Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
motorista
Reactions:
Postovi: 1013
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Zanimljivi oglasi

Post od motorista »

Pod malim podrazumevam ove koje nisu propisanih veličina već premale, kao na Polu i, verovatno, Koltu.

Ovo je, mislio sam, opštepoznata stvar. Manje od propisanih su neregularne i de fakto mogu biti tolerisane ali nema iznenađenja ako i stvore probleme, negde sa manje a negde sa više verovatnoće.

Koga zanima, reč je o Ženevskoj konvenciji (19.9.1949.) i Bečkoj konvenciji (8.11.1968.). Obe se prevode kao Konvencija o drumskom saobraćaju, ažuriraju se povremeno, menjaju ranije ugovore, i mogu se naći na sajtu UN-a u aktuelnim oblicima. One regulišu ova pitanja.
Korisnikov avatar
OMP
Reactions:
Postovi: 9613
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: Giulietta TB
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP »

Ocigledno je to samo na papiru a da u praksi niko ne cima tamo pa se tako i vidjaju na automobilima neretko, inace ne bi oni tek tako zbog gluposti rizikovali kaznu
Korisnikov avatar
motorista
Reactions:
Postovi: 1013
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Zanimljivi oglasi

Post od motorista »

Pomenuh da u Italiji za to cimaju. Verovatno u nekoj meri i drugde.

A da je svejedno, valjda niko ne bi imao regularnu (relativno veliku) oznaku. Međutim, auti iz Švajcarske obično imaju baš takvu.
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Reactions:
Postovi: 13628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Grujic »

Pa ovde rec o CH, ne o IT?
Odgovori