Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 13 Avg 2018, 21:16

Zasto je najbolje napolju?
Ok je da se nekome vise svidja, ali nema nikakvih aerobnih prednosti, cak sto vise, manju kontrolu nad treningom imas.
Bike nije nesto fenomenalan za trosenje kalorija, ali nije ni los, samo umeren trening, najbolje je nordijsko trcanje.
Sustina je da se sto vise misica aktivira.

Videh neko dole da hoce da ostane na istoj kilazi, a da smrsa...pa logicno, tegovi u ruke i nabacuj misice.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Mr.Rotor » 13 Avg 2018, 21:32

Како сам направио кренуше оне кише... :)

Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12404
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od shandu90 » 13 Avg 2018, 21:46

klisko je napisao:Šta je bolje za gubitak kilaže (180cm, 88kg), voziti bicikl sa HR u obliku testere (hiit) ili relativno stabilno?
SlikaSlika
Samo distanca i samo redovna voznja. Ja sam pre par godina posle dorucka cepao bajsom po 2-3h. Spalio sam slauf bukvalno.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14279
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od pedja » 13 Avg 2018, 22:17

I ja bih cepao posle doručka dva-tri sata, ali bi mi dali otkaz, bojim se :D

Moram da aktiviram bajs malo. Prvi korak, da ga preselim bliže. Juče umalo da kupim loptu za basket, da pokažem lokalnim klincima šta stara škola zna. No, mislim da bih posle završio u novinama, a i Nada Macura više ne daje izveštaj iz Hitne, nije zanimljivo.

TapaT


Korisnikov avatar
MadMike82
Postovi: 208
Pridružio se: 03 Nov 2017, 13:32

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od MadMike82 » 14 Avg 2018, 10:49

Za resavanje slaufa preporucujem tezinske treninge u teretani i korigovanje ishrane (izbaciti pekaru, pod br.1). Daleko je efektnije od kardio programa.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Mr.Rotor » 14 Avg 2018, 11:15

Samo powerlifting... Tri treninga nedeljno čini čuda. I da se jede redovnije i više, kako bi se ubrzao metabolizam.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 15:18

Ne postoji ciljano skidanje sala, da gadjas regiju sa koje ces da skidas, vec ide redom, gde je pojas poslednji.
Dizanje tegova moze biti i kontraproduktivno, zavisno od osobe, jer ume da pojaca apetit, posto telo salje signale mozgu da hoce da raste, dok je kod kardia u pitanju potrosnja kalorija.
Ne znaci da se i tu nece pojacati apetit, ali je velika verovatnoca da ce tegovima dosta vise.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Mr.Rotor » 14 Avg 2018, 15:24

Pojačan apetit je dobra stvar jer znači da se metabolizam ubrzava. Što opet znači da možeš jesti više jer organizam više energije troši.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 15:34

Ne, ne jaca apetit samo od ubrzanog metabolizma, niti metabolizam ubrzavas u znacajnoj meri dizanjem tegova.

Metabolizam se najvise ubrzava povecanim brojem obroka, uvek tempiranih u isto vreme i sa sto slicnijim kalorijskim unosom i sto vise proteina, sto vise vode rasporedjene sto vise kroz dan, kao i redovan i dug san i odmor, takodje uvek u isto vreme.
Pa tek onda dolazi HiiT na red za dizanje metabolizma, a onda dizanje tegova.

Takodje se zivi u zabludi da su ubrzan metabolizam i unos ogromnih kolicina hrane dobre stvari, a zapravo nista ne dobijas time.
Velika je zabluda da ti treba ogromna kolicina hrane i ubrzan metabolizam da bi se nagruvao i bio fit, a konstantno radis suprotno, metabolizam ti trosi ogromnu kolicinu kalorija i zato moras da unosis brdo hrane. Kada je usporen, manje ti hrane telo trosi na funkcionisanje i nema razloga da jedes x puta dnevno i unosis 3-5k kalorija.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 14 Avg 2018, 15:47

Pravilno dozirane vežbe snage i adekvatna ishrana (prvenstveno bez ugljenih hidrata) su najlakši efikasan način za poboljšanje metabolizma, regulisanje telesne težine i opšteg fizičkog stanja.
Sve više programa tj instruktora se okreće ovoj varijanti, iz ličnog iskustva mogu da prenesem da je vrlo efikasna.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 16:15

Pa ja od kada sam aktivno vezbao, do kada sam se aktivno tripovao da cu da krenem sa dijetom, oduvek su Atkins i varijante istog, bili popularni, nije to nista novo, forsira se decenijama low carb.

Sve je tu do vremena razlaganja supstanci, glikemijskog indeksa.
Ako jedes hranu sa visokim gmi(UH), insulin skace, zaustavlja potrosnju naslaga, forsira potrosnju ogromne kolicine secera koji se stvorio u krvi kao izvor energije, dok kod low gmi hrane(proteini i masti, toliko nisko da se vodi kao nulta vrednost), sporo se razlazu i polagance secer ulazi u krvotok i uvek je malo secera, samim time i malo insulina, pa telo ostatak trosi iz naslaga.
Da se razumemo, ista kolicina insulina je potrebna da telo odrzava secer na zeljenom nivou i kada unesete 500 kalorija iz secera i kada unesete 500 kalorija iz masti, razlika je sto ce u orvom slucaju morati tih recimo 50 jedinica, pankreas da izluci i posalje u krvotok za 2 sata, a u drugom za 8 sati.
Insulin je najpotentniji pokazatelj telu koliko energije ima u trenutku, pa zato i nagli pad insulina, salje signal mozgu da vam naglo opada nivo raspolozive energije i onda se desava glad.
To takodje izbegavate unosom proteina i pogotovo masti.
Samim tim sporim razlaganjem, takodje uposljavate svoje telo na duzi vremenski period, sto znaci ubrzanje metabolizma.
U proseku, UH se razlazu sat vremena, do 4 sata, proteini i masti 6 do 8 sati, ako se dobro secam, ali ke bitno da su razlike drasticne.
Takodje, kada popijete sok, imate nagli skok kalorija i telo ne trosi vase naslage, jer mora da se bori sa unetim kalorijama, a onda posle 2 sata, naglo padne raspolozivost kalorija i telo tripuje da imate manjak i automatski se usporava da bi se sacuvalo i onda opet i opet.
Malo sam razbacao gore i dole cega sam se gde setio, a i pisem na fonu, ali mislim da sam neke stvari malo razjasnio ljudima koji se nisu mnogo interesovali za tematiku.


A prica za drugi dan je da ubrzani metabolizam nije nuzno dobra stvar :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 14 Avg 2018, 16:23

Okretanje toj varijanti se pre svega odnosilo na pravilno dozirane vežbe snage, umesto na iscrpljivanje standardnim kardiom ili Hiit-om. Meni je odradilo posao, nekoliko ljudi je na moju preporuku probalo isto ili slično i zadovoljni su rezultatima.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 14 Avg 2018, 16:25

Da, ali si jako samouvereno napisao da je to najlaksi efikasan nacin, a to prosto nije tacno i ne moze da bude tacno za svakoga, a pogotovo nema nikakve veze sa podizanjem opsteg fizickog stanja.
Niti smes da imas ishranu bez ugljenih hidrata.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk




Poslednja izmena od Xepoj87 u 14 Avg 2018, 16:25, izmenjeno 3 puta ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Mr.Rotor » 14 Avg 2018, 16:26

Ja lepo napisao da se vežba tri puta nedeljno i da se jede redovnije i više. Pod to više ne mislim na loše uh i masti. I problem je što bi svi da srede kilažu za dva meseca...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 14 Avg 2018, 16:29

Xepoj87 je napisao:
14 Avg 2018, 16:25
Da, ali si jako samouvereno napisao da je to najlaksi efikasan nacin, a to prosto nije tacno i ne moze da bude tacno za svakoga, a pogotovo nema nikakve veze sa podizanjem opsteg fizickog stanja.
Niti smes da imas ishranu bez ugljenih hidrata.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Napisao sam da je "najlakši efikasan način". Ne "najefikasniji i najlakši" kako si naveo u prvobitnoj poruci. Za 3 puta nedeljno po najviše sat vremena vežbe, od čega dva puta u svojoj sobi sa parom bučica, ne verujem da postoji lakši a efikasniji način - jer sam ih do sada probao mnogo.
Nikada ne bih dozvolio sebi da budem potpuno isključiv, pravim liste i rangiram metode. Znam da samo ti imaš to pravo :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori