hospitalizovanih i onih na respiratoru, ako su te cifre tačne one mogu imati značaj i težinu, ovo ostalo ne vidim sa kojom idejom može bilo šta da kaže.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Jul 2020, 22:59

Mozda su tebi nebitne, meni su jako bitne!

Kroz prave brojke, bez stelovanja, mozemo zakljuciti mnogo! Naravno, koga zanima.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 20 Jul 2020, 23:05

Tebi je koliko vidim samo bitno da pišeš radi pisanja, ni sada nemaš neki jasan stav i mišljenje već samo talasanje.

Brojke jasne i kompletne ne mogu da se dobiju jer ih nema. Nema! Sve i da ne šteluju, ne kriju, nema ih.
Gomila ljudi se ne testira i kućno leči, onda se doda faktor pouzdanosti testa i onda dobiješ šta?

Stanje na terenu dovoljno govori kako je bez obzira na brojke.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 20 Jul 2020, 23:08

Ok shvatili smo da si vec zakljucio pa lepo i jasno iznesi svoj stav bez te agresije u postavljanju pitanja ko da je ovde neko direktor bolnice u novom pazaru.

Malo pricas pricu kako se cifre zataskavaju jer je situacija losija nego sto jeste, a malo guras pricu kako je sve ok i dize se bespotrebna panika i bolnice su prazne.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Corona virus

Post od lami » 20 Jul 2020, 23:12

Ja vodim evidenciju zaposlenih koji su imali kontakt sa obolelim od COViD19, koji imaju nekoga u uzoj ili siroj porodici obolelog ili da su sami oboleli.
Da li da napominjem da do pre mesec dana nijedan potencijalni slucaj nisam imao, a sad malo malo pa dobijem neku informaciju.
Takodje sam napisao pre koji dan da je Sd bolnica puna ljudi iz drugih gradova i da se nekoliko doktora zarazilo.
Ne znam razlog zasto je na ovim slikama prazno, ali mislim da ne koristi nikome da pravimo teorije zavere koje ce navesti neke da se ne pridrzavaju mera. Svako od nas moze da odabere da li ce se vakcinisati ili ne. Ja licno ne nameravam bar prvih sest meseci, dok se ne vide prvi efekti.
Defintivno nije zezancija i vecina ljudi zna nekoga ko je zarazen.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Jul 2020, 23:15

Ahaha

Jao bre pa hoces li imati nekad bar jedan argument i stav? Od pocetka ti jos nemas stav, sve je nepoznato ... :)

Prvo, zabranjeno da pisem?

Drugo, ako oni kazu jednu cifru umrlih a BIRN pise o drugoj, i Kon mulja sa odgovorima, to sto tebe to ne zanima je tvoj stav, mene recimo itekako zanima sta je istina i da se vidi odgovornost pojedinaca ako se pokaze laziranje.

Pitao sam, ako "mladi umiru" - koliko je to tacno?
Grujicu, daj mi kao lekar koji ovo prati i zna koliko ih je umrlo?

Pitao sam koliko je tacno umrlo u NP? Kolega Dino je lezao u NP bolnici, otpusten pre nego sto je Brnabicka dosla, teska klinicka slika, dosta njih je serovalo njegov FB status.


Ako Vama odgovara da NE ZNATE brojeve - ok.

Meni ne odgovara.

Ftj: nemam ja nikakvu agresiju, nego niko od Vas nema odgovor na prosta pitanja,pa Vam moje konstatacije ocigledno smetaju, a ja samo pisem sta se desava oko mene.


Edit: stav sam izneo vise puta:
- ovoj bagri od struke ne verujem i smatram da su lagali zbog izbora, a ako nisu svesbo lagali i ako su bili odmanuti moraju da istupe i traze odgovornost onih koji su lagali
- virus je opasan za stare i bolesne, ali svi ostali treba da se paze
- peglanje krive nam donekle treba zbog loseg zdrav sistema i pre Corone
- zakljucavanje nije trebalo
- imunitet krda i licni imunitet su nam bitni
Bombardovani smo info "moze Corona 2x" kao da drugih oboljenja nema 2x, i kao da se to svakom obolelom desi

Evo, pise mi ortak njegovo Corona iskustvo ..
Ovo poslednje je nasa realnost: nemamo dovoljno kadra, manjak osoblja.
Prikačeni fajlovi
Screenshot_20200720-231916_Messenger.jpg
Screenshot_20200720-231916_Messenger.jpg (84.36 KiB) Pogledano 1379 puta
Screenshot_20200720-231826_Telegram.jpg
Screenshot_20200720-231826_Telegram.jpg (98.14 KiB) Pogledano 1379 puta
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

kami
Postovi: 930
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Corona virus

Post od kami » 20 Jul 2020, 23:30

Ne znam tacan podatak za zadnjih 7 dana, ali period nedelju dana pre Brnabicke i posle nje, broj umrlih je bio dvocifren konstantno. Taj period trajao 2 nedelje sigurno. Trenutno se situacija bolja nego sto je bila, ali daleko je to od dobrog. Dobil su ogromne donacije, pa je samim tim sve doslo na svoje mesto. Digli su satore kako bi povecali kapacitete i kako bi mogli da lece obolele. Da, tacno je da su ispraznili celu bolnicu kada su dolazili, kako bi snimili "laznu uzbunu". Do juce je dosta volontera radilo u bolnici, a danas je na vratima osvanulo obavestenje da im je od danas zabranjen ulaz.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 20 Jul 2020, 23:40

Grujic je napisao:Tebi je koliko vidim samo bitno da pišeš radi pisanja, ni sada nemaš neki jasan stav i mišljenje već samo talasanje.

Brojke jasne i kompletne ne mogu da se dobiju jer ih nema. Nema! Sve i da ne šteluju, ne kriju, nema ih.
Gomila ljudi se ne testira i kućno leči, onda se doda faktor pouzdanosti testa i onda dobiješ šta?

Stanje na terenu dovoljno govori kako je bez obzira na brojke.
Ovo je 100% tacno. Mislim na realne brojke ne za misljenje o drugom clanu foruma.
Testovi su da ne pisem bicu vulgaran ma veze s vezom nemaju.
Muka mi je vec i dok pisem sta se i kako radi, nazalost.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od steva_anya » 20 Jul 2020, 23:46

kami je napisao:
20 Jul 2020, 23:30
Ne znam tacan podatak za zadnjih 7 dana, ali period nedelju dana pre Brnabicke i posle nje, broj umrlih je bio dvocifren konstantno. Taj period trajao 2 nedelje sigurno. Trenutno se situacija bolja nego sto je bila, ali daleko je to od dobrog. Dobil su ogromne donacije, pa je samim tim sve doslo na svoje mesto. Digli su satore kako bi povecali kapacitete i kako bi mogli da lece obolele. Da, tacno je da su ispraznili celu bolnicu kada su dolazili, kako bi snimili "laznu uzbunu". Do juce je dosta volontera radilo u bolnici, a danas je na vratima osvanulo obavestenje da im je od danas zabranjen ulaz.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Od 13.jula nemam info a nisam nasao ni online, zato sam pitao. Ovo mi pise kolega koji je lazao u bolnici.


Bile su izjave "umiru cele porodice", bese jedna iz Tutina, pa su se tu okretale razlicite info: od mladi do bas stari, od javili se na vreme do javili se kasno, od bili zdravi do imali neka hron oboljenja ...
Sta je tu istina ko ce znati ...

Majka moje kume je anesteziolog u penziji iz KV, i njena koleginica je otisla u NP da pomogne, ali tamo nije zatekla ili radila sa kolegama iz Bosne, a pisalo se kako dolaze, kako je "sve puklo" ..

Kad neko cita i cuje ovakve stvari, ima pravo na istinu (ne ono sto Vucic govori za NP).


Zato ja pisem sta se oko kene desava, i prenosim to.
A moj stav je isti sto se Corone tice, tu se nista nije menjalo.

Za kraj odoh spavati: meni brojke znace. Ali samo prave.
Ako neko mod Vas ne znace - ok, Vase pravo, no nemojte sporiti moje pravo da zelim znati prave cifre.
Prikačeni fajlovi
Screenshot_20200720-234156_Messenger.jpg
Screenshot_20200720-234156_Messenger.jpg (70.24 KiB) Pogledano 1354 puta
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 20 Jul 2020, 23:52

steva_anya je napisao:
20 Jul 2020, 23:15
Ahaha

Jao bre pa hoces li imati nekad bar jedan argument i stav? Od pocetka ti jos nemas stav, sve je nepoznato ... :)

Prvo, zabranjeno da pisem?

Drugo, ako oni kazu jednu cifru umrlih a BIRN pise o drugoj, i Kon mulja sa odgovorima, to sto tebe to ne zanima je tvoj stav, mene recimo itekako zanima sta je istina i da se vidi odgovornost pojedinaca ako se pokaze laziranje.

Pitao sam, ako "mladi umiru" - koliko je to tacno?
Grujicu, daj mi kao lekar koji ovo prati i zna koliko ih je umrlo?

Pitao sam koliko je tacno umrlo u NP? Kolega Dino je lezao u NP bolnici, otpusten pre nego sto je Brnabicka dosla, teska klinicka slika, dosta njih je serovalo njegov FB status.


Ako Vama odgovara da NE ZNATE brojeve - ok.

Meni ne odgovara.

Ftj: nemam ja nikakvu agresiju, nego niko od Vas nema odgovor na prosta pitanja,pa Vam moje konstatacije ocigledno smetaju, a ja samo pisem sta se desava oko mene.


Edit: stav sam izneo vise puta:
- ovoj bagri od struke ne verujem i smatram da su lagali zbog izbora, a ako nisu svesbo lagali i ako su bili odmanuti moraju da istupe i traze odgovornost onih koji su lagali
- virus je opasan za stare i bolesne, ali svi ostali treba da se paze
- peglanje krive nam donekle treba zbog loseg zdrav sistema i pre Corone
- zakljucavanje nije trebalo
- imunitet krda i licni imunitet su nam bitni
Bombardovani smo info "moze Corona 2x" kao da drugih oboljenja nema 2x, i kao da se to svakom obolelom desi

Evo, pise mi ortak njegovo Corona iskustvo ..
Ovo poslednje je nasa realnost: nemamo dovoljno kadra, manjak osoblja.
Jedini koji nema stav si ti.

U prvoj turi si me pitao za stav, jasno sam ga rezimirao u jednom postu i pitao tebe. Ti nisi konkretno odgovorio nego si napisao mislim isto što i neki naučnik i time izbegao da daš stav. Tako da jedini koji nema nikakav stav si ti, ne prebacuj to na druge.

Naravno da možeš da pišeš, isto kao što i drugi mogu da napišu da je tvoje pisanje nesvrsishodno.

Deo oko muljanja i odgovornosti pojedinaca je totalno besmislena priča koja treba da sačeka drugo vreme da se priča o odgovornosti.
Podaci kao cifre mi nisu potrebne da vidim ozbiljnost situacije. Kao što ni brojevi kao takvi neće ništa reći ako ih ne staviš u kontekst nečeg konkretnog, u ovom slučaju u kontekst opterećenosti bolnica.

Broj mladih konkretno ne znam ako želiš sveukupan broj na nivou zemlje. Znam direktno za 5-6 mladih ljudi koji su umrli (meni je mlad neko i tvog godišta, ako sebe svrstavaš u godište koje je ok da umre od virusa nemam ništa protiv, al ja tako neću brojati, nije mlado samo 25g), i još nekoliko al oni su bili dosta bolesni pa kao ajde da ne brojimo kao "mlade i zdrave". Plus za još dosta više koji su bili ili su na bolničkom lečenju zbog pneumonije. Redovno komuniciram sa kolegama koji su silom prilika covid lekari i mnogo ima sveta. Jako se proširilo.


I evo sada nakon okačenih ovih screen shotova koji je tvoj stav? U jednoj poruci da je sve foliranje i širenje panike, u drugoj da je haos.

p.s. I dermatologija postala covid, nisam video da je negde objavljeno a poznanik mi primljen tamo

p.p.s. Nisi izneo stav da li misliš da je sada zaista loše, ili je sve foliranje? Kao ni šta bi trebalo raditi dalje, više si analizirao prethodno, i neka opšta floskula.

Zaključana tema