Beograd

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Kabal
Postovi: 2899
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Beograd

Post od Kabal » 27 Jun 2018, 10:20

starac vujadin je napisao:
27 Jun 2018, 09:48
Pošto nemaš Aventadora, Hyayru ili Leona ne moraš da dolaziš džipom.

:kezo:

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8102
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ji 4Tze » 27 Jun 2018, 14:32

Pa kad nema privatnih investitora da ulože u železnički čvor, kako drugo nego iz kredita. Neće valjda iz fonda železnice :mrgreen: Mislim, ko je više realan da se pruga do Dunava koristila za bilo šta, to je davno trebalo raskantati.
A i ta stara železnička je realno za muzej.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od starac vujadin » 27 Jun 2018, 15:06

Pruga do Dunava je potrebna za vojsku u slučaju rata. Njima to treba za neku rezervnu varijantu.

Ah, te stare železničke stanice usred grada, sve su za istoriju...

http://citymagazine.rs/clanak/najlepse- ... e-na-svetu

i treba ih zameniti sa novim i sređenim rešenjima... :)

Slika

Slika
Poslednja izmena od starac vujadin u 27 Jun 2018, 15:14, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Beograd

Post od kragujevac » 27 Jun 2018, 15:12

E ako nas ta pruga ne spasi u toku rata u bilo kojoj varijanti, onda ništa.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od starac vujadin » 27 Jun 2018, 15:17

A da u Nemačkoj dobiješ takvo objašnjenje za neku prugu koja se ne upotrebljava ili se retko upotrebljava sprdao bi se?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Xepoj87 » 27 Jun 2018, 15:39

Sta fali nasoj zeleznickoj stanici?

Slika

Drugo, naravno da treba da se finansira iz istog izvora iz kog i BgH2O, jer se zbog toga i pomera.

A vec vidim kako ce im trebati fazon 100 miliona evra da sazidaju jednu novu zgradu zeleznice...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8102
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ji 4Tze » 27 Jun 2018, 15:54

Svrha? :)
A to je planirano da se pomeri pre skoro 50 godina.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Beograd

Post od kragujevac » 27 Jun 2018, 16:18

starac vujadin je napisao:
27 Jun 2018, 15:17
A da u Nemačkoj dobiješ takvo objašnjenje za neku prugu koja se ne upotrebljava ili se retko upotrebljava sprdao bi se?
Al si našao da uporediš, ono baš baš :ccc: .
O čemu mi pričamo, o strateškom koloseku za vojsku? :kuku: Pa mi nemamo u celoj zemlji tri krštene lokomotive koje mogu da povuku neku iole ozbiljniju kompoziciju brže od 25kmh. Bilo kakav pokušaj da se u Srbiji prugom izvede bilo kakvo strateško pomeranje bilo čega što je teže od 15 kila bi završio kao gadjanje glinenih golubova.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od starac vujadin » 27 Jun 2018, 18:44

He, što volim ovu savremenu osobinu kod ljudi s viškom samopouzdanja da kada se negde zalete i zeznu umesto da prikoče, oni nastave i dalje, misleći da će na taj način da se izvade i isteraju svoje...Inače, prvi koji je počeo da fura taj "nikad izvini" fazon na našoj javnoj sceni je Šešelj.

U čemu je problem s poređenjem? Ako država u našem i u tuđem slučaju odluči da joj je neka saobraćajnica potrebna što bi ti to bez ikakvog predznanja kod Nemaca uzimao zdravo za gotovo, a kod nas kao glupost? Državna odluka i državna odluka, nebitno koja država stoji iza toga. Šta je tu neuporedivo? Jel si ti kompetentan za tu temu, imaš neka saznanja da je to glupo, prevaziđeno, neizvodljivo, znaš stanje naših resursa...? Ja sam odgovorio na to što je nekoliko ljudi pitalo čemu služi taj kolosek jer to znam i nisam ništa dalje komentarisao jer se ne osećam uopšte kompetentno da prosuđujem da li je nešto glupo ili pametno po tom pitanju i šta mi možemo, ne možemo, šta imamo ili nemamo...Sve što si napisao je sprdnja, banalizacija i preterivanje, a zašto?
Btw, to što sam rekao je nešto što je važilo decenijama, ali nije isključeno da će taj kolosek biti uklonjen, pre svega zbog Beograda na vodi. No, ni tu neću komentarisati da li je to dobra ili loša odluka. Ima ljudi koji su pozvani da to znaju i da o tome prosuđuju.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6807
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Beograd

Post od ljuba » 27 Jun 2018, 19:02

Poredjenje zapadno Evropskih zeleznickih stanica (infrastrukture) i Beogradske (Srpske) je u najmanje ruku neozbiljno, kao poredjenje izmedju novog BMWa i Zastave 101 oldtimera koja se stalno kvari i da li nam ona treba jel BMW ne mozemo da imamo. Zeleznica je jako skup sport, koji sistematski mnogo donosi onome koji moze nesto sistematski da uradi. Gde ne moze, bolje je cutati i giljati. Siromasi kao i svuda pesackom stazom, a bogatiji putevima...

PS: Ako si rad za poredjenje pocni od poredjenja saobracaja lokalnog / medjugradskog u slicni. Zapadnoevropskom slicnom gradu i Beogradu, mislim da je odnos vise od 1000:1
Poslednja izmena od ljuba u 27 Jun 2018, 19:10, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Xepoj87 » 27 Jun 2018, 19:06

Evo ljubo, ja pokusavam da izvucem neku poentu tvog posta, ali nekako nikako da skontam sta si hteo reci :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6807
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Beograd

Post od ljuba » 27 Jun 2018, 19:09

Hocu da kazem da je zeleznica skup i komplikovan sport, i nije za nize ligase. Ko na vreme shvati gde mu je mesto bolje je...

PS: Samo sam dao moj komentar na prethodni post i poredjenje...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Beograd

Post od Velja » 27 Jun 2018, 19:15

Svaka civilizovana zemlja ima železnicu, a one bolje i profitabilnu...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3404
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Beograd

Post od kragujevac » 27 Jun 2018, 19:18

starac vujadin je napisao:
27 Jun 2018, 18:44
Ima ljudi koji su pozvani da to znaju i da o tome prosuđuju.
Samo što se kod nas "pozvanost" ljudi da nešto znaju i o nečemu prosudjuju ne temelji na njihovom znanju i sposobnosti, već samo i isključivo na političkoj podobnosti, i tako već 70ak godina. Zato nam je kako nam je.
Mislim, posedovanje nekog "koloseka" u Srbiji za vojne uslove je uz raspoloživ hardver otprilike toliko efikasno kao i komanda "atomski s desna" na koju smo se osamdesetih godina u vojsci bacali na zemlju i okretali glavu na suprotnu stranu od eksplozije atomske bombe. Ko je tada bio u vojsci zna o čemu pričam i koja je to debilana bila.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46131
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Beograd

Post od Geza » 27 Jun 2018, 19:27

Železnica zarađuje jedino na transportu robe, transport putnika je čist gubitak. E sad, treba navući Kineze da ulože što više svojih para ako žele da osvoje Evropu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori